E fakat cu ga prodat za cenera

E fakat cu ga prodat za cenera

Član
Drug,
Ovde ljudi puno komentarišu a nisam baš siguran da svi voze golfa 2 - 1.3 ccm.
Moj savjet ti je da ipak odeš do Slavka u Lukavicu, jer će ti on, ako ništa drugo ne uspije, svesti mogućnosti kvara na minimum (tipa: začepljena ler dizna, pukla membrana na prigušnici na koju se kači leptir i koja ti reguliše rad dok je hladan, dihtung karburatora i sl. i odradiće ti ono što zna za najmanje moguće pare). Čišćenje karburatora sa zamjenom membrane gasa je meni bilo 20 KM mada sam ja "stalna mušterija" (oće se pokvarit). Ja sam na karburator u zadnjih 6 godina dao dobrih 500 KM idući kod raznih majstora, pa i kod njega, ali on ti je najmanje zlo od svih ostalih a i najjeftiniji je! Slavko šteluje auto "po sluhu", ali ako si srećan, može i dobro da potrefi. To ti je lutrija, ali kako god, neće biti katastrofalan.
Par savjeta iz dugogodišnjeg iskustva:
- ako ti je otišla membrana gasa, onda ti mora smrditi benzin kada pališ auto a ventilacija uključena, i mora ti curiti gorivo sa zadnje strane karba (vidi se da vlaži). Inače, u vožnji se ne osjeti benzin,
- obavezno izvrni ler diznu sa gornje strane karba i probaj da duneš kroz nju. Ako ne svirne ili ide jedva - očisti je čeličnom žicom 0,3 mm (nije poželjna metoda jer širiš i oštećuješ diznu, al kad nema bolje...),
- što se tiče falš vazduha, kad ti radi auto, probaj malo mrdati karburator. Ako mijenja obrtaje i to je onda kvar,

Sve ovo ti ništa neće piti vode u potrazi za kvarom, ako ti nije:
- paljenje 5 stepeni na zupčastom (prži finger tačno na sredini i naravno vakum mora biti ispravan),
- predpaljenje (sa uključenim vakumom): 11 -15 stepeni,
- novi kablovi i svjećice,
jer onda se sabira kvar na kvar i to je petljavina za objasniti preko tastature.;)
 
Ništa od prodaje-bar zasad. Bilo do karburatora,pa ga covjek otkuho,nastimo,*ebiga sad ,akar ide.Ima jos jedna sitna djidja,al kaze da to nije do karburatora...uglavnom hvala svima na savjetima
 
Član
xrx je napisao(la):
rumenige je napisao(la):
Opet ja!Najnoviji problem,golf2 1.3 benz. nakon predenih nekoliko km ne prima gas,pa odjednom pocne ubrzavat,pa opet ne prima i tako redom.Jos jedan problem:nakon paljenja auta ako dodam gas ugasi se,a kada malo odradi bez gasa onda je ok.Ima li neko savjet-peglam al sta cu...

Komsija mi je imao slican problem na pasatu i bilo mu do razvodnika struje...

potpisujem i ja sam imao isti problem kao ti i citavo vrijeme bilo do razvodnika paljenja
 
Član
ArminM je napisao(la):
drug jesil vozio na dijagnostiku,mogao bi ti to biti problem sa zrakom,po meni malo bi to trebalo prekontrolisat,,je li ti dirao neko nesto oko motora u proteklom periodu

ja kako znam dijagnostiku mozes radit samo na golfu koji je 90 godiste i mladji....ovaj narandzasti golf sto je na mom avatoru,isto je bio 1.3 motor 1983 godiste,,,trazio dijagnostiku da radi obisao sam citavu tuzlu,,,svako u servisu mi je rekao da nije moguce uc u sistem elektronike kod ovog golfa,zato sto je tu sve klasika..
 
Član
nisam nigdje naso podatke od auta
godina motorcode itd ..bez toga nista se nemoze ....
diagnostika ima i g2 u motornom prostoru i u tabli .
jedan dek zuti u motornom prostoru
2 deka bjeli i crni u tabli
 
Član
fulaju sve ;) ko tebe je jako prost i jednsotavan kvar.... pri kraju ti je pumpa od goriva ;) uhvati se rezervara i vidi da ti pumpa nije zacepljena !
 
Top