Dvojica mladića poginula u Stjepan Polju, a dvojica u kritičnom stanju

Dvojica mladića poginula u Stjepan Polju, a dvojica u kritičnom stanju

Administrator
U stravičnoj saobraćajnoj nesreći, koja se u nedjelju dva sata iza ponoći dogodila na magistralnom putu Tuzla – Doboj, u mjestu Stjepan Polje, život su izgubila dva mladića, dok se za živote još dvojice mladića bore ljekari sa UKC Tuzla.

Na mjestu nesreće poginuli su Damir B. (19) i Mirza K. (18), dok su sa izuzetno teškim povredama na tuzlanski UKC prevazeni Amir H. (18) i Omer H. (17).

Mladići su bili u automobilu VW Passat, koji je u vlasništvu J.K. iz Male Brijesnice, a kojim su iz desne prešli u lijevu saobraćajnu traku. Pri slijetanju sa saobraćajnice udarili su u stub ulične rasvjete, nakon čega je došlo do prevrtanja automobila. Prizor na mjestu nesreće je bio stravičan.

U MUP-u TK saznajemo kako je uviđaj još u toku, a dežurna kantonalna tužiteljica je izdala naredbu za obdukciju tijela poginulih mladića. Prvi rezultati istrage ukazuju kako je do saobraćajne nesreće došlo usljed neprilagođene brzine vožnje.
 
Legend
Zao mi je momaka, djeca su to :(. Al ovo je klasicni primjer Passat kompleksa. za 18-19 godina je 130 KS previse, zato u HR (koja je najbliza nama) imaju ogranicenja u snazi po godinama.

Uzas, neka im je lahka crna zemlja RIP...

nesreca.jpg
 

LSD

Član
jutros oko 6 sam prosao pored ....tijela pored puta prekrivena carsafima....strasno bilo za pogledati. :icon_sad:
neka im je laka zemlja
 
Član
c/p sa fejsa

MOLIM VAS OVO PODIJELITE NA SVOJIM PROFILIMA JER JE HITNO POTREBNA KRV ZA AMIRA HRNJIČIĆA TEŠKO NASTRADALOM U SINOŠNJOJ NESREĆI. AKO NEKO IMA KRVNU GRUPU ( A NEGATIVNU ILI NULA NEGATIVNU ) NEKA SE HITNO JAVI NA BROJ TELEFONA 062 128 739 ------ SUTRA DO 10H JE POTREBNA KRV MOMAK JE MNOGO ISKRVARIO I ŽIVOT JE UPITANJU MOLIM SVE LJUDE SVU RAJU BILO KOGA NAZOVITE O62 128 739 I DAJTE KRV HVALA SVIMA PODJELITE OVO NA SVE STRANICE
 
Član
Zalosno dobro je da nije jos neko neduzan nastrado zbog njih jer su presli na drugu stranu...
Kad god sjednem u auto ovakvih se stvari sjetim..
Glava nam je uvijek u torbi cim sjednemo za volan,nebitno koliko ko dobro vozi..
Da se mene pita kazne za alkohol treba po ostrit..
Znao sam sve te momke :(
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/65657_594149253928993_1481499591_n.jpg
 
Član
@Daki: Moglo se dogoditi i u 75ks, svi smo bili u tim godinama, vozio sam golfa sa 75ks i isao 180 sa njim ludovao i slicno sa 17-18 jer tad nemas pameti. Zakon je dobar naravno, ali nema tu pravila...

RIP :icon_sad:
 
Administrator
Slažem se sa dellasom. Naravno što auto ima više konja veća je opasnost, tj. možeš prije razviti veću brzinu i slično, ali ti i sa 60-70 ks možeš razviti dovoljnu brzinu da te odvede u smrt. Ovdje ništa drugo nije osim brzine i možda alkohola. Momak izgleda tek položio pa da se pokaže jaranima ili šta već. Na žalost tako se desi. Odoše mladi životi u ne povrat.

R.I.P.
 
Mladost, usijane glave, alkohol, želja za dokazivanjem mogućnosti auta i vozačkih vještina pred ekipom. Svima poznate stvari zbog kojih mladi ljudi gube živote.


Počivali u miru :icon_sad:


p.s. i sa npr. Puntom od 55 ks se može sa 120 izletit iz krivine i udariti u stup. Snaga auta je samo jedan o faktora, ne i presudan faktor.
 
Legend
Porschefan je napisao(la):
Mladost, usijane glave, alkohol, želja za dokazivanjem mogućnosti auta i vozačkih vještina pred ekipom. Svima poznate stvari zbog kojih mladi ljudi gube živote.


Počivali u miru :icon_sad:


p.s. i sa npr. Puntom od 55 ks se može sa 120 izletit iz krivine i udariti u stup. Snaga auta je samo jedan o faktora, ne i presudan faktor.


Nije ni bitno, njih vise nema., ali koliko ste ih vidili da su poginuli sa puntom. Znam i ja kako sam vozio svoja kola, ali danas dosta klinaca sjedne iz Fabie autoskola, za volan od 130 ili vise KS i nazalost strada, i sa sobom odvede jos neduznih u smrt.

Dokazivanje, brza voznja, i mozda cak i alkohol.
 
Član
Brzina je jebena stvar al kad se hoce hoce, ja sam vozio 70-80 mozda i manje pa imao udes, ono sto je kome Bog odredio tako je, nije niko tolika budala da zna da ce poginut i da namjeru izaziva smrt. Dionica puta Doboj Tuzla je u zadnjih par godina gora nego Sarajevo Brod, vozi se brzo naseljena mjesta i jesu, dje ima pravca raja se poteze a pored puta zivika moze medjed bit u njoj ne vidis ga, vidis kad ti izleti na cestu a onda je kasno. Dobrim djelom su krive i ceste koliko i sami vozaci. Njih vise niko ne moze vratit, al ovo treba bit svima nauk da smanje brzinu i sam nekad volim potjerat al ovo kad vidim strasno.
 
Top