Drzanje psa ( zakon)

Drzanje psa ( zakon)

Član
E ovako par dana imam problema s dolaskom policije u vezi psa.Pas mi bude pusten 24 sata u ogradenom dvoristu,i neko prijavljuje kako pas prepada i sl i tako policija dolazi i svaki put kazu samo moraju doci red-a radi.Dok mi je danas dosla inspekcija iz Opcinske sluzbe za budzet poduzetnistvo i nadzor,koja je napravila zapisnik i rekla mi da ne smije biti pas pusten bez obzira sto je ogradeno,pa me interesuje jel neko imao iskustva i sl.,ili ako zna neki zakon u vezi toga. Kaze da ako sledeci put slijedi prijava samo mi nije jasno zbog cega :icon_question:
 
Član
Pas k'o pas, čuvat će svaki cent dvorišta, ali sumnjam da će izaći... dokle god ne ugrožava nikoga, mislim da je šuplja priča i nema razloga... to je privatni posjed.
 
Član
samo na ulazna vrata postavi oznaku OŠTAR PAS ili nesto slicno i mogu da ti ga popuse. Sta ima netko njuskati oko mog dvorista i pogotovo sta ima netko ulaziti nenajavljen na moj privatni posjed.
 
Član
Nisam bio kod kuce danas kad je ta neka dolazila,moram sutra otici da vidim i jos jedno pitanje smijel ona meni slikavati kuci ? Jer je ona kako kaze mama slikala dns svaki detalj. I meni to izgleda kao suplja al vidjet cu sutra ako kaze da mora biti svezan,fino ga stavim pored kapije blizu zavezem i otvorim kapiju pa nek prepada onda
 
Član
uradi sajlu da se voza uz kapiju i ogradu :D moj cane je isto pusten u ogradjenom dvoristu poslije 8 sati navecer a kad zavrsim svoj kat i odvojeni dio dvorista 0-24 ce biti tu i kucica i sve slobodan kao ptica. Tko ne pozvoni na interfon jebo je jeza :D
 
Član
Ma tako sam nesto i konto :D a shvatam ja djeca tu prolaze i prepada al se to moze kulturno uraditi doci reci,nije frka ja bi ga svezao a pustao po noci,a sad su jos goru stvar uradili samo. I sto je zanimljivo moj pas inace kad vidi policiju na putu razguli na nji a sva ki put kad dode policija i pricu ogradi on ni da mrdne i on kazu miran pas i sve :D
 
Član
Samo stavi tablu ako bi nekoga capio da mozes reci da ima upozorenje a sto se tice prijavljivanja trzi ko je te prijavio.
Ako je ogradjeno nemas problema stvar je u tome da ima ljudi smeta im kad pas po noci laje lakog su sna pa onda svakkako pokusavaju da ga se rjese prijavljuju itd.;) nece cuko cuke:D .
 
Član
Stavi ti tablu za svaki slučaj, možda čak i na više mjesta kako bi se ranije upozorili prolaznici.

A to za slikanje... šteta što nisi bio da joj aparat u dupe gurneš :icon_biggrin:


Životinje su iskrenije od ljudi, ako te ne voli onda te, jebiga, ne voli a ne hinjski da te 'podnosi' :icon_twisted:
 
Član
Mislim da ti niko ne moze narediti kako ces drzati svog psa u svom ogradjenom prostoru. Pretpostavljam da taj pas nema kontakta izvan tog prostora, znaci ne moze nikoga napasti,ja ne vidim nikakav problem. I moj je isto tako pusten vec 6 godina i nikad nikakvih problema. Moj ti je savjet da stavis upozorenje neko kao sto su vec ti predlozili gore i da uzivas ;)
 
Član
Ma ne moze ti nista ..To ti je samo zastrasivanje da bi ga zatvorio ,znam iz dosta slucajeva ..
 
ja kako znam nase zakone nemogu ti nista sa tim jer nema jos zakona u bih da pise da pas nesme biti pustan u dvoritu i da ima imas pravo da se zalis jer mozes reci slobodno moj pas mora biti pustan ili moze da se razboli (naprimer kao vucijak sto ima probleme sa nogama ako ne hoda dovoljno) a ti da se osiguras 100% stavi ovo na ogradu na ulazi da se fino vidi i niko ti nista nemoze jer u cijelom svijetu je dozvoljeno da pas moze biti pustan sam nesme da izlazi van privatne zone(to jest dvorta)


<


napravi sebi ovu tablu ili potazi je u trgovinama gdje prodaju hranu za pse i nebi trebala kostati vise od 10 do 15 maraka i miran si posle moze da ti dolazi ko hoce i da pisu sta hoce
 
Član
Deyo je napisao(la):
Ja mislim da ne smije ući bez sudskog naloga u kuću da slika i to ;)

Moram se malo raspitati jos za to i ja mislim da ne bi smjela tek tako da radi ;)
ibizasa je napisao(la):
Stavi ti tablu za svaki slučaj, možda čak i na više mjesta kako bi se ranije upozorili prolaznici.

A to za slikanje... šteta što nisi bio da joj aparat u dupe gurneš :icon_biggrin:


Životinje su iskrenije od ljudi, ako te ne voli onda te, jebiga, ne voli a ne hinjski da te 'podnosi' :icon_twisted:

Moram skontati neko da se fino vidi tabla.

Selmir1 je napisao(la):
Mislim da ti niko ne moze narediti kako ces drzati svog psa u svom ogradjenom prostoru. Pretpostavljam da taj pas nema kontakta izvan tog prostora, znaci ne moze nikoga napasti,ja ne vidim nikakav problem. I moj je isto tako pusten vec 6 godina i nikad nikakvih problema. Moj ti je savjet da stavis upozorenje neko kao sto su vec ti predlozili gore i da uzivas ;)

Dvoriste je ogradeno i nema sanse da izade,ali ova je rekla kao bez obzira na sve to da mora pas biti vezan.

akka je napisao(la):
Ma ne moze ti nista ..To ti je samo zastrasivanje da bi ga zatvorio ,znam iz dosta slucajeva ..

E tako trebaju mi provjerene informacije ;)

dado...c::: je napisao(la):
ja kako znam nase zakone nemogu ti nista sa tim jer nema jos zakona u bih da pise da pas nesme biti pustan u dvoritu i da ima imas pravo da se zalis jer mozes reci slobodno moj pas mora biti pustan ili moze da se razboli (naprimer kao vucijak sto ima probleme sa nogama ako ne hoda dovoljno) a ti da se osiguras 100% stavi ovo na ogradu na ulazi da se fino vidi i niko ti nista nemoze jer u cijelom svijetu je dozvoljeno da pas moze biti pustan sam nesme da izlazi van privatne zone(to jest dvorta)


<


napravi sebi ovu tablu ili potazi je u trgovinama gdje prodaju hranu za pse i nebi trebala kostati vise od 10 do 15 maraka i miran si posle moze da ti dolazi ko hoce i da pisu sta hoce

Pas ima ulogu cuvara i policija kad je dosla kaze mora cuvati i ne znam otkud to da dode inspekcija.Al vidjet cemo kako ce se ovo zavrsiti :D
 
Član
http://4.bp.blogspot.com/_Mjiy4opD4HY/Rt6gPAgzfLI/AAAAAAAAAMU/KIp9-teAGEE/s400/huda_fora.jpg
 
Imao isti problem prije par godina, i rijesio na prost nacin, naime u zakonu ti nedje stoji npr ako pas laje mora se navesti koji laje i tako ubacio dva i onaj ko me prijavi nek navede koji laje tri puta insp dolazila i odustali vide nema fajde, jer kao mora se odvesti na promatranje neke fazone ;)
 
Top