Dodge Charger 1973g

Dodge Charger 1973g

Član
Hladnjak montiran, a posto sam zbog prethodnog hladnjaka izvadio termostat, veceras nisam mogao da zagrejem motor koliko ovo dobro hladi :) Ova dva dodatna ventilatora koja su spojena preko termoprekidaca se ni ne ukljucuju posto nisam mogao da dostignem temperaturu od 95 stepeni da pocnu da rade, visko (koji se ne vidi na ovim slikama) zavrsava sav posao. Oni neka stoje za neke paklene temperature i haos u gradu, mozda se nekada i upale, nije zgoreg da postoje :)
Uglavnom, ostaje jos da se zameni semering biraca brzina na menjacu i Charger je spreman za voznju.

 
Član
Danas se porucuje prava stvar za Charger, 493CID (8100ccm) Crate engine, 525KS i 800Nm :)

HP & Torque: 525 HP / 590 FT LBS
Aluminum Heads
Forged Pistons
Flat Tappet Cam
Forged Crank
Part #: BPC4931CT

Block:
Seasoned 440 block
Square and parallel decked
Align honed main bearing bore
Cylinders honed on computer controlled machine to within .0002 straightness and roundness
Cylinders are sonic tested for thickness

Rotating Assembly:
New forged steel crankshaft
Forged pistons
Forged rods
Hastings Moly rings
Balanced rotating assembly
Melling high volume oil pump
Flat tappet hydraulic lifter camshaft
Heavy duty double roller timing set

Cylinder Heads:
Aluminum cylinder heads, 80cc chamber

Cam Specs:
Cam Type: Flat Tappet
.545 Intake .545 Exhaust
241 Intake / 247 Exhaust duration
@ .050

Ignition Timing:
34 degrees at 4000 RPM

Also Includes:
Valve covers, oil pan and timing cover
Brass freeze plugs
Dyno test results shipped with engine

Warranty:
30 month / 50,000 mile


Naravno, uz motor dolazi jos i brdo drugih delova (kompletan izduv, karburator, kablovi, vodena pumpa, pumpa goriva, prednje felne 8J, set za reparaciju menjaca...) ali motor je najbitniji od svega :)

Nadam se da ce kroz koji mesec sve stici, pa da se polako pakuje.
 
Član
Neznam sta da kazem osim savrseno, samo ovako nastavi, bice i vise nego odlicno, svaka cast :)
 
cinio se ko da mu nista ne hvali, a porozan odsakle. PS: sta ce ti ovolike flase vode? da nije hladnjak supalj? samo postaj slike. :D
 
Član
Nije nego je boja ispod ove metalik bronzana i onda deluje da je sve rdjavo :) Ma jok, to sam nesto prebacivao po garazi pa grunuo sve u gepek, najlakse mi bilo tu da stavim :)
 
da je nekako izmudrovat da se volan i mjenjac promijene. nesto su mi fujj. al ipak to je moje misljenje. samo nastavi tako i obraduj nas sa slikama.
 
Top