Dobre vijesti, dyno valjci uskoro u sarajevu

Dobre vijesti, dyno valjci uskoro u sarajevu

Član
I ja ipak mislim da to nije tacno, a evo i zasto.
Imao sam priliku se probati par puta sa kolegom marshal i svaki put sam ga i dobio sto je i logicno jer sam imao vise KS od njega.
Drugi kolega koji vozi cetvorku koja je fabricki 74 kw + chip je mene redovno tresao.
Svima nam je simanic radio remap, i svi smo isli na optimum mapu.
E sad ako kolega marshal ima 157 ks, postavlje se pitanje koliko je imao ovaj sa 74 kw.
On bi po nekoj logici morao imati blizu 200 ks sto je po meni nemoguce
 

DSA

Član
52fc5a2290f42069bd8529fa9ce00979.jpg



G4 1.9tdi 130ps pd 2002 izmjren 186p 460nm stage 2
 
Član
Počeli su da pljuju druge...

@marshal

Ovo za tvoj kažu da je nestručno urađen...
Ma brate ja kad sam licno mustafu pitao kakva je mapa kaze dobro.a sad skroz druga prica.uostalom ja sam zadovoljan mapom vec 2.5 god.jedino me buni da li su njegovi valjci mjerodavni nista vise al et ne treba sada pljuvati ovaj ovo ovaj ono.zdrava konkurencija je dobra i za nas i za njih
 
Član
Mustafa kaze da nije rekao za mapu na crvenom da je losa
A sto se tice konkurencije..covjek ne gleda nikako kao konkurenciju ...to on radi za svoj cejf
Zavrsio je 2 fakulteda a bavi sa tuningom njega boli briga ko sta kako radi ,on samo gleda svoj posao i maksimalno dobar odnos sa klijentima
A za dyno to je brend.. do sada je mozda milion puta bilo dobro sad 1 put nevalja :))
10 godina stara firma nemojte biti smijesni molim vas...
Valjke je nove kupio iz fabrike i testirani su...ljudi iz fabrike dosli i montirali i testirali...da misli da valjci nisu dobri ne bi ih ni kupio niti mjerio auta....danas je bio momak sa audi a3 2.0 tdi i izmjerili 196hp...chip radjen u istoj firmi kao i crveni golf
 
  • Like
Reactions: DSA

DSA

Član
Tako je..ti marshal, nije to korektno da tako pričaš, čovjek ti dao mjerenje za 5 KM, dobio si rezultat i vratiš se na forum i pišeš u stilu da valjci lažu, da ne valjaju itd..nije to fino
 

DSA

Član
Znači da se danas svako upušta u tuning..treba narodski rečeno pojesti vreća i vreća soli da bi mogao reći da si vrhunski u tuningu
 
Član
A kako objašnjavate ovo mjerenje? Prosto izgleda nemoguće da je auto od 90ks čipovano na 157, to je 67 konja. Do čega je onda, do mape, valjaka, nečeg trećeg?
 
Član
Nek vam objasne ljudi koji se "bave" chiptuningom koja je razlika izmedju motora u golf 5 ...90 i 105 hp....i nek kazu koliko se moze dici
 
Top