Djecak ima šest godina, a pametniji je i od Einsteina

Djecak ima šest godina, a pametniji je i od Einsteina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
Dječak ima šest godina, a pametniji je i od Einsteina
Pranav Veera (6) po redu recitira predsjednike SAD-a. Zna abecedu unatrag i za bilo koji datum od 2000. god. zna točno koji je bio dan u tjednu

Pranav Veera ima šest godina i kvocijent inteligencije 176. Samo jedan čovjek na milijun ljudi ima toliki kvocijent ili viši. Vjeruje se kako je Albert Einstein imao oko 160. Prosječan kvocijent je 100. Roditelji su primjetili da je izuzetno inteligentan prije dvije godine. Testirali su ga prije tri mjeseca i iznenadili se rezultatom.
- Bilo mi je neobično što radi čudne stvari za svoje godine - rekao je njegov ponosni otac, Prasad Veera.
Ispostavilo se kako mali Amerikanac ima fotografsko pamćenje. Njegova majka Suchitra Veera i baka Shanta Sastri uče s njim.
- Zainteresiramo ga za određenu temu tako da je povežemo s brojkom, kao što je predsjednikov rođendan - rekla je majka.
U vrtiću je brojao do milijun dok su djeca učila brojati do 100.
- Nikada nisam vidjela da je dijete toliko zainteresirano za učenje. Ponekad se trese od uzbuđenja. Već sad ima golemo znanje - rekla je učiteljica Marci Taylor iz škole McCormick u Milfordu.
Iako je stalno željan znanja, igra se kao i druga djeca. S obzirom na mogućnosti, mogao bi preskakati razrede, ali otac to ne želi.
- Želimo da bude normalan koliko je to moguće - rekao je.
Roditelji se ne mogu dogovoriti na koga je tako pametan jer su oboje visoko obrazovani. Na pitanje što bi želio biti, Pranav spremno odgovara - astronaut.

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/dpWn9t-_joY&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/dpWn9t-_joY&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
Član
pa ima nakav malac negdje dole u hercegovini. mislim da ima 12god. mali pogadja vremensku prognozu svaki put tacno, al sam ga pomeno radi gore navedenih datuma. ovaj mali sto je tekst o njemu moze od 2000-e, a ovaj malac koji god datum ga pitas kaze koji je dan. bas mu roditelji spominju kako su ga provjeravali na mobitelu i nije vise bilo godina :D valjda pocinje od 1960-e...

to sam gledo na emisiji "provjereno" na novoj, i bas ga voditeljica pita tako datume i svaki put tacno, treba mu par sec da odgovori. i nakon sto su mu rekli kojeg datuma ce se prikazivat emisija, reko joj da ce tad prvi dio dana biti bas suncano, a drugi dio dana kisovito, i bas tako bilo :icon_biggrin: a inace mali ima ostecen vid, skoro da je slijep, i od tad mu se razvilo to posebno "culo"...
 
BHT Ovisnik
emir_89 je napisao(la):
pa ima nakav malac negdje dole u hercegovini. mislim da ima 12god. mali pogadja vremensku prognozu svaki put tacno, al sam ga pomeno radi gore navedenih datuma. ovaj mali sto je tekst o njemu moze od 2000-e, a ovaj malac koji god datum ga pitas kaze koji je dan. bas mu roditelji spominju kako su ga provjeravali na mobitelu i nije vise bilo godina :D valjda pocinje od 1960-e...

to sam gledo na emisiji "provjereno" na novoj, i bas ga voditeljica pita tako datume i svaki put tacno, treba mu par sec da odgovori. i nakon sto su mu rekli kojeg datuma ce se prikazivat emisija, reko joj da ce tad prvi dio dana biti bas suncano, a drugi dio dana kisovito, i bas tako bilo :icon_biggrin: a inace mali ima ostecen vid, skoro da je slijep, i od tad mu se razvilo to posebno "culo"...
zanimljivo,za to nisam znao;)
 
Član
ovaj je previse pametan za svoje dobro .... no bilo kako bilo treba vakvih s vremena na vrijeme ....
 
Član
emir_89 je napisao(la):
pa ima nakav malac negdje dole u hercegovini. mislim da ima 12god. mali pogadja vremensku prognozu svaki put tacno, al sam ga pomeno radi gore navedenih datuma. ovaj mali sto je tekst o njemu moze od 2000-e, a ovaj malac koji god datum ga pitas kaze koji je dan. bas mu roditelji spominju kako su ga provjeravali na mobitelu i nije vise bilo godina :D valjda pocinje od 1960-e...

to sam gledo na emisiji "provjereno" na novoj, i bas ga voditeljica pita tako datume i svaki put tacno, treba mu par sec da odgovori. i nakon sto su mu rekli kojeg datuma ce se prikazivat emisija, reko joj da ce tad prvi dio dana biti bas suncano, a drugi dio dana kisovito, i bas tako bilo :icon_biggrin: a inace mali ima ostecen vid, skoro da je slijep, i od tad mu se razvilo to posebno "culo"...

taj je djecak iz Kreseva;)
 
Član
ovakvi su na psihijatriji,mislim da je ovo previse,tesko da ce mali izdrzat,mada bi volio,sigurno bi necim doprinio svijetu;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top