Dizne na 2.0 TDI motoru , vw passat 170ks

Dizne na 2.0 TDI motoru , vw passat 170ks

Legend
ovaj auto je 2007 godina, danas sam provjerio u asi, kilometraza je sasvim uredna, u junu 2013 radjen zadnji servis u italiji, gdje su mu promjenjene dizne ( iskoriten TIP) od prvog do zadnjeg dana je servisiran u ovlastenom servisu i sve je uredno
Auto je presao 178 000, 2.0 TDI 170ks sa DSG mjenjacem, ima solidnu opremu..
Ove price zaribo na 35 000 i da je taj 2.0 TDI smece su mi blago receno smjesne, da je PD sa 4 ventila po cilindru pormasaj , u neku ruku se slazem, ali da je smece, daleko od toga.. ima motora koji su pregurali po 500 000 i vise sa tim motorima, i ljudi nisu imali neke narocite probleme sa njima..
Gore negdje sam procitao da pogledam boju rashladne tekucine, moze li mi neko pojasnit sta i kako, pretpostavljam da pucanje glave tj deformacija uzrokuje puhanje crijeva rashladne tekucine, tj stvaranje pritiska u sistemu za rashladjivanje ?
 
Super Moderator
Daleko od toga da je masina smece. Kao sto svaka ima svoje boljke tako i ova ima svoje boljke i ovu koju sam ti ja naveo je najcesca i najveca. Jos ni jednog nisam vidio da je pukla glava, a vidio sam ih 5 sa ovim problemom modula uljne pumpe
 
Legend
Postoji li mogucnost da se u servisu provjeri u kakvom stanju je taj modul tj koliki pritisak pravi uljna pumpa ?
 
Super Moderator
e to ti ne bi znao reci al cisto sumnjam da se to moze provjeriti dijagnostikom i sl. jer se taj dio sto okrece uljnu pumpu vremenom trosi i kad ''oslabi'' ne primjeti se nista, al ne baca ulje do turbine i onda i ona strada na kraju kad to skroz ode
mozda se i moze provjeriti al kad se rastavi donji dio masine, tj. skine karter i sta jos treba stvarno ne znam tacno i onda da se vidi koliko je to potroseno, al od toga se ne moze pobjeci kod te masine. U biti ista je radilica i na 1.9 i na 2.0 al na 2.0 su dodani tegovi jer radilica mora biti teza, a to da se ukine ne bi imala balans i ne bi auto moglo raditi.. zato su i dodali te tegove i taj dio da ne bi morali praviti sve nanovo za 2.0 nego su osnovu uzeli iz 1.9 i zbog tog je to osjetljivo tako. Pitaj nekog od svojih majstora mozda ti oni bolje to objasne
I ja bi opet izabrao 2.0tdi, sve sto ima svoje prednosti ima i mane, al ja bi mu oprostio
 
Član
Posto ima ovakav passat u familiji evo ti iskustvo. 2.0 tdi 2005,simens dizne,nije imao nikakvih problema sa motorom do 160+ 000 ali zato posle toga je postalo interesantno. NIkad njemu nisu dizne pravile problem,nego bas ovo sto ti je @allroad rekao uljna pumpa,pa je zajedno sa tim otisla i turbina i napravila cirkus...krajnji rezultat bio kupovina drugog motora i zamjena. Da sad ne bude ima pojedinacnih slucajeva,on je uzeo motor privatno od covjeka u njemackoj,ali zamisli "slucajnosti" covjek je imao isto problem i isto je ubacio NOV motor u taj auto ali je nakon toga unistio zadnji kraj passata pa ga rashoduje. 3000e + radni sati itd. Sledeca stvar koja se sad mora mjenjati je mjenjac,doduse taj sto ti gledas je DSG. Passat je sport line,kupljen sa 55 000 na satu i svaki servis i sve gluposti redovno radjene. Nije to jedi kvar na njemu,cesto zna reci da je na tom passatu jedino jos sasija njegova,a sve ostalo novo. hahah.. Vecina ce ti reci da je taj motor dobar do nekih 200 000 ali posle.... Da ide ide ali da je rizik jest..
 
Član
Imas tamo u Vogosci kod Penija lika koji radi module uljnih pumpi, samo to, Suad, Sead tako nesto, i daje garanciju pa se kod njeg raspitaj za to ak te bas interesuje, ali stoji prica ovih ljudi gore, samo su cifre malo jace...po meni. Boja rashladne tecnosti ti zavisi od njenog hemijskog sastava, i ustvari time mozes pratiti i specifikacije, npr. G12 je uvijek crvena...i za VW je grupaciju, plava je za Mercedesa itd....i nije preporucljivo da se mijesaju, jer to moze dovesti do problema, teoretski da, a u praksi, nisam licno vidio pa ne mogu reci nista.
 
Član
ovaj auto je 2007 godina, danas sam provjerio u asi, kilometraza je sasvim uredna, u junu 2013 radjen zadnji servis u italiji, gdje su mu promjenjene dizne ( iskoriten TIP) od prvog do zadnjeg dana je servisiran u ovlastenom servisu i sve je uredno
Auto je presao 178 000, 2.0 TDI 170ks sa DSG mjenjacem, ima solidnu opremu..
Ove price zaribo na 35 000 i da je taj 2.0 TDI smece su mi blago receno smjesne, da je PD sa 4 ventila po cilindru pormasaj , u neku ruku se slazem, ali da je smece, daleko od toga.. ima motora koji su pregurali po 500 000 i vise sa tim motorima, i ljudi nisu imali neke narocite probleme sa njima..
Gore negdje sam procitao da pogledam boju rashladne tekucine, moze li mi neko pojasnit sta i kako, pretpostavljam da pucanje glave tj deformacija uzrokuje puhanje crijeva rashladne tekucine, tj stvaranje pritiska u sistemu za rashladjivanje ?
Druzen izgleda ti bolje znas od nas koji smo se napatili sa tim motorom. Ono jr bio dobronameran savet, a sad cu ti reci samo napred nek je srecna kupovina, odlican motor!
 
Super Moderator
G12 je za VW. Cifre su sigurno vece u sarajevu jer je tu sve skuplje inace. Kod nas dobro dobar majstor uradi to za te pare
 
moj stari je imao passat 6 2007 god. 2.0 170 PS
siemens dizne stalno odlazile (1300 KM jedna dizna)
istina jest da daju besplatnu al do 6-7 god. jer nece oni cijeni zivot davati besplatno dizne...
imao je patrikl filter (valjda sam dobro zapamtio tacan naziv)
filter se cesto zapusi i u servisu ga ociste i kazu nam da preporucuju zamjenu, u nipexu kosta 4000 taj filter..
pricam za cijene u 2010 god. tad smo imali najvise problema i prodali ga
auto smo platili 40000 KM a prodali za 23 000 KM
koristili ga nepune 2 godine
sledeci problem kod tog auta je pumpa u rezervoaru stalno zastopa i ne mozes upaliti, x puta sam i od drugih ljudi koju su vozili to auto cuo za isti problem..
i kad ne mozemo da upalimo u sred grada udaramo po rezervoaru motkom i nakon par minuta auto upali...
ostalih problema nismo imali jer je auto bilo sa 120 000 KM servisna i ocuvano...
PS : kad smo prodavali ljudi vec sve znaju a mogu misliti tek danas kolko se to prosirilo..tesko prodati..
zato bjezi od tog auta...pogledaj samo kako mu cijena ide dole...
pogotovo uzmi u obzir da su to starija auta u odnosu na period kad smo ga mi imali..pored ovog sto sam naveo imat ces i drugih standardnih problema-troskova..
 
Član
@cogent_boy , DPF taj filter sto spominjes, vam se začepljao zbog NEPRAVILNOG izbora motornog ulja... tj. ulje može najkvalitetnije na svijetu, ali ako nema LOW SAPS i 507.00 začepiće verovatno DPF, može biti da će praviti i problem sa pumpom taj što ste imali. Znači gdje si ga održavao, levatili su vas, nažalost...
 
Legend
Druzen izgleda ti bolje znas od nas koji smo se napatili sa tim motorom. Ono jr bio dobronameran savet, a sad cu ti reci samo napred nek je srecna kupovina, odlican motor!
ja kada sam kupovao 2.5tdi je bila ista prica, smece, ovako , onako pa 2 godine nas je dobro slusao (kada kazem o motoru) iako je auto imao bas puno predjenih kilometara.. ali ove price da je smece itd itd ne mogu prihvatiti, niti to da pravilnom eksploatacijom moze da se desi da zariba motor na 35 000, smjesno..

ostalima hvala na savjetu, kupili smo auto pa cemo vidjeti kako ce se pokazati..
 
Član
Na autu su promjenjene sve 4 dizne Siemens u ovoj godini i stavljene nove.

Koliko je km sada auto mirno sto se tice dizni ? Da li ima neki vremeniski period (ili kilometrazu ) na koliko crkavaju ?
 
Kod mog starog vec dvije godine nikakvih problema osim ovog DPF-a sto se zacepi povremeno i to odes na auto put drzis ga na 3 hiljade obrtaja kad mu je ulazna temperatura na dpf 800 + stepeni i on to sagori i jedno vrijeme ne prijavljuje dok se opet kroz grad ne zacepi, osim toga nikakvih problema nije imao ali je kod njega 2006 model ,BMP motor bosch dizne preslo auto 130000 kad smo ga uzeli sad 153000 na satu za nepune dvije godine i nikakvih problema.
 
Član
Imam ponudu za 2007 passat 2.0 140KS, uradjen zamajac, stavljene 4 nove dizne, redovno servisiran u ovlastenom, 200000 na satu

pa citam komentare i trazim iskustva ljudi koji su ga imali
 
Top