Digitalni receiver Opticum 4000c

Digitalni receiver Opticum 4000c

Član
@mara nisu svi ti kanali na bulsatu, na njemu gledam samo sportske, imaju 3 il 4 sportska i on mi se samo zakljucaje, a kljuc nadjes na netu za par sekundi. a ostali kanali su isto razbacani, ne znam sad tacno al ima ih na eutelsatu, amosu hotbirdu itd. a softwer sam napiso gore, sw 1.3.26

@jusuf, jesu, oni su kao neka kopija yumatu-a
 
Član
tamo gdje budes skidao sw pretezno ima ti i lista kalana znaci mozes skinuti i nju i sve ti je poslozeno da se posle ne zezas, a u dobrim sw pretezno i dolazi poslozeno i pazi samo na sw jer imas IQ i IQ + ako skines pogresan postoji mogucnost da ne upalis vise reciver , i ako zelis veci izbor onda ti treba motoric , a sada da li se isplati davati lovu za to hmmmm ,
to sam redovno cackao dok nisu presli na drugu verziju zakljucavanja odn. na Nagru 3
tada sam presao na dreambox i na iptv jer dosadi to zakljucavanje pa leti na interenet i cekaj kljuceve pa kucaj .....
u biti su ti reciveri svi klovnovi, u svakog kojeg uzmes je isti daljinac
 
Član
Citao sam vezano za sw, da ako se fula verzija nema povratka, gotovo...

Sad imam jedan drugi problem, a to je da nemam ovaj kabl da ga povezem sa racunarom, pa sam mislio kad dobijem recieiver da probam sa onim sw koji je u njemu, ako uspjem s njim naci bar nesto zanimljivo ostavicu tako neko vrijeme dok se ne snadjem za kabl, ako ne...onda valja traziti kabl pa raditi update.
 
Član
jeste rs232 kako vec se naziva ali mora imati na obje strane isti utor kako to vec ide zenski kako se sjecam , ali mislim da je njega sada lakse naci nego prije 5 god.

i ovo , na takvim forumima uvjek gledaj od koga ces skinuti sw, znaci od admina , ako ima puno download, uglavnom neskidaj medju prvima jer zna biti gresaka na najnovijim sw , pricekaj dan -dva reakcije ostalih , mislim da to znas normalno ali opet ti savjetujem posto sam palio vec dva recivera radi gresaka i pogresnih sw-a
 
Član
Bravo to je taj, pa sigurno da ga je lakse naci sad, na PiK ima 5-6-7 cini mi se, mogu samo da zamislim kako je bilo ranije naci.
 
Član
Tebi ne treba isti na obe strane. S jedne ti treba usb a s druge rs232. Nemaju više računari ovaj rs232.
 
Član
Znam da mi treba ovaj sa usb, vidjecu kad dobijem i isprobam sta dalje, da li cu ga ostaviti ovako kako i jest (ako bude zadovoljio sa kanalima) ili cu da uradim update...

De mi reci proceduru update-a, da li je nesto komplikovano ili onako, da kazem standardno?
 
Član
Ne znam bogami, drug, mislim da nije komplikovano. Nisam ga ja radio, ali jednom sam gledao ovog lika što mi je to postavljao i čini mi se bezveze skroz. Pokrene neki tool, izabere update fajl i odradi update. Ima tih tutorijala. Pogledaj ovdje.

http://www.kerman.hr

Nikada nisam nabavio kabal pa nisam mogao ni probati, a sad imam IPTV pa se i ne bavim time.
 
@ Jusuf kad sve postimas imas na Siriusu PG,PB malo za edukaciju programi inace oni su free kad ubacis novi softver i listu knala :lol:

a ako nisi siguran za ubacivanje softvera u reciver nemoj ni pokusavat znalo se desavat da ljudi sami sebi sprze reciver a ubacivanje softvera i liste kanala i emulatora u reciver u RTV servisu se naplacuje 5KM ;)
 
Član
Posto mi treba update software-a, a nemam kabl da sam uradim, ako znate nekoga u blizini da radi slodobno napisite ovdje :D:D:D
 
Član
jusuf je napisao(la):
Posto mi treba update software-a, a nemam kabl da sam uradim, ako znate nekoga u blizini da radi slodobno napisite ovdje :D:D:D

Mislim da bi ti mogli pomoci u Zicomp-u. A kod njih mislim da ima i kabal, nije nista tesko za ubaciti itd
 
Top