Digitalna na kablovskoj.. pitanja !!

Digitalna na kablovskoj.. pitanja !!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako... uvela je skoro nasa kablovska emitiranje kanala digitalnim prenosom... ugl. ja imam problema sa postavljanjem... prvo TV mi ne zeli da ocita ni jedan kanal a posjeduje onaj DVB-C resiver u sebi...

citao sam negdje da kao tamo moram da postavim drzavu ali ne znam koju da postavim za digitalne kanale...

imal ko da je ovo napravio kod sebe ???
 
Član
pored toga sto u televizoru imas DVB resiver moras imati i odgovarajucu DVB karticu. tako da bez kartice ne mozes nista gledati. imam istu opciju na TV-u tako da znam da od gledanja dig kanala nema nista.
oni imaju svoj resiver koji ugrade kao dodatni uredjaj i spaja se preko scart kabla na tv i u sebi vec ima digitalnu karticu i na taj nacin radi. svi resiveri su po serijskim brojevima i u njihovoj centrali su zavedeni kao takvi i iz centrale se direktno diktira koji kanal mozes gledati
 
Legend
nije kod nas druze tako, svi kablovski korisnici imaju pristup svim kanalima te je potreban samo reciever za prijem digitalnog kanala, kako su i oni naveli...
 
Član
Malo čaprkaj po opcijama prebaci se na austriju ili njemačku, i onda radi pretragu kanala.
Tv ti mora imati dvb-c

Ovo će biti još malo dok nas navuku i onda 'plati pa se klati' :)
 
Član
druže ako imaš dvb-c stavi na finsku i uključi pretragu a ako je sony tv gdje ti je zemlja okruženja stvi - ja gledam već par mjeseci na LG mi je Finska a na SONY samo - na zemlji okruženja
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
Samsung je u pitanju... trazio sam na Njemackoj i Austriji al nema...

Koji model Samsunga? Lxxxxx

Inace ja prodajem DVB-c resivere, za slobodne mreze kab.operatera a imaju i conax citac kartica.:icon_biggrin:
 
Član
Moze biti do sw-a ako je pitanju kockanje slike pojednih modela Samsung-a na DVB-C signalu ali da je prethodno ispitana mreza i kablovi ok.
 
Administrator
namikbh je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
Samsung je u pitanju... trazio sam na Njemackoj i Austriji al nema...

Koji model Samsunga? Lxxxxx

Inace ja prodajem DVB-c resivere, za slobodne mreze kab.operatera a imaju i conax citac kartica.:icon_biggrin:

čisto informativno cijena?



A ovo što nudi txtv će biti možda još godinu dana besplatno, a onda bi se trebali plaćati paketi programa. Npr. sportski paket jedna cijena i td :)
 
Član
JA sam morao unijeti kodove rucno u TV a tek onda skenirati..i nasao sam oko 80 dig. kanala..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top