Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Administrator
napokon si ih docekao :) E sad je eksterijer odlican :) Sa ovim felgama i spustanjem je pun pogodak:cool::cool: Šta ćeš, moralo se izgubiti na nečemu(udobnosti) da bi dobio na izgledu:cool::cool:
 
Član
Sve ce to doci na svoje a veliko je zadovoljstvo otvoriti ovu garazu ;) Respect za eibach :cool: Koliko su kostale opruge :icon_question:
 
Član
niksa je napisao(la):
Sve ce to doci na svoje a veliko je zadovoljstvo otvoriti ovu garazu ;) Respect za eibach :cool:
TNX kolega
drinks.gif


opruge s ugradnjom 1560kn (300 je ugradnja)..cca 150 eura su opruge

još malo slika usporedbe..koliko sam mogao pogodit kut i lokaciju.
prije:
23042012122.jpg

poslije..malo bolji vremenski uvjeti :D
27042012459.jpg

još neke usporedbe...
VS

još koja...




ugl..tvrdo je ko na go kartu..drugi tjedan idem na špur
i svi koji pišu da je udobnost "ista"..to nije ni blizu..ako pričamo o udobnosti.
Možda je prerano reč,napisati..ali za sad sam takvog utiska(sad će još malo 100km).Bez daljnjega da auto fino leži a i izgleda..bolje
(čak je i moj otac primjetio tu sitnicu). Ali nema onog zvuka više preko rupa šš-ššš koji su radili amortizeri...i tvrd je.
E sad kolko će trajat..will se.
Ali da se gušt propeljat ..slalom ili malo po zavojima...JE :icon_twisted:
ali nedaj bože kresnut u grabu...

paketi su doma stigli..pa se pripremam sad za radne akcije..za prvi maj :icon_biggrin:

makar nisam baš sretan..pošto sam tek saznao..da se power diskovi dosta "čuju".
Ono baš kao da huče...vidječu...ako diskovi budu preglasni..opruge pretvrde..svaka roba ima kupca :D
jedino mi je bad malo što su se sad kotači od 7J i et 38 malo uvukli..poslije spuštanja..al ok..nije strašno.cca 3-5mm

za sad je to to...brojimo tek 74kkm..i teramo dalje :icon_smile:
 
Član
kratki vikend..ulovljen majstor i malo vremena za šarafljenje..pa smo konačno malo ate power up

OEM diskovi su več dobili "šprung" a i pločice bi išle još 10tkm..a bila je prilika za sve to zamijeniti i staviti novo.
stanje oem parts:



išlo bi sve to još 10tkm..ali novo je novo.

onda:


bilo bi super da je zaštitni filc koji je na novim diskovima..se ne skida. Pošto je boja egal boji felgi
(piše i na uputstvu da se ništa ne brusi nego se direkt iz kutije montira)
ali evo nakon samo 7,8 km laganog doziranja kočnice...ode zaštitni filc i pojavljuje se ona standardna chrom boja diskova (tamo gdje pločica u čeljustima pritišče)

bilo bi super da je ostalo ovako..al jbg.

još je ostalo staviti novu kočionu tekučinu..da sve bude kako treba..i to je to.
Je da se mrvicu čuju.."kao huče"..ali nisam prejerano jašio po brenzi ovih par km..pa ne mogu iznjet konkretno mišljenje kakvi su ATE power diskovi u kombinaciji s ate pločicama. :icon_biggrin:
Klinac mi uči na informatici..kako se slaže video u wmm..pa se tata malo zaigrao ..nabrzinu...jedino mi je pjesma u fade out preduga za sekundu
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=e5xRndl7dFo[/video]
 
Član
Kolega, opruge su extra ;)
Ja mislim da imamo iste, a koji ti je profil guma?

Brzo se naviknes na udobnost barem ja, nije nesto pretjerano tvrda! Ali H&R kad sam imao bile su grube, i nize su bile od ovih, kad sam postavio zimske gume naprijed 185-65/15 nazad 195-65/15 malo ako imaju oni kolotrazi plastika od motora zastruze :icon_evil: ali sad sam zadovoljan :icon_smile:
 
Član
gume su 205 50 17 baš radi tog..da nije 45 da ima malo više mesa..da ne osjetim baš svaki čik,a i lakše je na rinzol se popit.
A na opruge sam se navikao ..ali daleko je to od koza stock opruga i "udobnosti".
Al se ne ljula ko prije..a to što malo žulja..preživi se.
 
Član
mali free bump garaže...:D

par morskih...
beach.gif


pred put...


SF domet postignut na 17" :cool:

1296 km..a sad kad sam se vratio..ne znam oču li soma km dosegnut:D
možda i bi..da nisam od Zg do Ka dosegao 200 a prošao tu dionicu za 14 minuta..a i natrag od Udbine po staroj je bio neki mini race s 406 pugom koji me nije baš mogao pratiti :D
a i Zadar 1 do Gornje ploče..dio AC je uzeo svoj danak..nemrem ga držat non stop na 150 i onda da me kombi 3km prolazi sa 153 :D

par u gradu..Biograd n/m


i onak uz put..nije bilo nikoga




10072012760.jpg


tak malo se naslikavali..planovi za dalje:
išlo se gledat neku novu Octaviu sa "starim motorom" (1.9pd)..ali prodavač nije bio baš..za prodaju.
a i dat za ovu novu 2,5 moje.. koja ima nešto sitno km (2012) sa xenonom ,šiberom,i još gro opreme + orginalnim chipom mi je na kraju ispalo too much..
tak da ništa za sad..toči-vozi..eventualno se počastim s kožnim volanom.:D
a tek sam na 77tkm..a opet ..možda bude nešto i novoga.
Možda Rapid..kad dođe..nova Octavia..
bitno da mi je zdravlje malo bolje..a komada pleha i 4 kotača će uvijek bit..:cool:
 
Član
Kick je napisao(la):
Odlična Škoda!

Neka te služi za vijeke vjekova... Znam i da hoće :icon_smile:

tnx kolege..ali evo malo je bilo "veselja" sa strujom..kad te krene nizbrdo..onda ide mah 2. :D
Prvo izgori zadnja pozicija na tablici..ok potrošni materijal..onda crkne dvopolna lijeva pozicija..ajd ok..nakon 6 godina nije neki trošak
ali..
čehinja ima neke spešl žarulje 21/4W sa posebnim utorima pod drugačijim kutom nego što ima standardna žarulja 21/5W pod 180..ili ti 12 i 6 sati..kod čehinje je 10,30 i 6.
Riješeno..pohoblano je uho od 21/5W da stanu u utor..i svijetli dok ne nabavim oem.
evo razlike..lijevo 21/5w desno 21/4w oem


ok nije bad..zamijena napravljena..i tako spustim haubu kad ono crkne prednja lijeva pozicija...super..krenulo je..oču haubu otvorit..kad servo tj. motorić zadnje haube koji je prošle godine zamijenjen i stavljen od G4 koji je 7x jeftiniji..ne radi..i hauba je kaput..ne da se više otvorit.:icon_mad:
Ostavim sve..i drugi dan odem u nabavu.Uzete neke momo corsa white koje su jeftinije od philisovih duplo a svijetlo ko i one ako ne i bolje.
w5w blue vision philips

momo corsa white

proba sa smd led

Nije mi dao vrag mira..makar sam več u ovlaštenom naručio motorić od G4..pa sam skinuo oblogu da vidim ..šta je crklo.
Ono bitno..motorić ispravan..a pukao je vrh na mikro prekidaču..koji je veličine mine od kemijske cca 2mm i jednostavno ga metalna poluga na bravi ne dodiruje a samim tim ne otvara bravu.
Riješeno "prvim zavojem" od izolirbanta i unutar ubačen dio trzalice od gitare :D ..jer tokom doticaja dolazi do habanja..a materijal od poluge je takav da se ne može ni varit ni ljepit.
Evo kako to izgleda :icon_biggrin:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KD08hcu09cY[/video]
poslije doadatno stavljen drot oko toga da ne ispadne.
Drugi dan nabavljeni oem potrošni materijal (3. filtera i ulje)

Čuka vremena na grabi i sve zamijenjeno osim filtera nafte koji je malo too much..pa će ići tek na drugoj izmjeni.



poslije malo izpuhan auto do 180..da malo se klipovi razgibaju a i auspuh pročisti i mala prede ..
evo tolko za sad..ganja se kožni volan ,a i neka multimedija s tv-om..AS8601 ili AS8601G (srebrni)
AS-8601_black_2.png

..ali ima vremena još za to..jer me prvo čeka kompletna izmjena dotrajalih selena na vilici..balans štangice..pa špur:123: itd..postaje to več preveliki trošak..
 
Član
malo se naslikavalo prije nego padnemo na 15"..pošto je garaža bila prazna :D




zabilježeno kako svijetli H4 bosch +90

oborena i duga

jbg..za oem xenon se nema...a ovo svijetli sasvim fajn
 
Top