Dectane dayline iskustva ??

Dectane dayline iskustva ??

Član
znaci zanimaju me iskustva za dectane farovima... kakva je vidljivost, kakav je V-cut ... (naravno sa xenonima)

radi se o ovim farovima
swa11egxb_3.jpg
 
Član
kod mene su bili na staroj fobiji sa motoricem, novija serija koja ima kvalitetnije ledice, sa ksenonima 4300k vidljivost bila extra, nikakvog rasipanja nije bilo, linija vidna...

jedino sto su znali sitno da zamagle, ne cesto, ali znali su malo u dnu zamaglit... sto je mana, jer crn far, pa zamagli, ostane kao "flekica" onda koja se vidi, naravno ako si picajzla pa ti smeta... eto meni je jedino to smetalo, ostalo sve bilo super...

i da, morao sam busit, prosirit malo grlo, jer nisu predvidjeni za hid, :icon_rolleyes: barem tako pise... tj h1 ksenon ne moze da udje, pa se mora malo eksperimentisat...
 
Član
kod ovih ne pise da nisu predvidjeni za HID... idu H9 sijalice u farove.... farovi mi se dosta svidjaju... bas ono A4 look .... IGY isto jednom rece da je bio zadovoljan sa Dectane...
 
Član
Nadam se da tema nije prestara za podizanje

Planiram na leona staviti dectane DNA stopke i dayline farove
Imam obicna svjetla trenutno znaci nikakvi xenoni, a nazad su fabricka led svjetla (djelimicno)

Da li se mora reprogramirati sta light modul ili je to sve samo plug & play ??

Na light modulu mi je trenutno programirano da se maglenke pale kao DRL ali pod manjim intenzitetom i ukljucena mi je cornering funkcija. Da li ce to sta smetati ili LED diode (na dectane) samo zamjenjuju poziciju ?

hvala
 
Legend
Led diode su na farovima predvidjene kao pozicija... ono kako ti je bilo programirano tako ce i ostati,
jedino ako ti ne budes mislio mjenjati na modulu da bude drugacije... ;)

Mislim da s novim farovima ne bi trebao niko imati problema, za polovne ne bi znao reci
jer dosta raje ih koristi u razlicitim uslovima i sa razlicitom rasvijetom...

Ono sto bi naglasio je, da se ne mjesaju pojmovi... jer uz ove farove ne dolaze xenoni,
koriste kao sto je vec neko napisao H9/H11 sijalice... od Vase upotrebe zavisi koliko ce
da traju jer vrlo lako se sjenilo projektora moze unistiti ako se stave pogresne ili jace sijalice,
a kao poslijedica toga je smanjena vidljivost i crnilo na samom staklu s unutrasnje strane...
 
Član
Ma ja ne vjerujem u te fake xenone, to je uzas zivi, mozda izgleda fino i zanimljivo onome ko vozi, ali onome iz suprotnog pravca nije lijepo sigurno, plus ti balasti su smece malo malo pa crknu. Mene interesuje klasika samo kako je fabricki odredjeno i vazno mi je da mi ne izbacuje nikakve greske.

Ima li mozda gdje u SA da se uzme za Leona da ne ganjam preko njemacke?

Hvala
 

IGY

Član
ja sam na ibizi bio zadovoljan sa njima, jest da su nakon skoro 4 godine koristenja malo oslabili sto se tice svijetla, malo je pocrnilo sjenlo iza, ali opet je bilo puno bolje nego sa fabrickim, meni nije maglilo ni rosilo, otvorio i ja zatvorio kako treba da se zatvori i rijesio problem magle ;)
 
Član
ja sam ih imo,nakon godinu dana sa koristenjem xenona,nisam vise nista vidio....diode su radile i far nije maglio,samo je glup sistem ako ti pregori sijalica od kratkih ili dugih svjetala,moram skidat far jer su polopci zasarafljeni....
 

IGY

Član
ja sam prvo bio na xenonima, kasnije presao na klasicnu sijalicu, vjerovali ili ne xenon nekako spali sjenilo za nepovjerovat
 
Član
Postoje sociva, projektori koji su predvidjeni za ksenon i za halogene sijlaice... kada pise Halogen only znaci da nisu za HID, nisu oni to napisali da bi uvaljivali skuplje ksenonske projektore. Na ovim aftermarket farovima u koje se uvali ksenonska sijalica cutoff line je prelos, uporedjivao sam Depo, dectane, fk i OEM ksenon, pa zlocin je uzeti te cunerske farove jer odvratno izgledaju i jos gore sluze. Moj je predlog da ugradis morimoto bixenon projektore u farove ciji je kvalitet na nivou najboljeg OEM-a, ili nadji fabricki xenon ako postoji za model tvog automobila. Ako bas volis dayline fazon fara onda uzmi sebi audija jer na drugim automobilima tako nesto izgleda kao pijacna roba, sto i na kraju jeste.
 
Član
deez je napisao(la):
Postoje sociva, projektori koji su predvidjeni za ksenon i za halogene sijlaice... kada pise Halogen only znaci da nisu za HID, nisu oni to napisali da bi uvaljivali skuplje ksenonske projektore. Na ovim aftermarket farovima u koje se uvali ksenonska sijalica cutoff line je prelos, uporedjivao sam Depo, dectane, fk i OEM ksenon, pa zlocin je uzeti te cunerske farove jer odvratno izgledaju i jos gore sluze. Moj je predlog da ugradis morimoto bixenon projektore u farove ciji je kvalitet na nivou najboljeg OEM-a, ili nadji fabricki xenon ako postoji za model tvog automobila. Ako bas volis dayline fazon fara onda uzmi sebi audija jer na drugim automobilima tako nesto izgleda kao pijacna roba, sto i na kraju jeste.

;)
 
Top