Daljinsko zaključavanje

Daljinsko zaključavanje

Vozdra raja, u zadnje vrijeme imam problema sa fabričkim daljinskim zaključavanjem. Koristim jedan ključ jer mi je na drugom pukla tipka. Uglavnom, auto sam mogao otključati samo sa par metara, 3 - 4 maksimalno. Promjenio sam bateriju, nije originalna ali je otprilike iste veličine. I prije mjenjanja baterije nije uvijek otključavalo ali je sad skroz učestalo, maloprije sam jedva zaključao auto. Kad pritisnem dugme upali se lampica na ključu ali se auto ne otključa/zaključa. Može li biti do baterije ili je to ipak do ključa ili nečeg trećeg?
Auto je Renault Clio PH2.
 
Član
Uzmi originalnu bateriju, ne renoovu nego da je isti broj baterije. Mozda si stavio manje V bateriju ili manjeg kapaciteta i pravi ti problem. Mora biti isto Volt kao i stara.
 
Član
Uzmi originalnu bateriju, ne renoovu nego da je isti broj baterije. Mozda si stavio manje V bateriju ili manjeg kapaciteta i pravi ti problem. Mora biti isto Volt kao i stara.
Koliko mi se cini sve bazerike one pljosnate su 3V razlika je u debljini. Ali mislim da nije mogao staviti ni deblju ni tanju jer kontakti ne bi nalegli kako treba. Prije da je upitanju baterija loseg kvaliteta. Ili neka polovna :)
 
Član
Ma samo baterija losa, stoji to dugo po radnjama na izlogu, gledaj ako mozes neku brendiranu naci
 
Sutra bih trebao kupiti drugu bateriju ako budu imali na stanju pa javim rezultate. Maloprije sam morao ključ rastaviti da zaključam. Ova što bih trebao kupiti je Varta, identična ovoj što imam, valjda bude radilo :D
 
Član
CR 2025 vjerovatno ide, koliko vidim po netu, imas na kraju user manuala koji ti je došao sa autom ako nisi siguran da je odgovarajuća stavljena
20mm prečnik, 2.5mm debljina
(npr CR2032 je 20mm prečnik, 3.2mm debljina, ima i CR2016 u tom promjeru)
Ista voltaža, različita debljina i kapacitet
Kupi brendiranu bateriju, sa što dužim rokom upotrebe
Ako ne nađeš nigdje, Foto Žunić, suteren BBI centra, znači -1, Varta, Panasonic, Fujitsu, do 4KM/kom, ali opet vidi, nisam skroz siguran
Mi smo ih prodali tonu i nismo nikad imali reklamaciju, servisi po Zenici kupuju kod nas
Kineske su 1-2KM i njih izbjegavaj u širokom luku
Ja sam sebi kupovao Panasonic za ključ i za vagu tjelesne težine i ključ baca sa 30-35m, prije mogao otključat sa 2m maksimalno
 
Član
CR1220 je deblja od 1216, tako su i kontakti napravljeni
Vrlo vjerovatno da uvijek baterija ne moze dohvatiti kontakt i zbog toga prekida i zeza
a i 1216 ti je dosta manja kapacitetom, tako da će kraće trajati
033 213 455 ti je broj radnje u BBI pa zvrcni i vidi imaju li i koja je cijena, ako već ne prolaziš tim dijelom
Možeš baterije naći i kod urara, samo nemoj kineza
Evo imas i kod ovih, ako znas gdje su
http://www.olx.ba/artikal/9300166/baterija-dugmasta-cr1220-48054/
 
Da sam znao da ima u toj radnji u BBI uzeo bih davno, jer stalno prolazim pored.
A ovdje sa linka bih trebao uzeti danas, pa ćemo vidjeti :D
 
Član
moras staviti sa istom bas oznakom a mozda ti je najlakse da prebacis iz tog kljuca sto ti je pukla tipka paa vidis jel do baterije il do kljuca...
 
Top