daljinski seat leon?????

daljinski seat leon?????

Član
imam samo jedan daljinski od auta i on nesto sad poceo da zeza neradi nikako! prvo me bio zezao ponekad je mogao a nekad ne,i ja zamjenim bateriju i isto stvar u zadnje vrijeme neradi nikako ? dali je neko imao slican problem,i sta bi trebao da pogledam? hvala
 
Član
Imao sam ja isti problem na Leonu , "jezicak" s vremena na vrijeme nije dirao bateriju pa zato mi je radio povremeno i onda slicajno otvorim daljinski i iskrivim "jezicak" da dira bateriju i onda je radio bez problema.
 
Član
ali kad ja pritisnem dugmic za otkljucavanje ili zakljucavanje ona cijalcica na daljinskom blica :icon_confused::icon_confused::icon_confused:
 
Član
nesto slicno se meni desavalo s jednim od kljuceva, i islo mi to na zivce uzmem drugi, al me kopkalo sta je i par puta sam otvarao, mijenjao bateriju, nista, nekad hoce nekad ne, bas tako se desavalo
dok nisam neki dan skontao da imaju dvije baterije u njemu,ispod ove baterije koja se vidi ima jedan limic koji je u potpunosti pokrio donju bateriju,zamijenio sam i nju i sad je sve ok
da nema i kod tebe dvije baterije:icon_confused:
 
slikaj mi daljinski kad je otvoren ako je model ko u mene sto je bijo na passatu trebalo bi da semoze da rijesi to sam rijesijo prije neki dan i kod djevojke mi znas i sam prico sam ti da su mi bijele izbile dok nisam to rijesijo
 
Član
dado...c::: je napisao(la):
slikaj mi daljinski kad je otvoren ako je model ko u mene sto je bijo na passatu trebalo bi da semoze da rijesi to sam rijesijo prije neki dan i kod djevojke mi znas i sam prico sam ti da su mi bijele izbile dok nisam to rijesijo

a ebemu daleko ti doci da vidis i da tti platim pice :D
 
Ako blica sijalica na daljinskom a ne otkljucava, onda mislim da bi trebao sinhronizovati kljuc s autom, ima vjerovatno neka kombinacija tipki na daljinskom. To se zna desiti ako ti ispadne kljuc, ili ako mijenjas bateriju, sto u tvom slucaju moze biti radi toga sto ti gubi kontakt. Ne bi trebalo biti nista ozbiljno ;)
 
Član
Isti slucaj i kod mene nekada hoce nekada nece dzabe sto blinka lampica :lol:

A nasao sam nesto na netu pa probaj:

Seat Key Fob Programming

Remote Control Programming (1997 ON)
Procedure

1. Switch Ignition ON with new key and leave the key in the ignition.
2. Mechanically lock the vehicle using the Drivers door using a second key.
3. Using the remote control press the Unlock button once, and the horn will sound once.
4. Wait 6 seconds and press the unlock button once to activate the coding procedure. The remote control will now be programmed.

NOTE: When performing programming on additional remotes the procedure is the
same, except
you press the unlock button 2, 3 or 4 times for the different remote.
For example : If programming 2 remotes press the unlock button twice with a 1 second interval between each press, repeat for 3 and 4 remotes.

5. Switch Ignition OFF.
6. Remove key from ignition and check for operation.
7. The coding procedure can be repeated up to 4 times for additional remotes.
8. The ignition must be switched OFF between programming each remote control.

Remote Control Erasing (1997 ON)
Procedure

1. Switch Ignition ON and leave the key in the ignition.
2. Mechanically lock the vehicle using the Drivers door using a second key.
3. Press the remote control unlock button 5 times in 1 second intervals. A short horn will sound.
4. Wait 6 seconds and press the unlock button once to activate memory erase.
5. Switch ignition OFF, all remotes are now tuned in.

i jos jedna opcija:

- car is locked
- unlock with normal key manually at drivers doorlock
- IGN ON with normal key ... leave it there
- use NEW remote key to lock the car manually at drivers doorlock
- remove remote key from doorlock
- press "lock" at the NEW key, indicator lights will flash
- then hold the "unlock" für ~3 sec. and indicators will flash long and the doors should unlock
- coding procedure should be successfully finished.
 
Top