Da li se moze voziti s bh tablicama u evropi??

Da li se moze voziti s bh tablicama u evropi??

Eto malo glup naziv teme al to sam stavio da malo vise obratim pozornosti :D
Ovako ako neko zna sta od toga,slucaj je ovakav...
Kad sam ja u austriji prijavit,zivim,radim da li mogu da vozim auto na bh tablama,ako imam pootvrdu il ako je auto licno moje..
Trenutno bi izbjegao ovo njihovo placanje i ateste....
Znaci uradio bi sljedece, uvezao bi auto u Bosnu,naveo starog kao vlasnika vozila i onda bi napravili potvrdu da mogu auto da vozim u bosni i van granica..
Znaci ustedio bi svake godine,
ovako placam svaki mjesec za audi TT 180KS(175Eura osiguranja) sto za godinu dana iznosi 2100eura + ostale zajebanicije atest na felge,gewinde auspuh itd..A ovamo bi to bilo oko 650km za godinu,i imao bi auto kako ja hocu,odnosi se na spustano auto i siroke felge i + radari na autoputu nesalju kazne za Bosnu XD
Ima li ko kakav slucaj slican?
 
Član
tako mozes samo popusiti ogromnu kaznu :)
rodjak je htio to, na kraju je skontao da se ne isplati :)
 
Posto sam odmah na granici sa njemackom...I momci koji su bas ludi za tuningom iz austrije uzimaju u Njemackoj auto,nekako prijave gore na nekoga a vozikaju po austriji..
Sad zbog cega to?
Zbog toga sto se u njemackoj mozde dosta toga raditi na autu sto je dozvoljeno,odnosi se na visinu auta,motor itd,sto u austriji nije dozvoljeno..
Ja bi isto uradio samo sto bi auto u BiH bilo prijavito..
Sad mozda ima iznimka malo kad si u Evropskoj uniji...Hmm...??
 
Član
U principu ne mozes, carinski prekrsaj, prijavljen si gore i nakon 6 mjeseci ili 12, kako koja drzava, moras uzeti auto na njihove table, al posto imas bh vozacku, i ne bi bilo auto na tebe mogao bi se svercati sigurno, samo da ne provjere gdje si prijavljen.....
 
Al vozacka mi ide pa-pa,nema jeee znaci dobivas njihovu...Al to nije problem da nabavis drugu..Hmmm...Bas bi volio znati moze li kako :D
Momak iz Tuzle sto je,mislim da se on nalazi u austriji a voziko je golfa mk4 2.8? Ako se nevaram?
 
Član
Auto prijavljen u NJemackoj mozes vozati po Austriji zato sto je to EU, znaci fakticki jedna drzava. A u praksi za zemlje van EU vazi ovo sto je Trizex naveo ... imas rok do kojeg moras registrovati auto u austriji, tj. tamo gdje si prijavljen. Imam surjaka u Austriji i znam da su skupa osiguranja i ja ga bas pitao zasto ne uradi to sto si i ti zamislio, a on kaze da ne moze po njihovom zakonu. Mozes rizikovati, ali uhvatice te kad tad, a kazne nisu nimalo male. Mislim da ti se ne isplati rizikovati to, plus kad im jednom dodjes na crnu listu, za sva vremena ces biti sumnjiv, a to ti ne treba. Nije to Bosna, pa da mozes kako hoces :D
 
Član
Stari je umalo fasovao kaznu tako...jedino ako ga mislis parkirati da ga niko ne vidi kada tamo odes i samo se vratis sa njim...vadio se da je dosao kupiti samo nove gume i sutra ide nazad i puste ga...a njegov kolega je morao cariniti auto tamo...i debela kazna...
 
Ma ne kolega(tvrdoglavi) ti mene nerazumijes jbg..Ja pitam jel to ikako moguce..Jel hoce ovo ono na autu a zakon ti nista nedopusta a ti to volis..I jbg...Na sve onda pazis i sve po dzepu ide..
Nije to slucaj samo sad samnom,nego i sa kolegama iz austrije koji imaju taj hobi jednostavno..
Pa i oni traze bilo kakav nacin, i nasli su taj prijava u njemackoj auta..
Il na zoll tablama vozikaju...Tako da i ja trazim rjesenja :D
Al izgleda voziti ovako pa iduce uzeti u njemackoj i prijaviti gore na rodjaka..Hehe..
U njemackoj su i osiguranja jeftinija na autu,od austrije..:icon_rolleyes:
 
Član
Je, lover, ali on studira gore koliko znam, ne znam kako ide s prijavom boravka u tom slucaju....
 
Član
kako ne moze,moj rodjeni stric zivi u Njemackoj 30 godina,ima tri auta i sva su na BiH tablama i tako ih vozi gore,inace radi u mercedesu...
 
Član
ja znam da je moj dajdza koji radi u sloveniji morao prodati ovdje auto i kupiti gore kod njih, jer nije mogao voziti sa nasim tablama...
 
Član
ma mozes samo auto ne treba da je na tebi i to je to,meni niko nikad nije trazio punomoc,cak su me i na gti treffen zaustavljali,i presretaci itd..
po pravilima to nije,jer placas drugoj drzavi porez i tak to,ali mozes reci da ti je stari ostavio auto na servisu ili tako nesto,mene niko nikad nije nista pitao a 6 godina vozim sa austrijskom vozackom auto na bh tablama,jaran isto tako 4 godine vozi sa bh vozackom bh table isto i samo jednom mu je drot neki srao i morao platiti 300 400 eur kaznu :)
ali su mi zato prva dva zaustavljanja policije bila zato sto nemam bih naljepnicu na autu :D:D
 
Član
Ja znam da u Italiji možeš vozit auto sa našim tablama sve dok ti nisi vlasnik auta, npr. tamo voziš BMW... a vlasnik ti je otac, mati, sestra ...(državljani BIH) i oni su ti dali "pravo" (ne znam kako se to zove) da voziš, inače da si ti vlasnik (auto na tebi) e onda moraš plaćat velika davanja državi, zato dosta našeg naroda tako radi..bar po Italiji a ne znam kako je u Austriji mada sve je to EU...
 
U Austriji mozes ako si student a ako radis ili imas stalni boravak onda ne smijes , jedino ako je auto prijavljeno na firmu i dobijes potvrdu da ti je firma dala da koristis i da radis za tu firmu, kazna ti je od 500-5000 eura ,mom prijatelju su naplatili 500 eura i rok 3 dana da carini auto, auto bilo na Kanadskim tablama i nije na njemu bilo , u Austriji neces proci tako lako !! jer prvi put kad te zaustavi i nade da si prijavljen u Austriji nesmijes sa bih vozackom voziti/6 mjeseci ) i jos strano auto onda si prekrsio carinski prekrsaj
 
Top