Da li neko zna nešto o ovoj Alfi 159?

Da li neko zna nešto o ovoj Alfi 159?

Imao je,fantasticna,udobnost,komfor,zvuk automobila,naravno pri vecim obratjima,izgled....sve fantasticno,medjutim sa dijelovima je nepristupacna mnogim,veoma skupa za odrzavanje,filteri i sl gluposti ne,ali trap je klanje zivo,meni npr.su bili otisli lafeti na jednom tocku,gornji i donji lafet,cijena je bila nekih 290km bez ruku,eto ti jedan primjer,inace neces pozalit dok se nepocne kvarit,stim da je ova mlada i ako je ocuvana bices rahat godinu-dvije..lp
 
Član
Imao je,fantasticna,udobnost,komfor,zvuk automobila,naravno pri vecim obratjima,izgled....sve fantasticno,medjutim sa dijelovima je nepristupacna mnogim,veoma skupa za odrzavanje,filteri i sl gluposti ne,ali trap je klanje zivo,meni npr.su bili otisli lafeti na jednom tocku,gornji i donji lafet,cijena je bila nekih 290km bez ruku,eto ti jedan primjer,inace neces pozalit dok se nepocne kvarit,stim da je ova mlada i ako je ocuvana bices rahat godinu-dvije..lp
drug sta je tu skupo na limuzini ove klase 2006 godina ?
auto je bas prelijep i odlican motor, odvuces za svaki slucaj u servis gdje sve radjeno po servisnoj knjizi i provjeris
 
ja vjerujem da kad kupis ovakav
drug sta je tu skupo na limuzini ove klase 2006 godina ?
auto je bas prelijep i odlican motor, odvuces za svaki slucaj u servis gdje sve radjeno po servisnoj knjizi i provjeris
Ja vjerujem da kad se kupi ovakakv auto da se ima para i za odrzavanje,opis se nije striktno odnosio na njega,ima onih koji dignu kredit maxuz zbog auta,malo plate ostane i kad ode dio ojjj mama sto kupi,uglavnom svakom kazem ko se odluci na ovo auto da bude spreman odvajati lijepe pare za odrzavanje,a ti ELMO da si malo ranije pisao mogao sam ti ja prodat,dao sam svoju za 11000km,pozz
 
Član
Jako lijepa auta . Vozao se dosta puta u njoj . Krstarica na cesti .A sto se tice odrzavanja .Svaka limuzina je malo skuplja za odrzavvanje od malih gradskih autica na koje smo navikli . Kao i razlika golfa 4 i pasata 5+ .
ja licno sto na ovoj alfi vidim je da je sve perfektno osim stanja laka . Neko je jaako lose ispolirao ili izgrebao pranjem . Tako da ako drzis do auta se pripremis odma i na taj trosak
 
Član
Jako lijepa auta . Vozao se dosta puta u njoj . Krstarica na cesti .A sto se tice odrzavanja .Svaka limuzina je malo skuplja za odrzavvanje od malih gradskih autica na koje smo navikli . Kao i razlika golfa 4 i pasata 5+ .
ja licno sto na ovoj alfi vidim je da je sve perfektno osim stanja laka . Neko je jaako lose ispolirao ili izgrebao pranjem . Tako da ako drzis do auta se pripremis odma i na taj trosak
na poliranje kod MTR-a i ima da bude bolje nego kad je iz fabrike izasao :D
 
Super Moderator
12000 za ovu nije puno jer izgleda stvarno dobro. A nije ni odrzavanje tako skupo nadju se dijelovi povoljno. Jedino sta na jtd 16v trebas dobro pogledati su dizne i to obavezno odma pregledati ne voziti ni dan bez pregleda
 
Član
Lijepo izgleda a po unutrasnjosti bi rekao da su kilometri originalni.Nije potrosac a vuce fantasticno.
Lafete su joj poskupe sto jest jest ali posto sam ja veliki ljubitelj alfe meni nisu.Kupis jednom TRV i nikad vise nezamjenis.
Dijelova ima i jesu skupi ali su jeftiniji od ostalih.Mene na 166 2.4 110kw servis(set zupcastog,pk remen sa dva rolera i 6l G12) izasao 230km bez ruku.Nije ni za 159 nesto puno skuplje.Dizna po komadu je do 100 km(ima jeftinije ali navodim max cijenu) ako rikne i kad rikne.Feluge ti pasu Opelove a opreme sto dobijes na njoj da ne spominjem.I sa njom nema nikakvih radova bez dijagnostike.Bilo kakav problem kreces od kvalitetnog dijagnosticara da pregleda pa onda dalje.
Skoro pa zaboravi.Lezanje njeno na cesti je stvarno nevjerovatno.Vozio sam ih par (1.9 jtdm 110kw,Q4 154kw,najvise i danas cesto 2.4jtdm 147kw).Sve leze nevjerovatno.
 
Član
Najbolja alfa na piku
prva serija je imala problema sa letvom volana, kosta preko milje da se zamijeni, ostalo je poboljsano u odnosau na prethodne modele tipa musicave elektronike i podvozja
podvozje ne crkava tako brzo kao na 156
 
kilometraza sam za mercedesa , kod alfe na ovoj kilometrazi spremi pare za generalku, a tek kad vidim ova crvena sjedista ,12000 za nezagrnut mejt ...
 
Top