Da li je SM Skup

Da li je SM Skup

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
A inace bez chipa auto nemoze ici pa ste prisiljeni da ga ugradite? Covjek je bar nesta uradio a vecina sto ovdje komentarise izgleda nema pametnijeg posla pa su tastatura majstori ;)
 
Član
VV-Driver je napisao(la):
Ista stvar je i sa ovim ako hoces da budes siguran i u kvlaitet plati, a ako necesh ima tih mapa kazete po 50-100€ pa udrite :D :D

Hoces nesto da kazes a ni sam ne znas sta reci. Ja sam postavio pitanje Srdjanu a evo postavljam i tebi i svima onima koji mi nisu dali odgovor na moje jednostavno pitanje,koje glasi: kako i odakle ja da znam da sam ja platio kvalitet 300 eura za optimum mapu,kada tu ''istu'' optimum mapu ja mogu kupiti od nekih drugih tjunera koji isto vaze za dobre tjunere za 150 eura?

Znaci li to ako sam nekome dao duplo para za nesto,da je to automatski pokazatelj kvaliteta?
Gdje pise taj kvalitet?
Gdje dokaz tog kvaliteta?
Gdje?

Vidim tema je pocela ici u drugom smjeru,javljaju se neki likovi koji voze 1.3 motore i koji nikad i ama bas nikad nece vidjeti remapa na svom autu ali oni su nasli shodno da komentarisu i lupaju babe i zabe,pik telefone i sta znam vec...Predvidjam u skorije vrijeme mozda katanac na sve ovo,mada eto pametno je i o ovome koju prozboriti,naravno objektivno i o konkretnim stvarima;)
 
Član
ti si bas tezak covjek.....i odgovor je jednostavan odes tamo i stavis tu mapu za 150 eur...neki dan je bilo 50 eur sad se popelo na 150 eur...
ti jednostavno nevjerujes u SM i to je tvoja stvar...sad si pokrenuo beze raspravu da je covjek skup..tebi jeste skup evo meni nije..sta sad da radimo...sad bi ja tebe trebao pitat otkuda ti znas da je ta mapa od 150 eur ista kao Srdjanova od 300eur i kako ces dokazati ti taj kvalitet te mape od 50eur??
...cijena nije mjerilo kvaliteta i nece nikad ni biti
...dokaz tog kvaliteta su mnogi cipani auti i mnogi auti pravljenji namjenski za SR i ostalo...i rezultati koji su ta auta ostvarili....meni je dokaz kvaliteta da sam sa Power mapom presao 110000km bez ikakvih problema na autu....jednostavno covjek objasnio par stvari kako da se auto vozi i to je meni dokaz kvaliteta....dokaz kvaliteta je to da mi je 2006 cipao octaviju A5 1.9 tdi koju tad niko nije radio ovde u BiH...pa mi je tu istu octaviju 2 god kasnije digao na 170KS koju sam vozio do neki dan i prodao je covjeku bez ikakvih problema...ni po zamajac ni po motor ....
da ne spominjem jednog Golfa IV iz TZ i sta je sa nje uradio i kako je taj auto isao i sta je radio na SR sirom zemlje??
Znaci druze jednostavno je .....okanis se SM-a odes odradis mapu od 50 eur i budi sav sretan....
 
Član
Nisam ja tezak vec si ti glup. Kao prvo da gledas kako treba vidio bi da nisam ja taj koji je pokrenuo tu temu,vec neko od administracije,a sticajem okolnosti moj post se nasao prvi.
Druga stvar je sto sam ja stavljao u svoje auto mape od po 130 eura i to auto danas gazi preko 300 hiljada bez nekog kvara.Auto je kod drugog vlasnika,za kojeg se ne smijem zakleti da ga bas stedi.

I ja sam sav sretan i to je to.Ne trebas ti da se brines za mene,za moje mape i za moju srecu:icon_smile:
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Nisam ja tezak vec si ti glup. Kao prvo da gledas kako treba vidio bi da nisam ja taj koji je pokrenuo tu temu,vec neko od administracije,a sticajem okolnosti moj post se nasao prvi.
Druga stvar je sto sam ja stavljao u svoje auto mape od po 130 eura i to auto danas gazi preko 300 hiljada bez nekog kvara.Auto je kod drugog vlasnika,za kojeg se ne smijem zakleti da ga bas stedi.

I ja sam sav sretan i to je to.Ne trebas ti da se brines za mene,za moje mape i za moju srecu:icon_smile:
ne mislim ja samo na ovu temu......a nauci se pisati i komunicirat na forumu pa onda reci nekom da je glup....cyber strucnjak ,..reci mi u 4 oka da sam glup klosaru jedan.....ja tebi nisam nigdje rekao da si glup....i sam si rekao nebrini ni ti za SM mape ... vozi te mape od 50 eur i budi sretan....trkaj se i uzivaj...ono sto ti je skupo jednostavno zaobidji i ne gledaj ni ne kupuj.....
 
Član
najverovatnije cu popiti ban al @ Lexillium jel tebe neko platio da ti malo prcas Srđana :icon_question:
 
Član
Pa jesam ja tebi cim ne citas sta pise vec sudis o necemu brzinski. I to ti sad lafo mangas jel pa ono reci mi u 4 oka?:lol::lol: Ohani malo grome,nemoj ti nikoga uciti u kulturi komuniciranja preko foruma.Ne izigravaj nicijeg advokata,raspravljali smo normalno i u granicama,i pricali o konkretnim stvarima dok se ti ne pojavis sa nekim svojim nebuloznim pitanjima i izjavama
 
Član
ja sam za svoga vr6 turbo platio 800€ mapiranje u njemackoj hgp motorsport
dog za bmw e60 530 platio 450€ dizanje na novu verziju i cip na 265 konja kod auto elektronik (rajko )
tako da nije skupo u sm
stim da neznam za garanciju
za bmw 2 god
golf 5 god
 
Član
Znam da je standard u kurcu i da se nema para,svi mi krckamo i sklupljamo za neke djelove ,remap il ostalo malo ko ih izvali iz dzepa i kaze evo pare odma, al tuning je skup i boze moj ako ne zavrsim ove zavrsicu sledece godine tako bi se trebali voditi a ne obarati nekom cjenu i to je to. Uvjek treba odabrati nekog ko ti je ipak blizu tebe jel mislite da ce ti sutra svabo dat savjet za neke stvari il nesto a srdjan je sa svima prijateljski bio bar kolko ja znam i izlazio u susret.Licno kod njega nisam cipao nikad ali sam imao par njegovih ECU koje je on radio za jedan sam ga i pitao da provjeri cipove da vidi jesu li njegovi i konkretno primjer njegov ECU za c20let smo testirali sa eds-ovim i bio je nebo i zemlja u odnosu na taj eds sto smo imali i meni vise ne treba da ja sumnjam u neciji rad,i kad zavrsim ovaj projekat on ce ga radit i dalje ne kazem da imam milione i meni je to mnogo novca(nemislim mnogo novca za posao nego mnogo za nas standard da ih izvadis iz dzepa) al jbg nemozes i ovce i novce.
 
Član
Radio sam svog Toleda kod SM-a i auto je prešao sa njegovim čipom nekih 50 hiljada kod mene bez problema i prodao sam ga takvog, platio sam oko 200 Eura taj čip.
Nakon toga sam kupio Audija i nisam ga čipovao kod SM-a nego sam to odradio na drugom mjestu u pola SM-ove cijene a to je bio jedini razlog što nisam kod njega.
Audi je od tog jeftinijeg čipovanja prešao nekih 20 hiljada kilometara bez apsolutno ikakvih problema.
Činjenica je da danas skoro svaka garaža sa laptopom nudi usluge čipovanja, manje više kvalitetne, a u biti svi imaju istu priču, tako da se jedan prosječan građanin počne da gubi.
SM jedini ima Dyno i jedini se bavi profesionalno time, dok je ostalim to nešto usputno tj. sporedno.
Međutim, ako uzmemo u obzir da recimo ti PD motori kod VW-a su u opticaju nekih 12 godina i da je tih mapa a te motore napravljeno more, te da za čipovanje Audija 1.9 tdi 96 kw treba nekih 30-40 minuta posla i za to naplaćuje 250 eura, a Sukiju za dva dana posla i jebavanja pravljenja nekog custom-a naplaćuje 500 eura jbg.
Srđane druže, ne sumnjam u tvoj kvalitet, ali za 40 minuta posla 250 eura je stvarno previše. Ja znam da se u toj cijeni moraš naći i ti i Muha ili ko već, ali previše je to. Niko druže od tebe ne traži da to radiš džaba, ali 150 eura je sasvim pristojna cijena za taj motor.
Imajte u vidu da je prosječna plata u BIH manja od 400 eura :icon_sad:
 

IGY

Član
covjek sa tom prosjecnom platom se nece usuditi raditi neki ozbiljniji zahvat,
chip tuning je luksuz, i to rade ljudi koji to vole i imaju novca za to, nisu to zimske gume pa da su obavezene (primjer samo)

znaci ko voli nek izvoli, nisam bogat da kupujem jeftine stvari i zdravo
 
Član
IGY je napisao(la):
covjek sa tom prosjecnom platom se nece usuditi raditi neki ozbiljniji zahvat,
chip tuning je luksuz, i to rade ljudi koji to vole i imaju novca za to, nisu to zimske gume pa da su obavezene (primjer samo)

znaci ko voli nek izvoli, nisam bogat da kupujem jeftine stvari i zdravo

svaka cast :cool: kad bi imali svi chip ja bi ga izvadio jer nece vise bit interesantno :D
 
Putovanja.ba
Administrator
Samim time sto je SM toliko vremena posluje i tolika auta odradio dokazuje da cijena nije skupa i da je korektna. Uvijek mozes prevarit par budala i nesto malo zaradit, al 4000 (koliko SM navodi auta je uradjeno) to je malo puno budala :)

Uzet cemo u obzir i nakon sto je dyno kupio bilo je po promotivnim cijenama mjerenje i tako izasao u susret raji.

Mene licno nerviraju ove socijalne teme i kad se pocne sa stolice da izvinete na izrazu srat po drugima koji se trude da nesto urade, zarade i prezive.

Nisam poslovao sa SM pa nemam neko licno iskustvo a da imam potrebu za njegovim uslugama rado bih posjetio i suradjivao.
 
100 ljudi 100 ćudi i završeno nekome će uvijek biti skupo nekome neće.....zato rasprava kao sto ovaj kolega reče ode u sasvim drugom pravcu i da još je neko spomenuo ćeif....ĆEIF NIJE SKUP da je svima jasno......evo Vam jednostavan primjer Lovačka puška xy proizvođača kosta u Banja Luci 300 eura a u Mostaru 350 E....naravno svi hoce iz Banja Luke jer uštede 50 eura a ne kontaju da je to samo jos jedna u nizu kopija koju ce imati dok za 50 eura vise dobija orginalnu pusku xy proizvođača sa pečatima i svim zafrkancijama.....opet ponavljam ĆEIF NIJE SKUP a kao što IGY reče nisu zimske gume da ih moras imati!!!


Srđane da uskoro odradis i 5000 auta!!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top