Corrado se trese u voznji

Corrado se trese u voznji

Evo ovako,prije mjesec dana postao sam vlasnik corrada g60 sa ubacenim 2.8 vr6 motorom. 90% stvari na autu su odrađene šlampavo i svakome ko imalo ima veze sa mehanikom bi se zeludac okretao od toga. U glavnom limarija je zdrava i nije udaran i slicno sto mi je bilo najbitnije pri kupovini.

Da pređem na problem. Pošto je vr6 ubačen na most od g60 i posto mu ne paše zadnji nosac motora,motor je bio pricvrscen na samo 2 nosaca dok je na ovaj treći bio samo naslonjen. Motor je odskakivao prilikom voznje u rikverc. Posto se tada corrado tresao u voznji,a pogotovo prilikom voznje u rikverc,krenuo sam sa rješavanjem problema sa nosačem,što sam svakako morao uraditi. Nakon toga,probao sam auto i motor nije vise skakao,ponasao se kako treba.
Međutim,auto se i dalje trese u vožnji kada se dodaje gas na nekim nižim obrtajima,recimo u trecoj na 2000 obrtaja. Kada pustim gas,ne trese. To me sada asocira na unutrašnji zglob i treskanje se osjeti na desnoj strani,ali nisam 100% siguran da li je zglob u pitanju.

E sad,da mi se nije desilo ovo drugo bio bih 100% siguran da je zglob! Kada krecem u rikverc,motor strašno podrhtava i kada krenem nazad pocne da nešto melje,predpostavljam u mjenjaču. Takođe sinhron 4. brzine nije dobar tako da mislim da cjelokupno stanje ovog mjenjaca nije dobro...

Pitanje za vas 1. Da li je sve ovo samo zbog unutrašnjeg zgloba?
2. Da li je do mjenjača ili mozda diferencijala?
3. Da li mozda sve ovo dolazi u obzir,unutrašnji zglob i mjenjač?

Unaprijed hvala na savjetima!
 
to podrhtavanje na odvajanju kvacila me asocira na korpu,sad nezz valjda ce se neko javiti strucniji

Kad naprijed krecem nemam nikakvih problema dok ne postignem neku brzinu,a kada idem u rikverc,nakon sto pustim kvacilo i dodam gas pocinje to podrhtavanje da se desava i nesto melje u mjenjacu. I u voznji se osjeti to treskanje samo prilikom dodavanja gasa sa od prilike nekih 2000 obrtaja dok se motor ne zavrti u više obrtaje i tada nista ne trese.
 
Top