Corrado 1.8T

Corrado 1.8T

Član
Liga je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Dejo lijepo je vidjeti 1.8 T masinu u njemu,extra motor imas sad ga nekad jos malo cipni na jedno 180 -200 konjica ;)

Naravno ide cip ali na proljece nista sada... mozda i veci turbo i dizne pa idemo na 250 konja... ko zna :D

Drug... zaboravim ti sinoc reci ono glavno u lice, al nema veze cuo ti je brat sta sam rekao za Corrado dok je bio sa mnom u autu...

Znaci auto ti je po mom ukusu... SVAKA CAST... Samo nastavo kao sto si i krenuo, pametno i odmjereno, bez zaletanja...
jos jednom SVAKA CAST... :cool:

p.s.
vidis da sve nesto dzidzam ne bi li licio Golf na Corrada,
al slabo mi ide... ;)

da se i to napraviti :icon_biggrin:
 
Član
saleee je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Dejo lijepo je vidjeti 1.8 T masinu u njemu,extra motor imas sad ga nekad jos malo cipni na jedno 180 -200 konjica ;)

Naravno ide cip ali na proljece nista sada... mozda i veci turbo i dizne pa idemo na 250 konja... ko zna :D

Drug... zaboravim ti sinoc reci ono glavno u lice, al nema veze cuo ti je brat sta sam rekao za Corrado dok je bio sa mnom u autu...

Znaci auto ti je po mom ukusu... SVAKA CAST... Samo nastavo kao sto si i krenuo, pametno i odmjereno, bez zaletanja...
jos jednom SVAKA CAST... :cool:

p.s.
vidis da sve nesto dzidzam ne bi li licio Golf na Corrada,
al slabo mi ide... ;)

da se i to napraviti :icon_biggrin:

Eto ga brat blizanac!:cool:
 
Član
I evo opet neki mali projekat za to je kriv Edo_16v samo mi posla pravi!:D

Naime vec sam uradio farove tj ubacio sociva ali mi se nije svidilo stosam sjenilo obvojio u crno tako de j to sada na prodaju ako se nekome svodja znaci prodajem sjenila sa socivima i ksenon sijalicama bez stakla!

Evo o cemu se radi....


To su ti univerzalni bi-xenon projektori sa prstenom neonkom bjele boje!
Evo kako izgleda formalno ubaceno...

I idemo lagano sa ubacivanjem, prvi problem je sto su veliki projektori i udaraju u staklo, znace ne moze varijanta smo ubaci i zavrni mora se sjeci...
I evo poslije "tri puta mjeri jednom sjeci" ocrtano sve kuda treba da se sjece!

I zatim brusilica


E sada projektor normalno lezi ne smeta nigdje ali stacemo za nosac!???
Jedina pametna solucija do koje sam dosa je da uzmem aluminijumski flahajz i da ga savijem kako mi sjenilo diktira

I evo nosac za 10!
Izbusena rupa tacno u centru sjelila da projektor usmjeri svjetlo tamo gdje treba!

Ipak sam dodao malo silikona zbog vibracija i rupa na putu da nestresu sijalicu iako imajo po tri sarafa koja sve to drze!
Zatim da se ne bi vidjela rupa kroz staklo preljepio sma kuhinjsku foliju cisto da malo sakrijem rupu ispod sociva!

I evo kako to izgleda!


I sjenilo ubaceno cisto da provjerim da li nosac negdje ne smeta!
I super je ispalo nema problema tako da ce motorici za podizanje farova raditi bez problema!:D
Uspuz sam i zalijepio na far konvektro napona za angel prsten da ne nemota po motornom prostoru!
I slag na tortu ubacena sijalica D2S Xenon 5000 kandela originalna fabriska sa audija na duga svjetla!
E sad imam mali problem posto ovaj balast savija kabal prema dole moram kutuju isjec da to fino legne!

I evo na kraju sijalice spremne!

Ove audijeve sialice i balasti pune pravo brzo, tako da mi to odgovara na duga svjetla zbog blicanja! ;)
Znaci ostaje mi jos danas da kutiju isjecem zbog kabla balasta i da se nakanaim da to postavim na auto!:D
Nadam se da ce ovo noc pretvarati u dan!:D
Kada sve namontiram slikacu kako to izgleda iz auta malo Edu da izreklamiram :lol:
 
Član
Evo obecao sam video pa slucajno sam nesto snimio,evo kak oide 1.8T jos nije diran sve je fabrika
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J4Gwa5I7wLI&feature=youtu.be[/video]
i jos jedan
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YmiFuUyJoVs&feature=youtu.be[/video]
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Odlično ide motor iz škode:D :cool::cool:

Ide raskova!:lol:
Jos sad na 15-skama zimskim ako ej malo masna cesta preslajdra drugu.....
Dizne 300 ccm stizu sutra, pa idemo dalje u nabavku :icon_smile:
 
Top