Comp se sam gasi bez ikakvog razloga :( Pomoc ! ! !

Comp se sam gasi bez ikakvog razloga :( Pomoc ! ! !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozzz

Evo u zadnje vrijeme poceo me comp zezat nezz sta mu je bezz ikakvog razloga se ugasi . . . bez obzira sta radim nebitno samo se ugasi i ne mogu da ga upalim dok ga ne iskljucim iz struje i ponovo ukljucim . . . pa cak i onda nekad nece da se upali ili se ugas iza 10 sec minut 5 minuta nebitno samo se ugasi bez razloga . . .

Ako neko zna do cega bi moglo bit , il da je imao slican problem . . . pomagajte ubi me u pojam bacicu ga kroz prozor :(
 
Član
Moze biti da ti se nakupilo prasine u komp pa nema adekvatno hladenje procesor (meni se to desavalo) ocisti sve ventilatore i svu prasinu u kompu
 
Član
SOLEmir je napisao(la):
Moze biti da ti se nakupilo prasine u komp pa nema adekvatno hladenje procesor (meni se to desavalo) ocisti sve ventilatore i svu prasinu u kompu

ma nije do toga ja sedmicno cistim comp detaljno i sad je trenutno cist kompletan svaki hladnjak sve cisto do toga nije 100%

sta bi moglo bit :icon_question:
 
Kao sto kolega rece i meni najvise djeluje da je zbog temperature..

provjeri temperature procesora i gpu-a....skini "speedfan" s njim mozes nadgledati temperature....


komp se gasi sam kada dostigne kriticnu temp na proc ili gpu (proc na grafickoj)
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Kao sto kolega rece i meni najvise djeluje da je zbog temperature..

provjeri temperature procesora i gpu-a....skini "speedfan" s njim mozes nadgledati temperature....


komp se gasi sam kada dostigne kriticnu temp na proc ili gpu (proc na grafickoj)

temperature su normalne kada je kompjuter u mirovanju tj ovo net muz i te gluposti temperature HDD , CPU , VGA su od 30 - 35 C . . . u toku igranja se dize temperatura ali su opet u granici normale nikad pregrijavanja . . .

Nemrin je napisao(la):
Napojna mozda...

i ja isto sumnjam na nju da joj je dosao kraj ali nisam 100% :(

ali izgleda doslo vrijeme da je mijenjam . . .

koju napojnu da uzmem ?
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Novu najbolje :icon_smile:

A ako mislis marku dobru evo ja sam citao po forumima jedna od najboljih je be quiet

kako se krecu cijene tim napojnim i
kako cu znat koja meni treba il kako vec ?
 
Zavisi koja ti je graficka karta, ako ima dodatno napajanje onda moras uzeti napojnu koja ima dodatni crni prikljucak 6-pinski....

Ako imas neku zvijer od graficke onda moras obratiti paznju koju snagu zahtijeva i koliko Ampera na 12+ izlazu...
 
Član
Seasonic ti je najbolji izobr za nekih 150 do 200km modeli 550 i oko 600w ,provjereno,
a to što se gasi može biti mnogo razloga,
može ti biti i do radne memorije ili ploče pa ćeš džabe kupiti napojnu...
odnesi nekom stručnom...
 
Član
Ako imaš posudi od nekoga napojnu da probaš. Lično ti savjetujem da ne kupuješ ove jeftine od 30-40 maraka. Mnogi napucaju računar skupim komponentama, a onda stave napojnu od 40 km, a ona je bitna kao i svaka ostala komponenta. Zamisli da ti zbog nje pregori neka komponenta. Ako je do napojne, preporučujem CoolerMaster da kupiš u UniExpertu. Imaš 5 godina garancije kod njih jer su oni ovlašteni predstavnici, bilo gdje drugo da kupiš ovu marku nećeš dobiti ovoliku garanciju.
 
Član
Ovo mi je konfiguracija . . .

VGA- Nvidia GeForce 250 GTS ( OC ) 1 GB 256 Bitna
CPU- AMD Athlon(tm) II X4 620 Processor ( 4x2.60 GHz )
RAM- 8.00GB
Maticna Gigabyte MA77O-US3 Ultra durable 3
O.S Windows 7 (x86)
HDD 1500 GB Hitachi il tako nesto

koja bi mi napojna za ovo trebala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top