Civic GSR

Civic GSR

Član
Hehe.. nisam rekao da je lako... napatio sam se momacki... s obzirom da je euro 2 motor, ali za sve postoji nacin da se papiroloski pokrije.., kupoprodajni, porijeklo motora itd. izjave proizvođaca itd.i ovlastenih servisa...
Sve je dugo cekalo, jer Hondi u Hr. u sa ovim motorom ima 10tak... a mora biti odjavljeno vozilo....
sad barem znam nacin kako... :icon_smile:

Da, atest kosta 170KM

Ah da... finalni setup je sljedeci....

B18C4 blok sa B16B (CTR) klipovima
B16A2 glava sa B18C6 (ITR) bregastima
Prosirena usisna VTI grana
ITR TB
hytech 4-2-1 izduvna grana :D
SOLE catback auspuh
P30 ectune elektronika sa launch controlom i finesama
VTI mjenjac sa LSD-om
CAI intake DIY
 
Član
:icon_eek: vecina ovde na forumu ne zna sta si napisao, ali mi koji znamo, ne znam sta drugo moze da se kaze osim respect, za trud sav i to cimanje oko nabavke motora, papirologije i koliko kosta ovo jbg itd...a neko ce reci da si za te pare mogao kupiti auto 2005 godiste :D a ja znam odprilike kako ce to ide, s obzirom da k20 u typeR-u znam kako ide uz 1100kg, tako bi nekako trebao ici ovaj eg...
 
Član
Nema veze sto ne kontamo, samo nek' on pise, da imamo zadacu :D extra burazeru, jedva cekam da vidim gotov proizvod u akciji :cool::cool::cool:
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
:icon_eek: vecina ovde na forumu ne zna sta si napisao, ali mi koji znamo, ne znam sta drugo moze da se kaze osim respect, za trud sav i to cimanje oko nabavke motora, papirologije i koliko kosta ovo jbg itd...a neko ce reci da si za te pare mogao kupiti auto 2005 godiste :D a ja znam odprilike kako ce to ide, s obzirom da k20 u typeR-u znam kako ide uz 1100kg, tako bi nekako trebao ici ovaj eg...


Nadmasit ce sigurno i K20ku, jer po konjazi presisat ce i ITR za 10 - 20tak KS
Da svi kazu, "znas sta si mogao kupiti za te pare?", i nakon ovog dugooog cekanja i ja sam postao skeptican, sve do.... dok nije prvi put upalio... speachless...:icon_smile:


trizex je napisao(la):
Nema veze sto ne kontamo, samo nek' on pise, da imamo zadacu :D extra burazeru, jedva cekam da vidim gotov proizvod u akciji :cool::cool::cool:

:cool::cool::cool::cool:
 
Član
oni koji kazu da si mogao kupit 2005. nek kupe sebi.. ja te podrzavam u potpunosti. jer treba imati zivaca za ovo, a novca da ne gocorim. a milslim da ce se trud isplatiti kad se prvi put provozas u njoj. neka je sa srecom jos jednom!;)

respect do neba ;)
 
Član
mario05 je napisao(la):
oni koji kazu da si mogao kupit 2005. nek kupe sebi.. ja te podrzavam u potpunosti. jer treba imati zivaca za ovo, a novca da ne gocorim. a milslim da ce se trud isplatiti kad se prvi put provozas u njoj. neka je sa srecom jos jednom!;)

respect do neba ;)

Hvala Mario druze..;)
 
Član
Aditas je napisao(la):
sve do.... dok nije prvi put upalio... speachless...:icon_smile:

A zasto mi nismo jos vidjeli kako radi taj motor, kako je upalio i ostalo u nekom video formatu:icon_question: :icon_smile:
 
Član
Imao sam malih problema sa ubacivanjem poluosovina, kako je auto nekada bilo udareno sa prednje lijeve strane, nije poluosovina bila u ravni sa srednjom poluosovinom na mjenacu (halfshaft)
Problem je rijesen, probne tablice preuzete, zamjenjene kugle i krajnice, diskovi i disk plocice, ozracene kocnice... i sutra idem po auto... Nisam htio da se vozi dok sve ne bude sigurno... dugo je stajalo auto i bitno je bilo da se sve podmaze i pripremi...
Sutra cu postaviti i klip...;)

Imam video kada je upalio, ali je tako los kvalitet snimka... jednostavno probija usi... ako zelite stavit cu ga..:)

http://www.youtube.com/watch?v=LVZMPqVwU8g&context=C3ae2ab1ADOEgsToPDskIZiWfrRLXHMvLEfpv5NrLi

http://youtu.be/LVZMPqVwU8g
 
Član
to je to, radi odlicno, mislim u kontinuitetu, kakav je motor kao motor, jesi ti zadovoljan, ulozeno-dobijeno? barem za sada? sve si odradio odlicno, po meni, svaka cast, svidja mi je kako radi, opet ponavljam :icon_biggrin:

kad stavljas izduvnu i sta si jos rekao da te ceka u SLO?
 
Član
U slo me ceka .. hytec izduvna , SOLE catback (dva lonca) auspuh i ectune elektronika i mapiranje i dyno mjerenje.
Da ti pravo kazem, ove sitnice oko auta i ti "sitni" problemi su me dosta namucili... motor ko motor, sa njim sam potpuno zadovoljan, a i sa Sani-em koji mi je pored toga sto je ugradio motor u BiH i dovukao motor. A da ne pricam o farbanju i trudu Esse- radione. :)

Trenutna mapa na Ecu-u mi ne dozvoljava u VTEC, do mapiranja... tako da jedva cekam da zavrsim i sa mapiranjem, da mogu jurcati okolo...:icon_smile:

A ulozeno dobijeno, znas i sam... ovo je project car i tu nema nikada dovoljno ulozenog ni dobivenog... uvijek ima prostora za jos i jos i jos... :)
 
Član
Kako sam malo zapostavio bio ovu garazu u periodu dok se cekao motor i papirologija...

evo sta se radilo na proljece prosle godine cim sam preuzeo hondu...

prvo sam uzeo alcantaru sinteticku i poceo presvlaciti jedno po jedno...







pa sam malo tamnio unutrasnjost farova... JDM ko fol...




sjediste



i malo... da se vidi koliko je nazubljen klip od B16B...




;)


Eh sada.... imao sam malih problema sa ovjessom zato nisam puno ni vozio auto, jer trebalo je promijeniti lezaj, nabu, kugle, krajnice, diskove nove, disk plocice itd.
Ima tu jos dosta sitnica koje treba uraditi ali eto... polako, bice svega... ;)
 
Top