Citroen Xsara veliki proble????

Citroen Xsara veliki proble????

Pozdrav, imam veliki problem sa svojom Xsarom 1,9 TD (1999.g.p)...
Elem, s obzirom da je pocelo ovo hladnije vreme, evo danas i snjeg, grijanje u autu je neminovno, Xsara ima fantasticno grijanje, medjutim cim ukljucim na grijanje zamagli mi prvo sajba prednja pa onda i sva ostala stakla i non stop magli nikako ne prestaje i nemoze da se osusi, u autu vruce kuvam se medjutim stakla brisem krpom a na sajbi ostaju mrlje kao da je masna, cak se ponekad i u autu vidi kao da isparava dok na hladjenju ne magli i nema tih problema, kad sa hladjenja prebacim na grijanje, osjetim i slab miris permanta...
Glavna pretpostavka je da je mali hladnjak brecnuo(napuknuo), i da isparavanje permanta uzrokuje problem, medjutim ja nisam primjetio neku pretjeranu potrosnju istog... E ono sto me zanima je u slucaju da je ovo sto ja mislim da jeste, da li se problem moze rjesiti sa onom tecnoscu za zaptivanje hladnjaka i ima li neka posebna tecnost koja je bolja od drugih i koliki je rizik koristenja te tecnosti u smislu da ona moze da zacepi skroz hladnjak pa da onda nemam nikakvo grijanje???? Pozdrav svima i hvala!
 
Upali AC sa grijanjem pa vidi situaciju smanjujel se magla u autu ili promjeni filter kabine, to je pod pretpostavkom da negubi permant u vecim kolicinama ;)
 
mirza_mali je napisao(la):
Upali AC sa grijanjem pa vidi situaciju smanjujel se magla u autu ili promjeni filter kabine, to je pod pretpostavkom da negubi permant u vecim kolicinama ;)

To sa klimom nisam pokusavao a filter kabine(ako je to filter klime) sam izvadio skorz zbog prljavstine na istom!



stefan je napisao(la):
pukao ti mali hladnjak od grijanja, isti problem imao drug ;)

I sam sam poprilicno siguran da je to, medjutim to nije sve sto me zanima, auto ima i klimu i jastuke i ne znam da li je preporucljivo rasklapati pola auta(instrument tabla i sve oko nje da se dodje do hladnjaka), zato bih tebi i svima bio zahvalan ako mi odgovorite na celo pitanje iz prvog posta!!!
 
Moras imati filter klime tj kabine da bi ti funkcionisalo kako treba strujanje zraka i moras vidjeti nezz kako je kod citroena klapna koja otvara - zatvara strujanje zraka iz kabine moze da bude uzrok tog problema,

ali opet se vracam na ono ako ti negubi permant u velikim kolicinama kako si napisao neznam koja je to kolicina koju si ti primjetio da fali :icon_rolleyes:
 
mirza_mali je napisao(la):
Moras imati filter klime tj kabine da bi ti funkcionisalo kako treba strujanje zraka i moras vidjeti nezz kako je kod citroena klapna koja otvara - zatvara strujanje zraka iz kabine moze da bude uzrok tog problema,

ali opet se vracam na ono ako ti negubi permant u velikim kolicinama kako si napisao neznam koja je to kolicina koju si ti primjetio da fali :icon_rolleyes:

Da budem iskren nisam se pretjerano ni obazirao na to koliko mi fali permanta i to upravo odoh da vidim, a klapna za unutarnji-vanjski vazduh radi savrseno, redovno je koristim..... Filter nemam vec pola godine a problem je od skoro....
 
Legend
ako ti ne gubi puno vode znaci da je neka mala rupica nju probaj zacepiti onim praskom ili onom tecnoscu za zacepljanje hladnjaka, ako budes koristio onaj prasak za pocetak naspi samo pola pa vidi kako ce se ponasati ;)
 
stefan je napisao(la):
ako ti ne gubi puno vode znaci da je neka mala rupica nju probaj zacepiti onim praskom ili onom tecnoscu za zacepljanje hladnjaka, ako budes koristio onaj prasak za pocetak naspi samo pola pa vidi kako ce se ponasati ;)

Upravo provjerio i fali mi vise od pola litre permanta, medjutim problem traje vec nekih mjesec dana samo sto sam do prije par dana slabije palio grijanje, sto znaci da curi ali ne preterano puno....
 
Legend
probaj prvo sa ovim praskom ili tecnoscu imas kupiti skoro na svim pumpama ako ne uspijes rijesiti problem onda mjenjaj hladnjak ;)
 
ako se puši u autu tj.cigarete operi stakla s pjenom za brijanje i kupi sebi tekucinu za zaptivanje hladnjaka a ne prasak jer prasak začeplja i gdje ne treba mada i on radi svoj posao ali nije bas ono najj ovo ti govorim sto sam to provjerio i znam sta pricam a tecnost kosta oko 8-10 KM kako gdje ;)
 
ernadhusic je napisao(la):
ako se puši u autu tj.cigarete operi stakla s pjenom za brijanje i kupi sebi tekucinu za zaptivanje hladnjaka a ne prasak jer prasak začeplja i gdje ne treba mada i on radi svoj posao ali nije bas ono najj ovo ti govorim sto sam to provjerio i znam sta pricam a tecnost kosta oko 8-10 KM kako gdje ;)

Pusilo se do pre 6 meseci al od tad nije oprano staklo, znaci ipak tecnost a jel celu dozu ili pomalo???
 
Top