Citroen Xsara problem sa centralnim daljinskim???

Citroen Xsara problem sa centralnim daljinskim???

Pozdrav, postavio sam na oglas da prodajem svoju Xsaru, medjutim u medjuvremenu mi se nesto desilo sa centralne brave.... Daljinsko vise ne radi(skidao sam akumulator vise puta jer je oslabio pa sam ga dopunjavao) a kad zakljucam kljucem, desi se da se gepek i vrata vozaca zakljucaju i odmah se sami otkljucaju a vrata od suvozaca ne reaguju pa auto zakljucavam tako sto vrata od suvozaca zakljucam po starinskom principu iznutra dok vrata vozaca moram drzati kljuc okrenut u bravu i cekati da se otkljuca i zakljuca i onda ga vratim i izvadim i ostanu zakljucana a gepek mi uvjek ostaje otkljucan??? Ne znam jesam li dobro objasnio al problem mi je jer prodajem auto(sa centralnim daljinskim u opremi)!
 
Član
Ako ti daljinsko ne radi moras uraditi inicijalizaciju ključa.Kod pezoa se to radi tako sto das kontakt kljucem i drzis tipku za zakljucavanje nekoliko sekundi .probaj tako i ti uraditi mozda je isto
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
Probao sam par puta ali nista, probacu promjeniti bateriju pa onda....

Ne znam smiju li se postavljati linkovi.

http://wiki.answers.com/Q/Whqat_is_the_Citroen_3_minute_rule

Ovdje imaš proceduru prezetu sa Peugeot-a, mada to je procedura recimo za slučaj mijenjanja koda ključa.

Može se desiti (navodno) da prilikom spajanja ili odspajanja baterije baksuzni BSI "izgubi kod" i tada bi morao nekome ko ima dijagnostiku ili bar Lexia 3 interfejs recimo, da ti to ponovo sinhronizuje.
 
Član
a moze biti jednostavno da ti nije ni do baterije ni do ECU i takih stvari,nego samo da ti je spoj negdje(da dira masa negdje,da se dodiruju dvije zice ili slicno tome) imao slican problem na 205ici, jer ako se jedna vrata ne zakljucaju na daljinski kako treba odmah se on otkljucava sav...

najbolje da pitas nekog elektricara da ti to pogleda,vjerujem da je njemu to cas posla ;)
 
Napravio sam daljinsko, tako sto sam po ovog uputstvu uradio inicijalizaciju kod kljuca, medjutim i dalje ostaje problem da se auto zakljuca i otkljuca a suvozaceva vrata ne reaguju... Da li je to do brave u vratima ili je negdje neka zica i slicno????
 
Član
Mikroprekidači u vratima su se vjerovatno "pojeli" i ne konstatuju da su vrata zatvorena i neće da ih zaključaju.
Dešava li se u vožnji da prijavi da su vrata otvorena iako su zatvorena?
 
Član
Ovo je bas tipicna boljka "novih" Xsara. Najbolje za pocetak pregledati detaljno zice na spoju vrata i karoserije, provjeriti ima li prekida.

A onda ostalo...
 
OggyBoy je napisao(la):
Mikroprekidači u vratima su se vjerovatno "pojeli" i ne konstatuju da su vrata zatvorena i neće da ih zaključaju.
Dešava li se u vožnji da prijavi da su vrata otvorena iako su zatvorena?

Ne desava se nikada!

Jednostavno bilo da zakljucam kljucem(vrata vozaca) ili daljinskim, zakljucaju se ta vrata i gepek pa se odmah otkljucaju a vrata od suvozaca ne reaguju... Isto tako kada kljucem(jer drugacije ne mogu) zakljucam vrata suvozaca ni gepek ni vrata vozaca ne reaguju...
Vjerovatno je do nekog kabla ili one unutrasnje brave a mozda i taj mikroprekidac ali me zanima je li ko imao slican problem i kako da ga rjesim a da mi ne pojede novcanik?!

U pitanju je Xsara kao na slici:
http://static.cargurus.com/images/site/2008/03/03/16/54/1999_citroen_xsara-pic-15053.jpeg
 
Član
Onda nije ovo što sam ja mislio. Kreni sa razvaljivanjem vrata i vidi šta se dešava sa kablovima, proprati ih gdje idu i sl.
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Mikroprekidači u vratima su se vjerovatno "pojeli" i ne konstatuju da su vrata zatvorena i neće da ih zaključaju.
Dešava li se u vožnji da prijavi da su vrata otvorena iako su zatvorena?

Ne desava se nikada!

Jednostavno bilo da zakljucam kljucem(vrata vozaca) ili daljinskim, zakljucaju se ta vrata i gepek pa se odmah otkljucaju a vrata od suvozaca ne reaguju... Isto tako kada kljucem(jer drugacije ne mogu) zakljucam vrata suvozaca ni gepek ni vrata vozaca ne reaguju...
Vjerovatno je do nekog kabla ili one unutrasnje brave a mozda i taj mikroprekidac ali me zanima je li ko imao slican problem i kako da ga rjesim a da mi ne pojede novcanik?!

U pitanju je Xsara kao na slici:
http://static.cargurus.com/images/site/2008/03/03/16/54/1999_citroen_xsara-pic-15053.jpeg

A ovo je stara Xsara? Onda nije problem to ce ti bilo koji elektricar srediti, mozes i sam pokusati.
Ako ti ne pokazuje na tabli da su vrata ostala otvorena, onda je razlog ili prekid u vodovima ili kvar na samoj bravi.
 
Član
Da li ste rijesili problem na xsari? I ja imam trenutno isti problem ali majstor kaze da promijenim centralu ali kad sam promijenio trazi mi novi kod za kljuc? Kod mene ne radi cilindar na vozacevim vratima mozda je to problem??
Pozz
 
Top