Citroen C5

Citroen C5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eto volio bih da se javi i napise nesto onaj ko je vozao,testirao ili vec ima novi C5....Naime cijena mu je ekstra u odnosu na konkurenciju...Licno sam zagrijan za novi 1.6 turbo benzinac sa 155KS TH5 155....Neznam uopste kakav je motor ako se ko susretao sa tim motorom da napise koju rijec....
Inace uopsteno kakav je Citroen...servis..rezervni dijelovi itd..odrzavanje...izdrzljivost...kvarljivost...
Hvala!
 
Član
Mogu samo rei da je udobnost,komfor i ponuda opreme vrhunska:cool: znaci vozio se jesam al vozio nisam....
 
Član
pa HDI 2.0 sa 140KS je skuplji nekih 2500km...a da bi mi se dizel poceo da otplacuje trebam preci nekih 50-60 hiljada km..a ispod 140KS nebih uzimao nista....Ma ja sam u fazi razmisljanja ovo pitam tek onako jer vidim ovaj motor 1.6 ima odlicne performanse....
 
Član
ja znam momka koji ima isti motor u pezou 207cc(valjda je isit) i kojem je crko turbo u prvih 5 hiljada km, i da ga je to zezalo, druge slucajeve ne znam..
 
Ja imam Citroen Xsaru 1,9 TDI, odlicno auto, odlican motor! Malo skuplji servis ali ipak treba racunati na to da je to Francuz....Djelove i servise treba iskljucivo nabavljati i raditi kod provjerenih i ovlastenih servisa i necete imati nikakivh problema, netreba dopustiti gomilanje kvarova na trapu jer se onda uhvatite za glavu koliko onih selena, guma, balans stangli i ostalog ima(kad sam to vidio skontao sam zasto su toliko udobni)! Redovno servisirati auto! Sto se tice C5 modela....Otac razmislja o kupovini c5 2,0 hdi iz 2001/2002 godine, koji mu se jako svidjeo(auto ima cudo opreme) jako puno prostora unutra i veeeliki prtljaznik! Nije nesto sa izgledom ali dig.klima, abs, esp, ebd, bez koza, grij,sjedala, senzori, bi-xenon, grijanje svih stakala, bord komp, udobnost, 12 zvucnika, doprinose da za tu cjenu zaboravite malo losiji izgled! Sto se tice novog C5, jedan lik je kupio 2,7 HDI V6 210 ks, i odusevljeni smo svi koji smo sjedili i vozili se s njim, izgled, oprema, motor, udobnost, prostornost, 250 kmh autoputem a osjecas se ko da ides 90 kmh...Stvarno odlican auto...Sve u svemu, moje licno misljenje je da je Citroen odlican auto, pogotovu ovi noviji! :icon_biggrin:
 
Član
Vozio sam ja i stari i novi C5, ovaj novi je super autic :icon_biggrin: Tako fino pliva cestom, udoban, dosta prostran i izuzetno tih, skriva brzinu to je cudo. Ja gore kroz neku krivinu prolazim 160 km/h, kazu ovi jarani u autu, ajde ubrzaj malo, sta se vuces. Reko 160 vozim, samo zinuli i sute :D Jedina zamjerka na tom autu, bar meni je volan, koji je totalno bezosjecajan i nista ti ne vraca od podataka sa puta. No auto ima tako dobro podesen ESP i taj ludi ovjes, pa se uprkos tome kroz krivine mozes ganjati prakticno sa svim sto naleti, bez ikakvog problema. Ovjes ima tipkicu pa podesis koji ces mod, od comforta do sport - sport je samo tvrdji i nesto manje se naginje auto, al neke razlike u brzini kroz krivine i nema. Ovaj sto sam vozio je bio HDI sa 140-ak KS, uglavnom iz Mostara smo se ganjali citavo vrijeme sa peticom GTI i lik nam nije mogao nimalo pobjeci. Auto je stvarno predobar, ako trazis nesto tog tipa, sto ces i sam vidjeti uzmes li ga. E da, taj C5 ima onaj Citroenov volan sa fiksnim centralnim djelom, pa vrtis volan a centar stoji ravno. Sad ako si navikao uhvatiti volan sa "unutrasnje" strane jednom rukom i okretati, neces moci, jer ces zapeti za taj fiksni dio. Meni to nije smetalo jer ne vozim tako, al neki su se zalili na to...
 
Član
ima jedan na forumu i vidio sam ga......ovaj motor 1.6 je haman totalna nepoznanica.....idem ovih dana do Pavica malo da procackam pa da vidim..kazu ima on jednog dole koji se moze probati pa cu da vidim....
 
Član
joj ja se sreo s tim citroenom,sj*o sam se s volanom,kontam nema veze sto je fiksiran onaj centralni dio,ma nema vraga veze,sj*o sam se dok nisam navikao,ja sam vozio isto hdi motor,po meni nije los,veoma ugladjeno auto,dosta tiho za jednog dizela,da mi je neko prije rekao da cu se toliko odusevit tim citroenom u kojeg prije nikad nisam ni sjeo rekao bi mu da laze,auto je stvarno ostavilo na mene izuzetno dobar dojam,iako ga nisam vozio nesto puno,nekih pedesetak kilometara,,extra auto bogami,za pozelit;););)
 
Vozim C4 vec skoro dvije godine i iz svog iskustva ti mogu reci o Citroenu samo rijeci hvale, naravno svako auto ima nekih sitnica koje ti smetaju. Ako patis za BMW-ovima, Audi-ma, VW-ovima i takvim autima Citroen ti se nikad nece svidati niti ti leci u voznji, uvjek ce ti faliti nesto. Nasrupot tome ako trazis neki cudan, karizmatican, poseban auto i volis to, onda je to citroen. Ako ne volis citroena nemoj ga kupovati zbog cijene i slicno.
Stari mi vozi octaviu 2006. god, a C4 ne voli nikako, cak nece ni da ga vozi nikad, u rijetkim trenucima i kaze da je citroen auto najslicnije zastavi iz Kragujevca po nekim njegovim kriterijima.
A o C5, to cu sljedece da kupim i nista vise ne dolazi u obzir, a taj ti je 1.6 po mom misljenu mali za taj auto, C5 mora ici sa malo vise kubika barem 2.0 i nemoj bjezati od dizela, daj 2500 vise ne kupujes auto svaki dan.
Servis u Sarajevu ne bi da komentarisem, drzi se Pavica ako ti odgovara.
 
Član
ma i ja vozim octaviju i najradije bih je nabio nogom hahaha...ovaj mi se auto vizuelno svidja i to ne malo...a neznam kako mislis da je 1.6 mali sa 155KS??
 
Član
Mali je zapreminom, al to je odlicna masina. Vozio sam taj 1.6 THP u 308-ici, auto otkida kako ide, a tako malo trosi, da je to smjesno. Garant nije losiji mnogo ni u C5, sto se tice performansi tog motora i onog sto pruza u voznji, sigurno te nece razocarati. Jedino nisam siguran kakva je pouzdanost...
 
Član
Druze,

ja sam to auto probao, ne taj motor, ali auto mi je iznutro mali i to dosta, bas me je iznenadio, dosta mi je manji, nekako uzi i iznad glave ima manje prostora od moje lagune II, meni je C5 ohladio cim sam sjeo u njega.

A ako vec hoces tu klasu, uzmi alfu 159 ili Lanciu Deltu, da preskaces te citroene...

evo baci pogled ovdje

http://www.bellamacchina.net/forum/viewtopic.php?t=471&start=105

http://www.bellamacchina.net/forum/viewtopic.php?t=1751
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top