citroen C4 1.6 HDI (2010) ili Megane 1.5 dci (201O)

citroen C4 1.6 HDI (2010) ili Megane 1.5 dci (201O)

Član
Svako je auto dobro prvih 5 godina dok ne izadje garancija a poslije toga kad krenu kvarovi i ulaganja pocnes da proklinjes i fabriku i auto (nebitno o kojoj se marki radi). Glupo je to reci do jedno 5 godina koristenja. Ako cemo tako gledati to isto vazi onda i za nove skode i VW i audi i bmw... Po cemu je to skoda octavia ili golf eto posto njega se dosta spominje, bolja od megane? bolja od C5? Bolja od Focusa? bolja od peugeota? nipocemu. Auto kad se kupi sa malo km i originalnih km ili cak novo, nemas se sta sikirati, ni staro par godina sa originalnom kilometrazom i redovnim servisima takodje... Da ima bolji motor skoda od navedenih, nema, da ima bolji mjenjac, gluho ti bilo. Da je udobnija, moze samo biti neudobnija u odnosu na ove, da je nesto kvalitetnija nije, da se manje kvari, ne kvari. Uzmes istu opremu i slicne motore koji zahtjevaju iste eko norme, a ne porediti skodu koja nema nikakvih filtera cestica nego samo katalizator, oprema srednja zalost elektricni podizaci i klima, sa autom koji ima DPF i koji duplo manje zagadjuje od nje i sa brdo opreme... Poredite auta koja imaju sve isto od DPF-a, opreme i ostalog pa vidite onda poredjenja, kvalitet...
Eto kod komsije golf 1.6 TDI sa DPF-om i vec na 130 000km (originalnih) mu zadaje glavobolje, pali se DPF i mora ga cistiti i opet nakon nekog vremena mu pali, a nov kad je cuo koliko je para kad nije pao na guzicu, to je tek pocetak zamisli sta ce biti kasnije kad krenu kvarovi...
Zato sto je. vw imao kvalitet 80tih i kad se proizvodio u bih...a tada pezo reno fiat su bili smeca od auta. I to se i danas dan vuce na balkanskim prostorima. Sto se skode tice...kako je usla u vag grupaciju i ona je dobila na kvalitetu, al nikad ko golf...
Svako auto se kvari. Pitanje je kolko srece covjek ima

Iskreno ja bi uzeo megana zato sto je noviji model i ljepsi mi je.
 
BHT Ovisnik
Sto se tice price francuz-svabo prica datira jos od 80ih kao sto rekoste. Sve se svodi na poređenu golfa 2. To auto se jeste manje kvarilo s obzirom da je od struje imao samo osvjetljenje dok su drugi bili napredni. Standarno da je nas narod povezan sa Njemackom pa su se svabe masovno i uvozile, TAS se proizvodio i u nas tkao da je bio i dostupan za dijelove. Ali danas je stvar mnogo drugacija. Svabe se mnogo vise kvare, podjednako kao ostali, cak sto vise skuplji su dijelovi...
Vjerovatno da ce ipak megane.
 
Član
Ne znam al svako ima svoje... I meni su ovdje savjetovali tamo nekad na ljeto da uzmem megana i ja se baš bio zaletio, odem u tuzlu, dogovorim pregled u ovlaštenom i sreća moja da je auto bilo u lošem stanju... mislim da mi je spašeno par milja maraka iz džepa... a posle mi se posrećilo da sam za smiješnu cijenu dobio skoro novu škodu i hvala bogu ja prezadovoljan :)

Oko i ganjaš megana onda gledaj da nije bijeli i da je sa nekim malo boljim paketom opreme jer onda dobiješ malo kvalitetniju unutrašnjost, ne bude onaj ružni plastični volan, ružna ona sjedišta i sl. Uglavnom razlika u cijeni onog klasik i onog sa malo boljom opremom je možda milja maraka a razlika je ogromna... I pošto i ja htio megana, obišao sam ovlaštene servise, kada je u pitanju kilometraža, ako vozilo nije servisirano u ovlaštenom ne možeš ući u trag da li je vraćana kilometraža ili nije... Ovaj što sam ja gledao je bio servisiran u ovlaštenom jedino dok je bio u garanciji. posle toga nikakve evidencije. ja ti savjetujem da bježiš od takvih vozila jer na satu može pisat 150.000 ali je auto pregazilo najmanje 300.000
 
BHT Ovisnik
Ma oprema nikakva ne treba,eo imam u pezou svom tonu senzora i gluposti,al realno koji ce mi klinac. A auto ide djevojci. Gazda autokuce mi je susjed,znam sva auta kakva su, daje garanciju na auto komplet 18 mjeseci,kao i na kilometrazu i ostalo, to me ne sekira. Opcenito kada kupujem auto kilometraza me najmanje zanima ako je auto ured i ocuvano, jer ga kupujem sebi, a ne za prodaju. Bolji su neki od 400k odrzavani nego ovi po 200
 
Top