citroen C4 1.6 HDI (2010) ili Megane 1.5 dci (201O)

citroen C4 1.6 HDI (2010) ili Megane 1.5 dci (201O)

BHT Ovisnik
Evo sad smo ih isli gledati i probati. Ovaj jedan bijeli megane je prodan,al ima drugi,godinu stariji i manje novca,a kilometraza tu negdje. Pa vjerovatno ce biti megane, nekako je pregledniji za voziti, generacijski novije auto,a kako mogu vidjeti da su ocito tu negdje po kvaliteti.
 
Član
Ne bi trebao imati problema , one klasične dizelske mane kod tog Megana nisu problem , sa plivajućim zamajcem apsolutno nisam nikad čuo da je ikad iko imao problema ni na jednom 1.5 dCi a ne samo Megane 3 , turbine nisu udarne kao npr. na 1.9dCi a i sa ubrizgavanjem nema više problema , sad je Continentalov sistem ubrizgavanja.
Uglavnom jako solidan auto vrlo male potrošnje.
 
Član
Koja je godina u prijateljice,jer citao sam po internetu da je bilo dosta mana koje su rijesili,bas sam zato naveo da je 2010,odnosno zadnja godina.
I megane i citroen su iste cijene, iste godine, iste jacine motori te isto presli i u istom salonu. Citroen jedino ima bolju opremu,ima navigaciju i sl..
Servisi sam pretpostavio da su tu negdje, to je svakom autu tu negdje,imam sda V pezoa,imao sam turbaka volva,obicnog volva, i svakom je servis veliki mali u koju marku, hvala i na toj informaciji. Bitno mi je samo koji se bolji pokazao, tj. da li neki od njih ima poznatih mana. Vođen nekom logikom citroen je zadnja godina i do tada su trebale biti rijesene neke bolesti,a Megane je pri pocetku. Pa me zato kopka,dizajn mi ne igra ulogu.
Ja mislim da je 2007 ili 2008 godiste. Opet nisam siguran, trebam provjeriti.
 
Član
mislim da ćeš se zeznut koji god auto od ova dva uzmeš... ne znam sa koliko para raspolažeš ali po meni ovaj megane je totalno loš izbor... vozio sam auto u firmi i nisam bio zadovoljan... vozio sam i c4 noviji od ovog kojeg si naveo, auto je fin, za moj ukus nekako previše glomazan, kvalitetom tu negdje kao i pežo 308... ja sam se navozao jako puno auta u firmi u kojoj radim a odgovorno tvrdim da nikad francuza ne bi uzeo... dobiješ ti masu nekih džidža u njemu ali kad te počnu razne stvari zezat ojadit će ti novčanik... ovaj c4 što smo mi uzeli u firmi preko rentacara kolegicu je ostavio nekoliko puta na putu, odlazile neke elektronike i na kraju ga zamijenimo za golf 6, razlika enormna a po cijeni su tu negdje...
 
Član
Tako je moj komsija imao pežo nekolko godina i vazda ga nesto zezo doduse sitniji kvarovi.
To mu islo na zivce i proda ga kupi golfa i sad govori: meni vise nece u avliju ni francuska kapa uc, kamol francusko auto.:D
Dok se golf ne pocne kvariti pa jedno za drugim :p onda ce morati traziti talijana da predje na njega :D
 
Član
...tako jednom moj komsija uzeo neko auto koje nije golf i kvario se kvario se ma bas ono ljudi ostavljao ga na cesto x puta, posto je kosmija bio dobro situiran i znao cijeniti kvalitet kupi on sebi golfa . kaze meni komso uzeo sam golfa i nikako se kvari ,nikad ne bih uzeo nista drugo osim golfa jer se stvarno auto ne kvari.
druze moj ti je savjet nemoj uzimati nista osim golfa , fkt komsija mi rece, al vidi kakva im je elektronika
 
BHT Ovisnik
Golf u kucu nece. A za razliku u cijeni golfa i megana mislim ako se pođe jebat taman se moze nova elektronika kupit i opet osta para.
Ja nisam pristalica konkretno jedne marke. Iz oprobanih auta opet bi se vratio kasnije nekada na volva, eventualno novije za manje novca citroen C5. Imao sam švabu u kuci,imao francuza renoa,japanca,svedjana. I dalje imam jednog japanca terenca, bmw svabu, passata svabu i evo kupio sam sad sebi pezoa. Tako da ubjeđivanje na golfa u mene ne prolazi niti ce. Bmw odrzavan u ovlastenom i sve pa nas bacio na glavu kolko ni francuz ne bi.
Novijeg ovog C4 sam i ja vozao cesto,rodica ga ima od kada je izasao,novog kupila,stalno na relaciji Zagreb-Makarska-Mostar,niti jednom nije stao.
Druga rodica sestra joj je kupila isto novog ovog megana ali GT, samo sto je u nje presao samo oko 20-30 000 pa ga je prodala radi odlaska vani.
Tetak,njihov otac putuje na istoj relaciji, kupio novog tourana (famozni TDI), pa je do sada 3 puta radio mjenjac, 2 puta ostao bez kvacila na autoputu, te tonu drugih sitnica.
I u ovog megana oprema je normala, nista posebno sto nema neko drugo auto, osnovno sto je potrebno 85% ljudi nasoj drzavi,lkima,prednji el podizaci i sl.
U nas se bome prodaje cudo ovih francuza, al ja matere mi kad dodem u majstora mora da ga jebes biti bar jedan golf na opravci, a ove francuze i ne vidim toliko
 
Član
Ma nije ni golf neko auto al eto čisto sam naveo da se znatno osjeti razlika u kvaliteti auta... Kod mene u firmi se prešlo sa škode na opela i bukvalno svi su plakali za škodom a škode smo se riješili jer su nam se puno krala auta...
Ovaj megan kojeg sam ja vozio je bio 2010 godina, bio je bijeli kao i ovaj u naslovnom postu... Auto na mene nije ostavio nikakav utisak i odma sam sebi rekao nema šanse da bi ga ikad kupio.

Ja trenutno vozim fabiu 1.9 tdi elegance, 2009 godište i sam sam razmišljao da je prodam pa nešto malo doplatim i uzmem pežo 308 ili ovog megana 2010 godinu ali nakon što sam imao priliku da vozim sva ta auta zaključio sam da s tim autima ne dobijam puno više osim te famozne udobnosti i te neke dodatne opreme koja će mo možda nekad trebat a možda i neće.

Ti francuzi su jedino dobri zato što se može relativno mlad primjerak naći za nekih 12000 KM ali još jednam napominjem da su ta auta dobra samo nova i do jedo 5 godina korištenja. Posle toga nek vam je bog na pomoći...
 
Član
Ma nije ni golf neko auto al eto čisto sam naveo da se znatno osjeti razlika u kvaliteti auta... Kod mene u firmi se prešlo sa škode na opela i bukvalno svi su plakali za škodom a škode smo se riješili jer su nam se puno krala auta...
Ovaj megan kojeg sam ja vozio je bio 2010 godina, bio je bijeli kao i ovaj u naslovnom postu... Auto na mene nije ostavio nikakav utisak i odma sam sebi rekao nema šanse da bi ga ikad kupio.

Ja trenutno vozim fabiu 1.9 tdi elegance, 2009 godište i sam sam razmišljao da je prodam pa nešto malo doplatim i uzmem pežo 308 ili ovog megana 2010 godinu ali nakon što sam imao priliku da vozim sva ta auta zaključio sam da s tim autima ne dobijam puno više osim te famozne udobnosti i te neke dodatne opreme koja će mo možda nekad trebat a možda i neće.

Ti francuzi su jedino dobri zato što se može relativno mlad primjerak naći za nekih 12000 KM ali još jednam napominjem da su ta auta dobra samo nova i do jedo 5 godina korištenja. Posle toga nek vam je bog na pomoći...


Svako je auto dobro prvih 5 godina dok ne izadje garancija a poslije toga kad krenu kvarovi i ulaganja pocnes da proklinjes i fabriku i auto (nebitno o kojoj se marki radi). Glupo je to reci do jedno 5 godina koristenja. Ako cemo tako gledati to isto vazi onda i za nove skode i VW i audi i bmw... Po cemu je to skoda octavia ili golf eto posto njega se dosta spominje, bolja od megane? bolja od C5? Bolja od Focusa? bolja od peugeota? nipocemu. Auto kad se kupi sa malo km i originalnih km ili cak novo, nemas se sta sikirati, ni staro par godina sa originalnom kilometrazom i redovnim servisima takodje... Da ima bolji motor skoda od navedenih, nema, da ima bolji mjenjac, gluho ti bilo. Da je udobnija, moze samo biti neudobnija u odnosu na ove, da je nesto kvalitetnija nije, da se manje kvari, ne kvari. Uzmes istu opremu i slicne motore koji zahtjevaju iste eko norme, a ne porediti skodu koja nema nikakvih filtera cestica nego samo katalizator, oprema srednja zalost elektricni podizaci i klima, sa autom koji ima DPF i koji duplo manje zagadjuje od nje i sa brdo opreme... Poredite auta koja imaju sve isto od DPF-a, opreme i ostalog pa vidite onda poredjenja, kvalitet...
Eto kod komsije golf 1.6 TDI sa DPF-om i vec na 130 000km (originalnih) mu zadaje glavobolje, pali se DPF i mora ga cistiti i opet nakon nekog vremena mu pali, a nov kad je cuo koliko je para kad nije pao na guzicu, to je tek pocetak zamisli sta ce biti kasnije kad krenu kvarovi...
 
Poslednja izmena:
Top