ciscenje... farbanje..

ciscenje... farbanje..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cime je najbolje ocistiti motor ?... i onda sam mislio ofarbati dijelove kako i cime?....da li lak moze izdrzat temp. izduvne grane ? :icon_question:
 
Drug nadji negdje F1 Engine Surface Cleaner sprej pjena naprskass pustiss da upije i samo poslije krpom ocistis drama cisti masnocu, ulje i ostalo a nije ni skupo 5-6KM iz vlastitog iskustva kupio da probam ocistio klapnu, usisnu granu, koji su bili od ulja iznutra i egr ventil i ocistio motor, a za farbanje kupis sprej ili farbu za visoke temperature neku bolju da se nebi gulila ;) dobro naneses sloj i bez brige, pustis da se dobro osusi i pomontiras
 
Član
ja sam neki dan DAX-om oprao motor...usput prao auto na samousluznoj praoni i haj reko da probam...naprskao motorni prostor i dok sam oprao auto samo saprao i ispalo ok..bilo od ulja masno i tako te stvari...
 
Beliflux, zatim 3D i voda..Ofarbas obicnim crnim matom..Ispusnu ne farbaj dzaba jer ce otpasti boja ma kakva da je..Ispusna se jako brzo grije i jako brzo hladi..Blok je druga prica..Postepeno se zagrijava, postepeno hladi..
 
hvala drugovi jucer sam vec ocistio i ofarbao a izduvnu nisam dirao bas zbog temp kad taad ce spasti.. :icon_smile: fino je ispalo zadovoljan :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top