Cinkovanje dijelova - savjet

Cinkovanje dijelova - savjet

Dakle, trebao bi dosta sitnica da cinkujem, kao na slici... citao sam na netu, to se zove kao toplo cinkovanje... da li to neko radi kod nas i koje su cijene... mislio sam sarafe, neke limove, nosace itd itd da cinkujem pa jel zna neko.. hvala ;)

Primjer:

$(KGrHqNHJE4FDLUgUf3HBRf(HTlfcQ~~60_58.JPG
 
Član
Ako hoces da ostane kao go lim ili zeljezo a da cinkujes da ne hrdja, imas onih sprejeva u cinku koji sluze bas tome da ne hrdja lim ili zeljezo ako je golo i stoji vani, probano i dobro djeluje, ne hrdja samo sto ne izgleda tako nego je kao na sivkasto ili bež i malo providno bude, sve zavisi od podloge kakva je.
 
ma znam ja drug da ima tih sprejeva i sl. stvari ali mene inteteresuje da bude kao ovo gore.. jer kad se uradi kao sto je ovo gore onda je metal zasticen jako dugo jer prije ovog procesa metal prodje niz hemijkih sredstava koji rastvaraju hrdju i ciste metal jer nece se cink primiti ako je podloga svakakva... to oni sto rade najbolje znaju... valjda ima neka firma i kod nas :)
 
Član
kod nas ja jos nisam naletio da neko to ovako uradi, inace ide sapiranje, onda kiselina za hrdju pa opet sapitanje i par puta se ponovi proces sa ovom kiselinom dok se ne dobije to sto treba sa kiselinom, ima upustvo na njemu, i onda se baca cink spricom ili sprejem zavisno kolika je povrsina ali ne bude takve boje kao to gore, jer na to gore kao sa slike, ne moze se primiti lak na to niti bilo sta...
 
Član
ja znam da iz cijele bosne ko god se bavi tim poslom salje kovane ograde tamo negdje u srebrenicu bratunac na cinkovanje

a isto tako znam da jedino u konjicu ima neki pogon/firma za kromiranje pa sad mozda ti je bolje kromirat :)
 
Član
Radi se to u Srebrenici "fabrika za pocincavanje Srebrenica" tako se i zovu, mislim da kad oni urade daju i garanciju 40 ili 60 godina na to, procackaj internet mislim da ces naci broj ako ne nadjes i odlucis javi se imam negdje po rokovnicima upisan njihov broj, ali da sad ne trazim. Gledao sam njihove radove, veliki su profi i nema tu greske.
 
Član
Rade ti u Srebrenici to dobro nije ni skupo i mi neki silos kad smo radili slali smo im dijelove na cinkanje i što se tiče zaštite to je prava stvar kakvi sprejovi i gluposti, ovo kad se odradi baš je dugovječno isplati ti se u neki kombi to potovariti ako ne može u auto stati i otići tamo
 
koliko imas toga...u kilogramima???
neznam suki jer to jos nije rastavljeno ni nista... nego nego nesto sam konto da cinkujem da se ne zezam svaki put sa sarafima i odvrtanjima jer zahrdjaju.. ovo kad bi uradio bilo bi to dugotrajnije.. citao sam negdje da je momak cinkovao sve dijelove sa motora tj. motocikla i bilo je negdje oko 2kg i izaslo ga 4eura... sad jel istina ili nije neznam ali vjerovatno to nije skupo da se uradi jer tu prodje par procesa i na kraju cinkovanje i to je to... zasto pitas?
 
Rade ti u Srebrenici to dobro nije ni skupo i mi neki silos kad smo radili slali smo im dijelove na cinkanje i što se tiče zaštite to je prava stvar kakvi sprejovi i gluposti, ovo kad se odradi baš je dugovječno isplati ti se u neki kombi to potovariti ako ne može u auto stati i otići tamo

pa da, ko ima nesto sto vrijedi pa da nebi hrdjalo cinkujes i onda si miran dok si ziv :D hehe a kod mene nije neka velika kolicina u pitanju, vecinom su to dijelovi i stinice sa auta, sto nije puno ali nije bitno.. a vidis ja i zaboravio ove u Konjicu da rade haha oticu do njih da vidim da li oni mogu sta uraditi :)
 
Član
Odeš do Surteca i vidiš,samo sumnjam da će htjeti na malo,ali probaj,ništa te ne košta otići .
 
Top