Chip>>atmosferac(BMW)>>isplativo??

Chip>>atmosferac(BMW)>>isplativo??

Član
interesuje me dal se isplati ugraditi chip na atmosferski motor,koliko je isplativo...itd koliko sam ja citao po forumima,po ovim nasim kompanijama: sm chiptunig,aschiptuning i ostali...cinjenica je da se moze izvuci max 7-10ks,dal se osjeti razlika poslije remapa..znam da su ove teme vec prevazidjene al me interesuje u ovom slucaju za mog bmw-a 320i,,ja znam da je bolje ici na vecu masinu recimo 2.5 il 2.8 al me interesuje moze li ovaj 2.0 ista..?? :) :)
 
Član
poslije remapa ce ti ta razlika bit najvise u glavi, da je brzi, a na stopericu ce skoro sve isto ostat
ja ne bi radio, il ubaci drugu masinu, il gazi taj i uzivaj
 
Član
meni je i ovo dovoljno,mislim ne mogu reci dovoljno al eto nekako mi fali malo te agresivnosti..najjvjerovatnije cu ici na 2.5 pa cemo vidjeti onda..:)
 
Član
Chip se radi samo na turbo motorima, na atmosferskom motoru ces vise dobiti snage ako stavis veci leptir gasa ili usisnu sa vecim precnikom nego sa chipm, to je samo bacanje para na atmosferskom motoru... Remap na atmosfersko motoru se radi zadnji, prvo se uradi glava motora, prosire usisni kanali i malo izduvni, napravi se izduv kompletan od glave motora do kraja, usisna grana se napravi isto da ne pisem kako i sta treba :D onda se olaksa radilica, klipovi plitki, klipnjace lakse, sportska lamela i korpa, olaksani zamajac i s tim svim se dizu obrtaji gore dosta a sto vise dizes obrtaje gore normalno da dobijes dosta na snazi i onda nakon toga ide remap i tada dobijes dosta snage, a ovako na fabriku nista dobiti neces, mozda samo ti malo pomakne paljenje i digne za 500rpm blokadu i to je to...
 
Poslednja izmena:
Član
Ajde uradio sam ja na atmosfercu pa je drugi auto!
da se izrazim prodisace ti auto jednostavno bice zivahniji svakako a da li se isplati je sve do tvog novcanika!
Ja sam i motor cipovao a da ti neces auto....
Ako ti se hoce, pare u ruke i gotov posao ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Chip se radi samo na turbo motorima, na atmosferskom motoru ces vise dobiti snage ako stavis veci leptir gasa ili usisnu sa vecim precnikom nego sa chipm, to je samo bacanje para na atmosferskom motoru... Remap na atmosfersko motoru se radi zadnji, prvo se uradi glava motora, prosire usisni kanali i malo izduvni, napravi se izduv kompletan od glave motora do kraja, usisna grana se napravi isto da ne pisem kako i sta treba :D onda se olaksa radilica, klipovi plitki, klipnjace lakse, sportska lamela i korpa, olaksani zamajac i s tim svim se dizu obrtaji gore dosta a sto vise dizes obrtaje gore normalno da dobijes dosta na snazi i onda nakon toga ide remap i tada dobijes dosta snage, a ovako na fabriku nista dobiti neces, mozda samo ti malo pomakne paljenje i digne za 500rpm blokadu i to je to...
Potpisujem ovo sto si rekao,ja to vec odprilike znam kako i sta,ii najvjerovatnije cu ici na vecu masinu i to je too,,neg me interesovalo kako to hoda,od ove moje raje sto znam niko nije atmosferca cipovo il šute :D i taj turbo je cudo,imam druga vozi audia a4 b5 1.8T,potegnemo se,odma mu duzinu skoccim medjutim turbo odradi svoje,proleti me ko da stojim...:D
 
Top