Centralna brava i daljinsko Passat 5

Centralna brava i daljinsko Passat 5

Član
Eh ovako od neki dan mi kod druga prestao raditi daljinski, a kada pokušava otključati ključem vozačeva vrata, samo ona reaguju, ostala ništa. Na vozačevim vratima normalno rade prekidači za otključavanje i zaključavanje i sva vrata i gepekt rade. Uglavnom kada i zaključa ključem vrata vozača, ne svijetli više ona crvena lampica. Primjetio je da je se bio stopio osigurač (pa tabeli čitanja ima nacrtan ključ za taj osigurač), promijenio ga, ali opet je isto. Susretao se nakad neko? Zna otprilike šta bi moglo biti?
 
Član
Automat ispod vozacevih noga , ne znam tacno gdje je , ali on zna zezati , pregori od vlage i mokrine u autu..
rade li mu podizaci stakla ?
 
Osigurač nije stradao tek onako, znači da se negdje pojavila nadstruja ( KS, preopterećenje ), pronaći komandnu centralu, otvoriti je pa pogledati vizuelno da li je štampana ploča prekinuta, da li postoje tragovi KS ( to mjesto pocrni ) da li je neki element oštećen, primirisati ploču jer kada strada neki elektronički element, on ostavlja karakterističan miris :doctor: čak se može i instrumentom ispitati ispravnost pojedinačnih el.krugova. Hvaala.
 
Član
Osigurač nije stradao tek onako, znači da se negdje pojavila nadstruja ( KS, preopterećenje ), pronaći komandnu centralu, otvoriti je pa pogledati vizuelno da li je štampana ploča prekinuta, da li postoje tragovi KS ( to mjesto pocrni ) da li je neki element oštećen, primirisati ploču jer kada strada neki elektronički element, on ostavlja karakterističan miris :doctor: čak se može i instrumentom ispitati ispravnost pojedinačnih el.krugova. Hvaala.
A gdje se nalazi ta komandna centrala, kako otprilike izgleda?
 
Kad sam kupio auto dobio samo jedan daljinski od prošlog vlasnika, pa me zanima da li neko može napraviti mi još jedan daljinski za svaki slucaj, pito po piku al oni samo prodaju cijele komplete ;)
 
Top