Castrol ili Selenia ?

Castrol ili Selenia ?

Član
koje je po vama volje ulje, uopce i konkretno za fiata
dakle dvoumim se izmedju ova dva, odnosno tri castrol magnatec-selenia 20k-selenia gold ?
 
Član
svako preporucuje svoje pa tako i fiat seleniu, ali kako kazu za castrol da je medju najboljim na svijetu

opet sad ako uzmem seleniu, dal sipati 20k ili gold
 
Član
ma isto je to, samo na vrijeme mijenjat ulje bitnije je to nego koja je marka
ja sipam seleniu tek tako radi preporuke proizvodjaca a istina da je vise radi ugovora ovi iz fiata preporucuju kao sto i neki proizvodjaci cstrol koriste a i cool je pakovanje kod selenie :D
 
Član
fiat preporucuje seleniu uopce znam ja to, bitno da ljudi koji imaju iskustva s tim uljima kazu kakva su i koje je bolje :)
 
Član
Ja sam u svoje proslo auto fiat punto 1.2 44 Kw sipao castrol i seleniu i nisam da isken budem osjetio nikakvu razliku,a seleniu oni preporucuju jer je to njihov brend,nista vise.
 
Član
Ja i u toleda tdi sipam seleniu vodeci se pozitivnim iskustvom sa stilom jtd... auto se odlicno ponasa sa seleniom 10w40td ,maksimalno je stedljiv i nema potrebe za dosipanjem izmedji intervala.naravo,ispunjava vw spec normu ulja.
 
Član
Ulja je vazno da ne fali, da se mijenja na vrijeme i uvijek sa filterom ulja. Ako se prelazi malo km godisnje bar dva puta zamijeniti ulje godisnje, pred ljeto i zimu, i uvijek prepolite (ili par km preko pola predjes) tu kilometrazu koju taj proizvodjac ulja kaze da moze ici, ako kaze 15000km onda na 7-8000km ili bar na 10 000km ga mijenjati, ako kaze 20 000km onda na 10-12 000km mijenjati i to je to, tako ces biti siguran... Ali najvaznije je da je ulje svjeze, novo, i da ga ne fali ;) marka ulja je samo izbor kupca :) pogotovo kod nas gdje je upitna originalnost ulja...
 
Član
potpis na ovo sto rs kaze, prijatelj samo fiate vozi od jtd do 1.4 12v, 1.6 16v i uvijek ali uvijek sipa samo modricu 10w40, 30km 4l, mjenja na 6-7 hiljada, nikad nikakvih problema ni oko potrosnje ili bilo cega!
 
Top