Carinjenje Motora

Carinjenje Motora

Član
Izvinjavam se ako ima dupla tema ,uglavnom ja je nisam nasao. Interesuje me koja je procedura za carinjenje motora jel motor mora biti kupljen vani ili se moze kupit neki od ovih ovde koji su vec dovezeni pa onda vozit na carinu da se carini?
U pitanju su znaci stariji motori koji nemaju euro 3.
Koliko bi okvirno bilo carine na takav motor i koliko kosta atest ovde da se uradi nakon ugradnje?

Hvala na odgovorima ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Atest motora je 175.00 KM, radio sam ga prije 2 mjeseca... bude gotovo za par dana...

Sta je sve potrebno od dokumentacije da bi se odradio atest i jesul te puno peglali ili je to bila cista formalnost?
 
Sto se tice atesta, zavisi sta se ugradjuje... kod mene je bio benzin i ja ubacio diesel... od dokumentacije ti treba: original ili ovjerena kopija saobracajne sa sluzbenom odjavom vozila, kupoprodajni ugovor o kupovini motora, racun od servisera koji ti je ugradjivao motor tj. izjava o ugradnji sa racunom, kopija licne karte od koga si kupio motor i tvoja kopija licne karte... onda sam dosao na tehnicki, oni slikali sve... znaci nosace motora, motor, brojeve na sasiji i plocici, broj motora, relej grijaca, auto sa svih strana ono slikanje auta... i onda predas sve dokumente koje oni faksiraju gdje se vec radi atest, platis atest 170,00 + 6.50 KM takse i bude gotovo za par dana ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Sto se tice atesta, zavisi sta se ugradjuje... kod mene je bio benzin i ja ubacio diesel... od dokumentacije ti treba: original ili ovjerena kopija saobracajne sa sluzbenom odjavom vozila, kupoprodajni ugovor o kupovini motora, racun od servisera koji ti je ugradjivao motor tj. izjava o ugradnji sa racunom, kopija licne karte od koga si kupio motor i tvoja kopija licne karte... onda sam dosao na tehnicki, oni slikali sve... znaci nosace motora, motor, brojeve na sasiji i plocici, broj motora, relej grijaca, auto sa svih strana ono slikanje auta... i onda predas sve dokumente koje oni faksiraju gdje se vec radi atest, platis atest 170,00 + 6.50 KM takse i bude gotovo za par dana ;)

hvala puno drug ;)
 
Top