CAPS lock

CAPS lock

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Odredjeni useri (prepoznat ce se) koriste "caps lock" pri pisanju cijelih postova.
To mi izgleda ruzno, jer zna se za sta sluze velika slova, i nema potrebe da se cijeli post pise velikim slovima, jer drugacije djeluje kad ga citas.
Na drugim forumima ovi useri bi bili sankcionisani, odnosno upozoreni.
Volio bih kad bi se i ovdje uvelo malo vise forumske kulture.

----
p.s. u pogresan podforum sam ubacio temu.
 
Član
Potpis. A za one koji ne znaju, pisanje velikim slovima se smatra kao galamom na nekoga, ili na sve nas postavljajuci citavu temu pisanu velikim slovima. Stice se dojam kao da se ostali prisiljavaju da odgovore na tu temu.
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Potpis. A za one koji ne znaju, pisanje velikim slovima se smatra kao galamom na nekoga, ili na sve nas postavljajuci citavu temu pisanu velikim slovima. Stice se dojam kao da se ostali prisiljavaju da odgovore na tu temu.
potpis! to sam htio reci!
 
Član
Sve je to tako...ali ne vidim nista toliko bitno u tome da bi se trebale uvoditi sankcije za takve clanove... Oni koji znaju, pisu normalno, oni koji ne znaju su samo forumski nekulturni, a kada citas isto ti je pisalo malim ili velikim slovima...
 
Član
Meni nije isto, ujeda me za oci. Ni bilostini postovi ne bi bili dobri onakvi kakvi jesu da je pisala sve velikim slovima. Nista sankcije, za pocetak upozorenja. Steta sto ovo nije vBulletin forum, nakon 5 boba, automatski ban na 7 dana :D
 
Član
Tebe kao obicnog forumasa ujeda za oci pisanje postova velikim slovom, ali sta mislis da je ovdje neko malo vise obrazovan po pitanju jezika, ne daj boze da je profesor, kako bi njemu smetale sve ove gramaticke greske, da ne kazem stamparske, do kojih dolazi greskom u kucanju... Ovdje bas ima puno nepismenih i jos vise neobazrivih prema onome sto pisu, pa im se cesto slova ispreturaju unutar rijeci... Desava se i meni gresaka, ali ih nastojim ispraviti procitavsi svoj post prije postavljanja. Ne kazem da je ok pisati velikim slovima, ali opet ne mislim da je to bas, bas toliki problem...
 
Član
Ispravan post sa caps lockom bi izgledao ovako: VRATITE NAM SMAJLIJE!!!
a neispravan: Vratite nam smajlije.
 
Administrator
a od sada takve postove brisemo bez opomene tako da vas nece nervirati

evo Dejin za pocetak kao primjer
 
Član
MA IJA SE SLAZEM TOJE STVARNO RUZNO TO TREBA BANOVATI - hahahah salimse ja to nikada neradim ali je stvarno glupo kada se to vidi kao ovaj primjer
 
Član
Sina je napisao(la):
Tebe kao obicnog forumasa ujeda za oci pisanje postova velikim slovom, ali sta mislis da je ovdje neko malo vise obrazovan po pitanju jezika, ne daj boze da je profesor, kako bi njemu smetale sve ove gramaticke greske, da ne kazem stamparske, do kojih dolazi greskom u kucanju... Ovdje bas ima puno nepismenih i jos vise neobazrivih prema onome sto pisu, pa im se cesto slova ispreturaju unutar rijeci... Desava se i meni gresaka, ali ih nastojim ispraviti procitavsi svoj post prije postavljanja. Ne kazem da je ok pisati velikim slovima, ali opet ne mislim da je to bas, bas toliki problem...

Ima i toga, nekad velika slova mogu provariti, ali brate moj, neke gramaticke greske, pisanje nekih rijeci sastavljeno, a trebaju se pisati odvojeno... e tad sam sick :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top