Bosh pumpa procurila !

Bosh pumpa procurila !

Član
Auto Golf 2 dizel 1.6 obicni 1990god..procurila nedavno bosh pumpa, ne curi previse al vidi se da je vlazna..cuo sam za zufera u visokom da je dobar majstor..Da li je neko nedavno imao slican problem i da li je isao kod zufera i koliko je platio reparaciju ?? Hvala
 
Jedni ga kude,drugi ga hvale,tako ti je za sve na svijetu:) Moj savjet da ne ides kod Zufera,ne zbog toga sto je dobar ili los,jeftin ili skup,vec sto puno blize imas extra dobrog majstora za bosch pumpe,u Rajlovcu auto servis AB,ja svoje auto odrzavam tamo,a na Bori od starog sam uradio pumpu prije godinu i vise,radi perfektno,cijena je bila sitnica,a za golfa dvicu mora biti jos manje.
 
Član
Zavisi gdje ti curi, obicno to zna da bude ona piksna na vrhu pumpe, ondje gdje je poluga na koju ide sajla, ispod nje, tu se piksna "izjede" majstori to srede za 20-30 KM, tj.zamjene gumicu, ali ako se opet desi, tj zna cesto da to ne drzi, onda je piksna zamjena skroz, plus ruke 60-80 KM. bar je tako kod mene bilo na Golfu 2.:cool:
Sredi to sto prije, ne cekaj, jer tu gorivo curi, tacno na dio motora na koji je naslonjeno crijevo od vode, koga nafta pojede, voda procuri, ti vozis i ...zna da te kosta motora, kolegi je tako stradao motor.
 
Član
oko 10ak maraka izadje piksna gumica, podloske bakarne i velika gumica ona sto ode kad se pumpa popola rastavi, ja sam to sebi mjenjao.. nadji amo nekog boljeg majstora i da se to brzo napraviti bitno je samo sve vratiti kako je bilo.. :icon_smile:
 
Član
Forare je napisao(la):
oko 10ak maraka izadje piksna gumica, podloske bakarne i velika gumica ona sto ode kad se pumpa popola rastavi, ja sam to sebi mjenjao.. nadji amo nekog boljeg majstora i da se to brzo napraviti bitno je samo sve vratiti kako je bilo.. :icon_smile:

ali tebi je predpostavljam procurilo gore a meni je gore suha samo ispod i nazad se vidi da je vlazna...
 
Član
pa curila da na polugici onoj, i malo onde po sredini al se sve to dobije u setu tako kad se kupuje sad nezz tacno gdje kod tebe pusta..
 
Brate za zufera svi kazu da je najbolji a i prema ilidzi imas onaj servis za bosch pumpe prije restorana igman.Nemoj slucajno da te ko navrati da vozis onom u rajlovac jer goreg majstora u Sarajevu nema.Meni rastavio pola auta nista nije na mjesto vratio.Dao sam jos duplo da popravim ono sto je on pokvario!
 
To tebi curi na choku tamo gdje sajla prolazi i tako isto sa druge strane.Set gumica za bosch pumpu dodje 30 km......
 
Član
Autooptika je napisao(la):
To tebi curi na choku tamo gdje sajla prolazi i tako isto sa druge strane.Set gumica za bosch pumpu dodje 30 km......

jjeste tamo je najvise curilo ali i na onom bloklu bosch pumpe uradio sam reparacijhu 80 KM
 
Top