boja auta

boja auta

Član
Pozdrav forumasi, auto mi je tamno plave boje, po meni jedna od najgorih boja :(
Zanima me da li ce biti problem pri tehnickom pregledu ako promjenim nijansu, jer u saobracajnoj mi pise samo boja: PLAVA. Mozda to podrazumijeva sve nijanse (bez metalik, perla...)
I ako neko ima neki prijedlog plave boje neka slobodno predlozi, volio bih malo svjetliju nijansu...ne mora biti metalik ili neka zafrkana boja. Pozdrav
 
Član
Nema veze nijansa drug,bitno je samo da je plava,pa može biti i skroz svijetla,može biti skroz tamna,bitno je da je plava boja i to je to :)
 
Član
ova boja je strava. Jeste, vozim auto passat b4 delfin karavan. Da li bilo glupo da iznutra ostavim staru boju? Ima li code ove boje slucajno? LP

Jbg drug,ako nije velika razlika u nijansi,ostavi,a ako jeste obavezno pređi i iznutra,imat ćeš malo više posla oko zaštićivanja i čišćenja,mada neće biti nešto skuplje,ali će biti novije,čišće i ljepše,ili makar pragove i štokove sve obavezno pređi :)
 
Sve zavisi sta podrazumjevas pod unutra , ako mislis ispod tepiha i tapacira i to mislim da je ok da ostavis staru boju
 
Član
Momci hvala na odgovorima. A recite mi mora li se mijenjati u saobracajnoj boja ako se uradi metalik boja a bila je obicna? Pozdrav
 
BHT Ovisnik
Nista ne trebas mjenjati, u mene nije ni slicna nijansa, pogotovo kada nije na suncu,boja mi skroz tamna, dok je prije bila srebrena,normalno sve registrirao,jer kao sto su ti rekli sada imas samo osnovne boje, plava-zelena-crvena i sl., ne pise niti metalik, niti tamno,niti teget nit ista,samo siva,ja normalno regisrirao bez ikakvog problema,to te ne treba buniti ;)
I kako sam mjenjao boju morao sam unutra da se ne razlikuje,al obojis samo pragove,stokove i to,sto se vidi,do unutranjosti auta,neces ispod tepiha i to sto se ne vidi,niti motorni prostor jer neces imati neke vele razlike,ionako samo kad operes motor dobijes vec drugu boju :D

44a8kdiqcg7wt37tu22m.jpg
 
Član
Nista ne trebas mjenjati, u mene nije ni slicna nijansa, pogotovo kada nije na suncu,boja mi skroz tamna, dok je prije bila srebrena,normalno sve registrirao,jer kao sto su ti rekli sada imas samo osnovne boje, plava-zelena-crvena i sl., ne pise niti metalik, niti tamno,niti teget nit ista,samo siva,ja normalno regisrirao bez ikakvog problema,to te ne treba buniti ;)
I kako sam mjenjao boju morao sam unutra da se ne razlikuje,al obojis samo pragove,stokove i to,sto se vidi,do unutranjosti auta,neces ispod tepiha i to sto se ne vidi,niti motorni prostor jer neces imati neke vele razlike,ionako samo kad operes motor dobijes vec drugu boju :D

44a8kdiqcg7wt37tu22m.jpg

OK, hvala na odgovoru. Jesu li ovo borbet t? Koja je velicina felgi?
 
Član
sto se tice plave ova sepang od audi je predobra , mislim da nema ljepse plave trenutno za vecinu auta :))
ja cu istu da lakiram na fiata iako je moja slicna :D
 
Član
Nista ne trebas mjenjati, u mene nije ni slicna nijansa, pogotovo kada nije na suncu,boja mi skroz tamna, dok je prije bila srebrena,normalno sve registrirao,jer kao sto su ti rekli sada imas samo osnovne boje, plava-zelena-crvena i sl., ne pise niti metalik, niti tamno,niti teget nit ista,samo siva,ja normalno regisrirao bez ikakvog problema,to te ne treba buniti ;)
I kako sam mjenjao boju morao sam unutra da se ne razlikuje,al obojis samo pragove,stokove i to,sto se vidi,do unutranjosti auta,neces ispod tepiha i to sto se ne vidi,niti motorni prostor jer neces imati neke vele razlike,ionako samo kad operes motor dobijes vec drugu boju :D


Čovjek sve objasnio i što se tiče saobraćajne i što se tiče farbanja,dakle pragovi,štokovi,ono ispod stakala(bočne one na vratima osim ako ne ide preko tapacirung) i to ti je to :)
 
Član
nije skupa nijedna boja tako da tu ne treba sitnicariti radi male ustede da pravis kompromis kad su ruke i priprema najskuplje u koju god da lakiras :)
 
Top