BMW X5 3.0D E53 ( 2005 FL )

BMW X5 3.0D E53 ( 2005 FL )

Član
Nisam planirao al eto predstavit cemo se s ovim autom, cisto onako da ako ko pozna na putu, pozdravi,zaustavi na piće itd..
prije dvije il tri godine kupljen je jedan BMW i tad dinastija počinje, navuko se na bavariu ko na drogu, ništa me drugo ne zanima osim BMW-a, počeo sa iksom i završio na iksu, između su bile limuzine, e46, e60, e90 ..
prije 4 mjeseca se krenulo u potragu za bmw x5, isključivo FL model, imam specifičan ukus, ne volim puno džidža midža jer većinom to danas kod polovnjaka dođe neispravno. tako da sam našao auto po mom ukusu , kao da sam ga ja lično naručio iz fabrike, a to je :
BMW E83 serija, 2005 godina
motor m57 3.0dizel redni šestak 160 kw, mjenjač ručni 6+r ( ko god u njemačkoj vidi ručni mjenjač u vozilu od 2150 kg kaze mi da nisam normalan :D )
što se tiče opreme, mogu komotno reći da nema ništa, klima manuelna, bio je radio kasetaš, ima eto kao taj neki sport paket, tako su ga nazvali zbog ovih pragova , tako sam pročitao u knjigama, ima još kožni enterijer u bež boji sa grijačima u sjedištima.
onda sam se bacio na sređivanje pomalo, žao mi je što nemam slika, nisam ni planirao da ga postavljam na forumu .
kupljen dvd touchscreen , onaj ugradbeni sto liči na original, prezadovoljan sam
kupljen volan sa komandama, sve to opet fino pospajao
angel eyes ( j€beš bmw ako nema krugove naprijed :D )
malo modifikovao prednji gril po svom ukusu
led osvjetljenje ali samo pod nogama, nesto mi je ispalo iz fazona ono full led da bude bijelo, osjećam se ko u bolnici
rikverc kamera 170 stepeni, spojena kao da je fabrički , sa relejom sve fino smješteno bez ikakvog kičeraja.

sto se tiče planova, planiram da me služi dugo godina. Auto je kod mene 4 mjeseca, za taj period je pređeno 20000 km, sad je na satu 287000, na leru radi tako tiho da mu mnogi benzinci zavide.

ako neko ima prijedlog, tu smo, raspravljat cemo, unaprijed da kažem ne mislim mijenjat žute žmigavce i štopove, iz dva razloga, jedan je sto hocu da se razlikuje od drugih i na neku ruku lezi ova meni kombinacija crno/žuto, drugi razlog je to sto su kod mene obični farovi, nisu xenon, a od ovih bijelih sto sam gledao svi su bili xenon, to mi je opet previse prepravki mrsko mi se zazat a i nisam ljubitelj xenona.

idu slike, bit ce novih slika dok se kiša smiri

IMG_20160111_171824.jpg IMG_20160111_171854.jpg IMG_20160209_144634.jpg IMG-1446907648518-V.jpg
 
Iako mu zbog samog karaktera vozila bolje pristaje automatika, ovo je u svakom slučaju zanimljiva kombinacija.
I ja bih ostavio ove žmigavce :)
Općenito kod BMW-a mi je jedna od boljih ona famozna kombinacija tamnozelene boje karoserije, narančastih žmigavaca i bež unutrašnjosti.
 
Član
Iznenadio sam se kako ide i kako malo trosi

Da te posluzi :)

Nema sta kad se uzme u obzir jacina motora potrosnja je smijesna
Iako mu zbog samog karaktera vozila bolje pristaje automatika, ovo je u svakom slučaju zanimljiva kombinacija.
I ja bih ostavio ove žmigavce :)
Općenito kod BMW-a mi je jedna od boljih ona famozna kombinacija tamnozelene boje karoserije, narančastih žmigavaca i bež unutrašnjosti.

Upravo tako , zeleno zuto i narandzasto najljepsa kombinacija, na svakom auto to pristaje, cak i da je bijeli ovaj moj nebi mi smetalo
 
predobar bmw, puno predjenih kilometara ti zelim.

kad prolazio kroz hannover nekad da gledas auto il tako nesto javi se za kafu :)
 
Član
Sta je s masinom, ko da je u poplavi bio :D
inace dobar pravo, solidna oprema, ja bih jedno volio da je digitalna klima.. ova mi nekako ne ide sa x5 al eto
i gledam ovu multimediju, gotovo ista kao BMWova ona
 
Top