BMW x3 2.0 dizel ( 2005 godina). Trzanje pri ubrzavanju

BMW x3 2.0 dizel ( 2005 godina). Trzanje pri ubrzavanju

Član
Čuo sam da u Tuzli ima neki dobar majstor za BMW, pa bi molio ako ko zna da mi ostavi kontakt neki.
ranije dok sam trazio iskustva o ovom autu, neko je postavio neki tekst u kojem se spominje da ovi xdrive mogu da prave probleme oko prenosa, brujanje i trzanje.

a evo sta se kod mene dešava u zadnjih par dana.
kad krećem u prvoj brzini negdje na 1800 do 2000 obrtaja , trzne auto jednom, isto kao da mu nesto zapne u točku na djelić sekunde i opet normalno sve, šaltam u drugu, opet negdje oko 2000 obrataja trzne jednom, treća brzina opet isto ko i u drugoj . 4 5 i 6 brzina nema nikakvih trzaja vuče normalno.
zvuk mi nekad doalzi iz prednjeg desnog točka, a nekad čujem pozadi da kucne.

kad ga vozim naprimjer trecom na 1100 obrataja nema nikakvih čudnih zvukova nit brujanja
što se tiče mjenjača precizan je i lijepo se šalta da bolje ne može.

eto to bi bilo to, ima li ko sta za reć, jeli se iko susretao s ovime, i šta mi je radit.
 
Član
Dzeno ja sam iz Tz samo ne zivim dole, u TZ je bio Salem Dr. za BMW ali on je umro. Ima njegov radnik zove se Kurbla ali on se vec 4-5 godina ne susrece toliko cesto sa BMW-ovima. Trenutno majstor za BMW u Tz je momak zovu ga "Čupo" ali mislim da ni on nema protok BMW-ova pogotovo tvoj model, tako da u biti nemas majstora u Tz koji je bas dobar za BMW-a. Ako hoces da te uputim kod dobrog mehanicara poslacu ti PP, radio je momak u interautu a sad za sebe
 
Član
Dzeno ja sam iz Tz samo ne zivim dole, u TZ je bio Salem Dr. za BMW ali on je umro. Ima njegov radnik zove se Kurbla ali on se vec 4-5 godina ne susrece toliko cesto sa BMW-ovima. Trenutno majstor za BMW u Tz je momak zovu ga "Čupo" ali mislim da ni on nema protok BMW-ova pogotovo tvoj model, tako da u biti nemas majstora u Tz koji je bas dobar za BMW-a. Ako hoces da te uputim kod dobrog mehanicara poslacu ti PP, radio je momak u interautu a sad za sebe

daj hajde samo nemoj da je iz Mostara, il još dalje :D
 
Ja sam ti pisao u vezi eventualnih kvarova, nemam osobno iskustvo s tim autom ali mišljenje stručnjaka rado prenesem.

Vjerovatno ti trza pri najvećem okr momentu (cca 2000 o/min) ako je nekad naprijed nekad nazad onda provjeri diferencijale,
 
Član
Ja sam ti pisao u vezi eventualnih kvarova, nemam osobno iskustvo s tim autom ali mišljenje stručnjaka rado prenesem.

Vjerovatno ti trza pri najvećem okr momentu (cca 2000 o/min) ako je nekad naprijed nekad nazad onda provjeri diferencijale,

sjecam se da si ti tekst prenio. Kako se moze provjerit diferencijal, jel se mora otvarat ili ?
 
Za početak možda bi najbolje bilo nekako na dizalici, izšaltati 3-4 brzine i da majstor vidi šta se događa sa prenosom
 
Član
bio kod mehaničara, provozao krug, osjetio cimanje, i kaže zamajac otišo... Meni nikako u glavu ne ide da to zamajac može pravit takve probleme u vožnji o_O
 
Član
Dzeno ja sam iz Tz samo ne zivim dole, u TZ je bio Salem Dr. za BMW ali on je umro. Ima njegov radnik zove se Kurbla ali on se vec 4-5 godina ne susrece toliko cesto sa BMW-ovima. Trenutno majstor za BMW u Tz je momak zovu ga "Čupo" ali mislim da ni on nema protok BMW-ova pogotovo tvoj model, tako da u biti nemas majstora u Tz koji je bas dobar za BMW-a. Ako hoces da te uputim kod dobrog mehanicara poslacu ti PP, radio je momak u interautu a sad za sebe


Mozda da proba u Kapetanovic tuzla
 
Član
NE bih rekao da je zamajac,u mene na 320d 100kw i sada na 110kw se desavalo da kad polazim trese,bilo je do lamele i korpe,jbga kardan je ipak cudan,u BMW se isto desi ako si u leru npr.i hoces da ubacis u prvu da nece ili ako ubacis da pukne,zato uvijek druga pa u prvu ubacuj ;).

Malo je to cudno sto je na tim obrtajima,ne bih znao sta bi moglo biti ali jedno 80% nije zamjac,trese li u leru i kad ga ugasi strese li se sav ?
 
Član
NE bih rekao da je zamajac,u mene na 320d 100kw i sada na 110kw se desavalo da kad polazim trese,bilo je do lamele i korpe,jbga kardan je ipak cudan,u BMW se isto desi ako si u leru npr.i hoces da ubacis u prvu da nece ili ako ubacis da pukne,zato uvijek druga pa u prvu ubacuj ;).

Malo je to cudno sto je na tim obrtajima,ne bih znao sta bi moglo biti ali jedno 80% nije zamjac,trese li u leru i kad ga ugasi strese li se sav ?

nista na leru miran ko bubica, kad se gasi mozda se malo neprimijetno zatrese bez ikakvih zvukova i klepetanja.. S tim da na leru kad drzim kvacilo na pola ono gdje odvaja cuje se neko rondanje kao druk lezaj. Kvacilo je mekano i lijepo se salta mjenjac
 
Super Moderator
to sto trese kad se ugasi ne mora odma znacit da je zamajac.. najprije bude klapna koja se zatvara kad se auto gasi, ako je malo prljava auto ce tresti.. ja stavio nov zamajac auto se trese isto lud i treso je sve dok klapnu nisam ocistio
 
Član
nista na leru miran ko bubica, kad se gasi mozda se malo neprimijetno zatrese bez ikakvih zvukova i klepetanja.. S tim da na leru kad drzim kvacilo na pola ono gdje odvaja cuje se neko rondanje kao druk lezaj. Kvacilo je mekano i lijepo se salta mjenjac

Zamajac, i to doobro prolupao, plutajuci dio ti dira od fiksni, potisna i lamela su ti dobri cim imas mekano kvacilo.
 
Top