BMW M3 vs Alpina D3

BMW M3 vs Alpina D3

Član
Sve je ovo dobro i test je dobar ali... ova nova auta nemaju sportskog duha, bar meni... Kao da sjedis u Hotelu sa 5 zvjezdica i igras igricu, tako je osjecaj... Ni ovaj m3 mi je iskreno nista, ni blizu starih M-ova... Kao da nosi samo znacku ///M, ne znam sto ali tako mi izgledaju, mozda zbog previse elektronike koja olaksava voznju ili previse luksuza, ali moraju pratiti eko norme i ono sta "kupci" zele, mada i e39 je imao luksuza na bacanje ali opet je bio ono pravo, i u e60 isto je bilo luksuza i svega ali su oni po meni pravi M-ovi :D dok ovi novi turbaci, izgledom koji se ne istice bas od drugih bmw-ova, dok su prijasnji ///M-ovi se dosta isticali izgledom od obicnih BMW-ova... Ovom M-u skini znacke ///M i samo malo sakrij auspuhe i 80% ljudi nece ni primjetiti da je ///M, a boja plava je mislim hmmm katastrofa...
 
Postoji idealna kombinacija ova dva a zove se Alpina B3 Biturbo. Ja bi to. :)

M3 je ionako izgubio status ikone Motorsporta, bez obzira na brutalne performanse.
 
Član
dva potpuno razlicita auta iako nude skoro iste performanse, mislim da ko kupuje m3 ne razmislja o alpini , i obratno

a licno da kupujem m3 bi morao biti coupe :)
 
Novog M3 coupea nećeš dočekati, sad se zove M4, slinavi i bezlični naziv, isforsiran od strane BMW M odjela, hoću reći Marketing odjela.
 
Legend
izgleda da je bmw sam sebi skocio u grlo, izgleda da ///m znacka koja nekima vrijednija od Boga i nije toliko dobra.. ili ?

Sad ce ovi strasni bavarci da se upale :D :D
 
Član
vidim ja da ste svi vozili novi m3 i da ste potpuno razocarani kako zvukom tako i oznakom njegovom itd itd itd :) molio bih vas za vas review , hvala lijepo
 
Član
Krvo je računovodstvo uvjek oni i jesu razlog sto sada imamo i
BMW:1-2-3-4-5-6-7 kao i sve X , GT modele između!
Nedaj bože da danas jedna auto firma nema model za svaku upotrebu mogucu.
Prije se znalo sta MB šta BMW a sta audi pravi....
Nema toga više kao ni tvrdih sjedista i fokus enterijera o kome @rsturbo priča kao ni visokih obrtaja i specificno podesene šasije koju @Porschefan spominje

Živimo u vremenu gdje svako mora svakog zadovoljiti niko nikoga uvrediti.
 
Član
cekao sam upravo taj odgovor tvoj , nije filozofiranje , vec vase recenice sam vec negdje cuo, gledate te testove slusate sta ce rec i vi sad kao niste zadovljni oznakom m4 , ruku na srce jel smjesno ? Ja sam zavrsio marketing, i bas proucavam zasto se pravi distinkcija ovih oznaka m3 i m4 . i sad vi sjedite u svojim domovima i govorite kako neki marketing menadzer nema pojma u bmw te da ce unistiti brend :). Lijep pozdrav
 
cekao sam upravo taj odgovor tvoj , nije filozofiranje , vec vase recenice sam vec negdje cuo, gledate te testove slusate sta ce rec i vi sad kao niste zadovljni oznakom m4 , ruku na srce jel smjesno ? Ja sam zavrsio marketing, i bas proucavam zasto se pravi distinkcija ovih oznaka m3 i m4 . i sad vi sjedite u svojim domovima i govorite kako neki marketing menadzer nema pojma u bmw te da ce unistiti brend :). Lijep pozdrav
procitaju li se kada prethodni postovi?
 
Top