BMW e87

BMW e87

Član
Zdravo,

Trazeci po forumu nisam nasao nista vezano za ovu seriju BMW-a, pa volio bi kada bi neko ko je imao dodira sa ovom serijom BMW-a napisao malo više. Imam ponudu za kupovinu BMW serije 1, sa 2.0 benzinskim motorom a do sada se nisam susretao sa ovim autom. Auto je 2005/6 godište sa nekih 170.000km na satu.
 
Član
motori su isti kao kod e46 modela do 2007 godine tj. facelifta. Mana je nastala nakon 2007 kada je lanac pomjeren na zadnji dio motora. Tacnije dolazilo je do pucanja lanca. Ugl. prije nego sto se to desi moze je. primjetitii buka iz motora. Inace popravka je skupa jer cijeli motor mora napolje.
 
Član
motori su isti kao kod e46 modela do 2007 godine tj. facelifta. Mana je nastala nakon 2007 kada je lanac pomjeren na zadnji dio motora. Tacnije dolazilo je do pucanja lanca. Ugl. prije nego sto se to desi moze je. primjetitii buka iz motora. Inace popravka je skupa jer cijeli motor mora napolje.
Ja koliko znam to je problem dizelskih bmw motora a ovo je benzin oznake N46B20. Ispravite me ako grijesim.
 
Super Moderator
ja imam 118d 2010 godinu, sport paket. auto se odlicno vozi, samo sto je dosta malen unutra. ima 174000km vozim ga vise od godinu dana i nisam imo nikakvih problema za sada. malo je losiji zimi jer je lagan nazad
 
Član
Ja koliko znam to je problem dizelskih bmw motora a ovo je benzin oznake N46B20. Ispravite me ako grijesim.
Griješiš , imali su i benzinci , ali ne taj motor koji spominješ , nego oni sa direktnim ubrizgavanjem poslije redizajna.
Taj N46B20 je praktički isti kao i u e46 , sa svim pozitivnim i negativnim stranama.
 
Član
Da sada sam se i sjetio. Modeli 118d znaju imati problema sa zadnjim diff.-om . Tacnije lezaj zna da strada dok model 120D nema taj problem. Znam da si se obratio za benzin, ali nekome mozda bude korisno. Mislim da se ovo moze sprijeciti redovnom zamjenom ulja, koja vecina ne radi, niti zna za njega.
PS: Provjeri km, jer bas za taj model sa benzinskim motor svima pise mala kilometraza sto je meni jako cudno za to godiste. Cak i po Njem. ( mislim da ih tamo vracaju)
 
Član
Da sada sam se i sjetio. Modeli 118d znaju imati problema sa zadnjim diff.-om . Tacnije lezaj zna da strada dok model 120D nema taj problem. Znam da si se obratio za benzin, ali nekome mozda bude korisno. Mislim da se ovo moze sprijeciti redovnom zamjenom ulja, koja vecina ne radi, niti zna za njega.
PS: Provjeri km, jer bas za taj model sa benzinskim motor svima pise mala kilometraza sto je meni jako cudno za to godiste. Cak i po Njem. ( mislim da ih tamo vracaju)
Trenutni vlasnik BMW-a je pristao da vozim auto kod Tomica na pregled, tako da djeluje da je sve ok. Ako sve bude OK, bice predstavljanje u garazi. :D:D:D
 
Top