bmw e46

bmw e46

rucna kocnica nije radila i mehanicar mi je mijenjao pakne i sajle i dotezao i napravio da radi ali ne hvata dobro na velikoj uzbrdici
danas gledao detaljno i kaze da je valjda problem u dobosima a dobosi dodju uz diskove a diskovi kao novi
skoro sam auto kupio sa tim problemom pa mi se sad ne isplati mijenjati kocnice zbog toga
interesuje me ima li mogucnost da se posebno kupe ti dobosi polovni ili da se ovi poprave?
kako to ustvari izgleda?
i cd changer ne izbacuje onaj dio u koji se stavljaju cd-ovi pa su mi u jednoj temi napisali da ga otvorim i rucno ga izbacim pa ce kasnije normalno raditi jer se samo zaglavio ja sam ga odvrnuo ali ga nisam uspio izbaciti rucno...ako neko zna nek objasni kako se to radi...
treci problem je sa neugodnim mirisima koji dolaze iz hladnjaka jer mi je skoro mijenjao mali hladnjak i kad pustim klimu ili obicno puhanje smrdi par sekundi i onda prestane...a gledao sam sprej za te stvari pa gdje se prska taj sprej ? ili da odem ovim sto rade klime i oni to mogu procistiti?
 
BHT Ovisnik
Imas kupiti sprej,odnosno pjenu u dosta autodijelova,koji se nasprica u ventilaciju i stvarno drama ocisti. 5-10KM kosta.
Sto se tice rucne imao sam isti problem,ali se nisam obazirao vele jer je bmw tada bio u vlasnistvu roditelja. Problem je bio da su pakne bile spekle za diskove i onda se dobar dio bukvalno zaljepio za disk,tj unutrasnju stranu diska. To se nije moglo nikako skinuti,postalo jedno hrapavo tijelo s diskom. Onda sam kupio nove zadnje disk ploce,nove pakne i problem sam rijesio. Jer ti kada povuces rucnu pakna se širi i hvata za unutrasnju stranu diska. To je kao dobos,neznam sta drugo smatra dobosem,nije golf 2 pa da nema disk nego samo dobos,na tom principu radi, pakna drzi za disk. Skini disk i vidi ga iznutra kakav je,da nije isti fazon kao u mene
 
Imas kupiti sprej,odnosno pjenu u dosta autodijelova,koji se nasprica u ventilaciju i stvarno drama ocisti. 5-10KM kosta.
Sto se tice rucne imao sam isti problem,ali se nisam obazirao vele jer je bmw tada bio u vlasnistvu roditelja. Problem je bio da su pakne bile spekle za diskove i onda se dobar dio bukvalno zaljepio za disk,tj unutrasnju stranu diska. To se nije moglo nikako skinuti,postalo jedno hrapavo tijelo s diskom. Onda sam kupio nove zadnje disk ploce,nove pakne i problem sam rijesio. Jer ti kada povuces rucnu pakna se širi i hvata za unutrasnju stranu diska. To je kao dobos,neznam sta drugo smatra dobosem,nije golf 2 pa da nema disk nego samo dobos,na tom principu radi, pakna drzi za disk. Skini disk i vidi ga iznutra kakav je,da nije isti fazon kao u mene
a sad mi nije jasno diskovi su mi dobri i bas sam mijenjao disk plocice prije par dana a on kaze da je mijenjao sajle od rucne i pakne od rucne prije 15 dana kad sam mu ostavljao auto pa nezz kako mi se nije rijesio taj problem...moram onda kod drugog mehanicara otici da to pogleda...a znaci taj sprej naspricam u venzilaciju na otvorima u instrument tabli?
 
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
Tako je,ono ce se pjeniti,ali izlapi. Bolje nego oni sto spricaju pa drze upaljenu klimu da cirkulira.
Disk je i u mene drama dobar bio,nove plocice,ali unutrasnji dio diska na koji pakna hvata je bio uzasan,kako se stara pakna raspadala spojila se s diskom
 
Tako je,ono ce se pjeniti,ali izlapi. Bolje nego oni sto spricaju pa drze upaljenu klimu da cirkulira.
Disk je i u mene drama dobar bio,nove plocice,ali unutrasnji dio diska na koji pakna hvata je bio uzasan,kako se stara pakna raspadala spojila se s diskom
hvala ti idem sutra kod drugog majstora da to skine i pregleda pa ako bude tako kao kod tebe onda moram kupiti druge diskove...
 
Član
Sto se tice smrada u autu upalis grijanje na maximum ostaviš auto da radi pola sata tako i miran si.
Ili da kupis sprej za ubijanje tih bakterija, jedna vrsta je aktiviranje unutra i zadimi cjelu kabinu (sa ventilacijom na recirkulaciju), mada može i da upalis klimu i spricaš u ventilaciju ili pod haubu (kod šajbe) gdje uvlači vazduh.
 
smrad sam rijesio kod gutic klime servisa ...prvo sam isao u motorex i imaju sprej od 16 i 22 KM a pjenu su prije imali i nemaju vise ali sam razmisljao da je to povrsinsko ubijanje smrada i onda kad sam otisao u servis i popricao s njima i gledao kako su to radili uvjerio sam se da sam napravio pravi potez jer oni pod pritiskom sa bocom u kojoj je ta tecnost to rade...trajalo je 40 minuta ..6-7 puta su prskali i pauzirali i kazu da garantuju da je sve ubijeno i procisceno i ako bi se opet bilo sta culo da im ponovo dodjem....sad mi pomalo pjena izlazi na ventilacione otvore ali to ce proci...auto mirise tip top :D 30 KM je kostala ta usluga ali bi mi trebalo 30 sprejeva i opet nemam tolikog pritiska kao on sa crijevom od kompresora da ubacim unutra duboko...takodjer je skidao filter klime pa i na te otvore ubacivao tu tecnost....
 
Top