bmw e46 vuca

bmw e46 vuca

imam bmw e46 320d 110 kw 150 ps facelift i od dana kako sam ga kupio auto isto ide ali sam siguran da je slab i da on nema tih 130 ps
vuce on i ide ali mislim da bi trebao bolje ici
moj mehanicar ga je pregledao i nema neispravnih dijelova niti nesto sto je on mogao primjetiti da utice na to ali mozda ga nije dovoljno ni gledao jer tesko je naci nekog ko ce se zamarati s tim ...ovaj mi kaze chip ubaci i to je to
ja svakako sad planiram cipovati auto ali zasto ga ne bi sredio da ide bolje i jos da cipujem pa da bude bolje
a kaze mi ovaj mehanicar da svakako ova auta ne idu bas dobro fabricki tj. npr audi a4 ovih godina sa motorom 1.9 tdi od 131 ps ide 100 puta bolje
a u to sam se i uvjerio jer stari ima golf 4 1.9 sa tim motorom 131 ps koji ide fantasticno i prije par dana smo testirali tako da bmw nije mogao s njim...
imate li nekog dobrog majstora u Tuzli ili okolini da bi to mogao detaljno pregledati
ili vasi neki savjeti sta bi sve moglo kod ove serije uticati na vucu
turbina je kod proslog vlasnika reparirana kod ilije burin tako da je to super
kvacilo je novo
egr ventil je ciscen
injektori super pokazali prije 30 dana na dijagnostici
i jos da napomenem da sam primjetio da je skinut katalizator a to je vjerovatno predhodni vlasnik uradio ali je samo izvadio katalizator i ostalo ono njegovo kuciste pa sam u jednoj temi procitao da kad se to radi treba izrezati to kuciste i cijev zavariti pa da li bi mi to moglo pomoci ako uradim sad?
i da ne otvaram drugu temu treba mi neko u tz ili okolini ko radi folije ako moze br u privatnoj poruci
 
Član
moj drug ima takvo auto s tim motorom, ono sto znam sigurno, to je da redovno trese ove cetvorke i audije sa 85 i 96 kw.
nikad niko nije čačkao oko motora i elektronike, jesmo mi samo usisna krilca povadili al o nema veze sa preformansama.

dizne si mozda gledao na leru dok radi, ako su na leru uredu ne mora znacit da su uredu tokom voznje

obrati se boljem majstoru
 
I ja sam primjetio da e46-ice sa tim motorom ne idu bas kako treba auto ici sa 150 ks. Npr. ja ih ostavljam da valja sa svojim mercom od 143 konja, mozda sam ja naletio na poluispravna auta ili je to bas tako.
 
moj drug ima takvo auto s tim motorom, ono sto znam sigurno, to je da redovno trese ove cetvorke i audije sa 85 i 96 kw.
nikad niko nije čačkao oko motora i elektronike, jesmo mi samo usisna krilca povadili al o nema veze sa preformansama.

dizne si mozda gledao na leru dok radi, ako su na leru uredu ne mora znacit da su uredu tokom voznje

obrati se boljem majstoru
e to nisam znao...bas tako na leru je gledao injektore...a gdje drugo u tuzli mogu da odem da to neko pogleda ...
 
Član
neko je vec gore spomenuo,ocistiti usisnu,kolega na 318d uradio,ja vozio prije i nakon ciscenja,automobil se preporodio...
 
U BiH se ti bmwi vozaju na rezervi i sa celavim gumama...o ostalom je suvisno pricat
Evo jedne prikladne slike:D
U jednog poznanika uslikao, uglavnom crni m paket, koza, xenon, 18-ke felge, itd. Auto vrh vrhova, ali samo na oci hah
Auto radi, nije slikano na kontaktu
 

Prilozi

  • received_10207076426422330.jpeg
    received_10207076426422330.jpeg
    33,3 KB · Pregleda: 88
Top