Bmw e46 320d potrosnja

Bmw e46 320d potrosnja

Član
ma ko što noke kaže u potrosnji igra ulogu i kliješta da li odvajaju , i pored toga još dosta nekih gluposti, kao sto su gume itd...
ja sam zadnjih dana vozio a klasu mercedesa 170 cdi 70 KW
prešao 1800 kilometara za 125 € goriva , ( 1,38 € / litar )
vožnja je bila po autoputu , prosjecna brzina 110-120

imao sam skoro i bmw-a e 46 benzinca 4 cilindra 318i, oko 87 kw
taj je gradske glatko uzimao 10-11 litara, otvorena 7-8

imam i bmw 525 TDS , 6 rednih cilindara, autopmatik 105 KW
Njegovo je 12-15 litara gradske, a otvorena najmanje 7 .

Golf 4 TDI 74 KW otvorena oko 5 , gradska 8
eto to bi bilo to, uskoro cemo mozda probat i tog 320 D bmw pa cemo da vidimo tu potrosnju, i ja sam cuo od par ljudi da to malo trosi, pa eto vidjet cemo
 
Član
pa zasto ti od svih navedenih "bajatih" prica vozis SEATa??? pogotovo za BMW Benzin da ne trosi. pff smijesno
Evo druze ja vozim BMW-a i tvrdim da ne trose puno. Vec sam napisao u ovoj temi da sam vozio ovog 320D i da mi po gradu nije nikad potrosio vise od 9 litara. Prosjecna potrosnja je bila oko 6,5 litara. Taj BMW je i sad kod nas u porodici najvise zbog potrosnje. Ja licno sad vozim 325i i on za svoju snagu i kubikau ima normalnu potrosnju. Ne znam sta si do sad vozio i da li si probao i jedan od ovih motora. Ako nisi nemoj pricati napamet, prijateljski savjet, nemoj se ljutiti zbog njega. lp
 
Član
Evo ako cemo o velikoj potrosnji BMW-a dizela i benzinaca. Kod mene je BMW e30 2.0 M20B20 motor, sestak sa 120 konja ( tako pise u saobracajnoj) :D
Znaci ja ne pratim potrosnju da gledam da malo trosi da ga saltam po gradu u 5-u brzinu a da idem 50km/h, znaci uposte ne gledam da ustedim gorivo ili da pratim da li cu potrositi litru gore ili dole, da to pratim ne bi vozao benzinca sestaka, eto da se zna da ne vozim penzionerski da nebi rekli haman ga i slepa bla bla....
Sad kad je ledeno ovako vrijeme palim vozim, zabacivam ga :D znaci kad god imam priliku on ide na kant :D, znaci cijelo vrijeme je gradska voznja, kad je suha cesta ima i to dobrog potezanja prva druga treca do kraja, znaci bilo zima ili ljeto (samo ako nema snijega na cesti da ne moram cijelo vrijeme voziti samo prvom i drugom brzinom), stalno sipam za 20km to je 9L i prelazim s tim oko 80-90 kilometara znaci takve voznje nista stednja, raskrisnica kad god ima prilika prva druga on se zabaciva i u zabacivanju prva se kuca na 7000rpm i slicno, penzionerska voznja nista, pracenje potrosnje nista, vozim i uzivam i potrosnja je oko 10L po gradu, ja iskreno ne osjetim razlike u potrosnji ni kad je ledeno ni kad je toplo osim kad je snijeg po cesti i moras se kretati kao baja i prvom i drugom samo vozis do 25km/h tad je oko 12-13L, sve mimo toga potrosnja je ta, 20km 80-90km prelazim po gradu, tako da te price BMW-ovi trose, ne idu, stvaraju buku a maknuti ne mogu, samo trose uzalud gorivo bio dizel ili benzin, to mogu okaciti macku o rep i to pricaju ljudi koji ga nisu ni imali niti vozili, koliko snage imaju i kako idu to je potrosnja nikakva, i da naglasim nesto BMW benzinci cetvrtaci trose isto ako ne i vise od sestaka...
I da da napomenem, ja sam stelao svoje auto i sve radio na njemu...
I %CO2 mu je po gradu 230 g/km CO2, a na otovrenoj cesti mi je 140 g/km CO2
 
Poslednja izmena:
Oni koji BMW voze ili su vozili pricaju o niskoj potrosnji, a oni koji nisu vozili a kamoli posjedovali pricaju da su veliki potrosaci, da nije zalosno, bilo bi smijesno.

I samo jos treba da se kaze kako je mecka stedljivija, pogotovo u benzin varijanti...
 
BHT Ovisnik
to mogu potvrditi da cetvrtak bmw benzin po gradu hoce potrosit kao i sestak, meni sad zimi,a bome i ljeti s klimom,vrlo lako uzme 9-12L i to je novi n42 motor 143ks, dok na otvorenom potrosnja je stvarno mizerna,vrlo lako na oko 6 spustim s finom voznjom,ne mislim ni to da se vuces po cesti
 
Član
joj rasprave majko, il lik ne zna vozit il je auto neispravno, cuj dizel uzme 15 litara fine voznje
uzme al na 200km
stiskanje je druga stvar
 
Član
Poslednja izmena:
Zimski uvjeti i teška noga na gasu, jer tu da je bilo kakav kvar primjetio bi da auto ne vuče, trza ili dimi. Ako nema tih pojava onda je razlog tako velike potrošnje da je stalno u 5000 o/min :)

Nemoguće da troši u prosjeku 2 litre više od mog benzinca od 170ks
 
nikad gluplje komentare procito nisam...

A sto se tice potrosnje bmw-a, mehanicar ima 320 150 ks uopste auto ne uzima puno. Mjerio par puta vozio se s njim kombinovane 6-7
Tesko da ce dijagnostika to otkriti...
samo se tjesite da bmw benzin sa 150ks i slicne snage trosi 9 litara. zato vozite peugoet toyota i ostale kineze i francuze.
 
Član
bmw e46 325i (193 ks), otvorena, 7-8, grad 11-13, kombinirano 9-10. Normalne vožnje, stiskanja može i duplo od toga.
 
Član
samo se tjesite da bmw benzin sa 150ks i slicne snage trosi 9 litara. zato vozite peugoet toyota i ostale kineze i francuze.

Vozim ja BMW 2.0 sestaka pa trosi oko 10L po gradu i to ne laganini voznje penzije da ja vozim 100km po gradu , nego i stiskanja i zabacivanja i normalne voznje, a lozenja po gradu haman cijelo vrijeme uzce nekih 13-14L na 100km, ako ne vjerujes bujrum uvjeriti se ;)
 
Top