Bmw e39 problem sa strujom

Bmw e39 problem sa strujom

Molio bih nekoga ko zna da pomogne rjesit moj problem :)
dakle radi se o bmw e39 ima problem sto mi nakon dan - dva ne paljenja izvuce struju.
kad kisa pada ili zahladi jos onda prije.
baterija je nova bmw u tomica kupljena100 ah a i prije ove sam novu kupio i odnio je dava.mislio sam da je do baterije al ocito nije :)
promijenio sam onaj jez od grijanja nije ni do njega
e sad me zanima ima li netko kakvo rjesenje da otkrijem sta mi to vuce struju
 
Član
Drug ima e39 525d i desava mu se isto, kod njega pravi problem webasto grijanje jer se samo upali, tacnije dosao mu je problem kad je izvadjena fabricka navigacija i ubacena neka aftermarket, jer se na e39 webaso pali preko navigacije
 
Drug ima e39 525d i desava mu se isto, kod njega pravi problem webasto grijanje jer se samo upali, tacnije dosao mu je problem kad je izvadjena fabricka navigacija i ubacena neka aftermarket, jer se na e39 webaso pali preko navigacije
more bit da je i webasto.kod mene nije bilo tv pa sam ja najprije stavio malu a kasnije veliku tv.ima li kakav relej od webastog da ga oprobam istekat jedno vrijeme
 
Član
Kod prednjeg lijevog tocka ti je termo top, skines unutrasnji blatobran i iskljucis instalaciju, do vrata je, nije ispod branika
 
nisam mada sam cesto u mostaru al mi nije palo na pamet.jesam ovim lokalnim majstorima al niko nezna.a cuo sam i za neke galice u sirokom pa cu ga najvjerovatnije nekom otrat ako nerijesim sam.jer imam par ovakvih auta i prodajem dijelove pa mi se da svakog davla ceprkat
 
galici,br mob. 063375731,na prvom kruznom toku od posusja,ides desno,i onda umjesto da prelazis most i ides na brjeg,produzis pravo i tom ulicom su oni nakon skole prva kuca s desne strane
 
Prijatelju ja sam se na starom autu oko toga napatio kao lud.........najgore u svemu tome što se to nije stalno dešavalo nego npr. jedno ili dva puta u sedmici, kako kad....4 mjeseca sam tražio šta je non stop sam morao skidati kleme sa akumulatora preko noći da mi slučajno ne bi pojeo struju do jutra........sve živo isključivao, gasio, vadio osigurače kod 100 majstora bio...nadavao sam se oko 600KM......... kroz ova 4 mjeseca je više auto kod majstora bilo nego kod mene.......Na kraju se ispostavilo da je regler na alternatoru bio problem koji košta 30 KM i koji je našao problem električar koji šivi kod kuće , nema radione i ponekad nešto popravlja..eto ti...... hebo sam sve zivo....
Sretno sa traženjem i prvo provjeri i 100% ispitaj ALTERNATOR... pa onda kreni dalje usput iskopčaj i kasetofon ako si stavljao naknadi
 
Član
mozes to i sam da provjeris,ja to provjeravam sa unimjerom na ovaj nacin...
odspojis - klemu,unimjer postavis na mjerenje ampera,jedan kraj unimjera na aku na - a drugi na klemu koju si skinuo i pokazat ce na unimjeru potrosnju struje u amperima,i onda lagano skidaj osigurac po osigurac i kad padne potrosnja provjeris od cega je osigurac i znas sta ti vuce struju.. pozz
 
Top