BMW 330d vs 320d kupovina?

BMW 330d vs 320d kupovina?

Ovako,drug se razmislja da kupi ovu seriju BMW-a, godiste oko 2001.


sta mislite,koji je motor u njemu bolji 3.0 dizel ili manji 2.0 dizel?

cijene odrzavanja,potrosnja,pouzdanost,performanse,iskoriscenost motora,odnos tezina snaga i slicno? :D

unaprijed hvala i nadam se da ce se nac neko da mu pomogne u odabiru :icon_exclaim:
 
Član
arminnn je napisao(la):
George je napisao(la):
ako mene pitaš od te godine nevalja ni jedan ni drugi

a sto to, mozemo li znati?
da su ovi motori poslije 2004 onda ok a kao prvo do te godine su dizel motori imali probleme s usisnom granom i nosačima motora koji su išli ko halva hehe
Kao drugo, diesel motori BMW-a tih godista su imali dosta problema sa turbinom,
generalno, ti motori kao motori nisu imali problema, ali jesu turbine koje su bile nedopustivo nepouzdane, sa konstrukcionom greskom u smislu losih lopatica. Problem je ispravljen tek krajem 2004. godine kad je pocela da se ugradjuje bolja i jaca turbina, sposobna da izdrzi daleko veca opterecenja. Sa druge strane, postojao je problem i sa klapnicama u usisnoj grani, koje su znale da se polome, ponekad cak i da djelovi iste budu "usisani" u samu komoru za sagorevanje. A to je dovodilo do teskih sranja, krivljenja ventila, ostecenja glave klipova, zidova cilindara... Sve u svemu problem sa turbinom i tim lopaticama u usisnoj grani su glavni krivci poprilicog broja sranja koje su pratile ove diesel motore tih godista
 
Član
George je napisao(la):
arminnn je napisao(la):
George je napisao(la):
ako mene pitaš od te godine nevalja ni jedan ni drugi

a sto to, mozemo li znati?
da su ovi motori poslije 2004 onda ok a kao prvo do te godine su dizel motori imali probleme s usisnom granom i nosačima motora koji su išli ko halva hehe
Kao drugo, diesel motori BMW-a tih godista su imali dosta problema sa turbinom,
generalno, ti motori kao motori nisu imali problema, ali jesu turbine koje su bile nedopustivo nepouzdane, sa konstrukcionom greskom u smislu losih lopatica. Problem je ispravljen tek krajem 2004. godine kad je pocela da se ugradjuje bolja i jaca turbina, sposobna da izdrzi daleko veca opterecenja. Sa druge strane, postojao je problem i sa klapnicama u usisnoj grani, koje su znale da se polome, ponekad cak i da delovi iste budu "usisani" u samu komoru za sagorevanje. A to je dovodilo do teskih sranja, krivljenja ventila, ostecenja glave klipova, zidova cilindara... Sve u svemu problem sa turbinom i tim lopaticama u usisnoj grani su glavni krivci poprilicog broja sranja koje su pratile ove diesel motore tih godista

;)

Al zato se kod nas prodaju kao halva:icon_biggrin:

2.0 d, 2.0 tdi i 1,5 dci. Sve grobovi od motora al kod nas najprodavaniji ;)
 
Član
Odlicno si naveo probleme al po ovome ja nebi ocjenio losim motorom. Sto se tice turbine mislim da nece otice redovnim odrzavanje ispod 150000 km na satu a mislim da svako auto oko koje ima turbo treba ocekivat kvar turbine na nekih 200000 mada moze izdrzat jos toliko. opet kazem 80% igra odrzavanje ( kakvo ulje sipas, koje...) i nisi spomenuo dizne koje su jako osjetljive na ovo nase gorivo a nisu jeftine
 
Član
arminnn je napisao(la):
Odlicno si naveo probleme al po ovome ja nebi ocjenio losim motorom. Sto se tice turbine mislim da nece otice redovnim odrzavanje ispod 150000 km na satu a mislim da svako auto oko koje ima turbo treba ocekivat kvar turbine na nekih 200000 mada moze izdrzat jos toliko. opet kazem 80% igra odrzavanje ( kakvo ulje sipas, koje...) i nisi spomenuo dizne koje su jako osjetljive na ovo nase gorivo a nisu jeftine

rekao sam motor ko motor je dobar i kvalitetan, čak su mi neki govorili da te usisne grane imaju nekakav komad plastike boga pitaj za što je ali nakon određene kilometraže sagori i odvali se i eto ti belaja... na te stvari sam mislio, a motor je dobar mislim da ima lanac i da je lak za održavanje a iza 2004 mislim da je comonrail tako da je u svakom slučaju bolji izbor, a dizne su problem na svakom dizel motoru nije bitno bio to bmw, vw, audi... i od te godine barem što ja znam e46 je imao pre mekano prednje vješanje za naše puteve... aluminijske viljuške kod nas dođu oko 700 eura, a koje jako brzo stradaju kod nas
 
Član
ako ti prijatelji ima para za odrzavanje i sipanje 3.0d je izbor mada i 2,0d nije nista losiji 150ks fino ide a nije velik potrosac,standardne mene kod svih dizela su turbina,dizne,zamajc ali zato auto na deteljan pregled da se vidi sta valja a sta ne,
i te klapne sto spominjete nisu nikakava naucna fantastika,skine su grana i fino se povade...

ne treba cekati da dodju do ovog stanja:D

http://www.youtube.com/watch?v=PU3PykUSjH4
 
pa i on je mislio,ali ga brine preskupa registracija na 330d.

kolika je potrosnja na 2.0 a kolika na 3.0 (realna) prosjecna znaci mjesovite voznje svakakve?

na koliko se servisi rade,koliko kostaju itd? :icon_biggrin:
 
Član
Zoranic MNE je napisao(la):
pa i on je mislio,ali ga brine preskupa registracija na 330d.

kolika je potrosnja na 2.0 a kolika na 3.0 (realna) prosjecna znaci mjesovite voznje svakakve?

na koliko se servisi rade,koliko kostaju itd? :icon_biggrin:

Neka kupi biciklo iz više razloga.
 
Super Moderator
ako ce vec 2001 godinu zasto ne gleda 2002 facelift a razlika u cijeni je minimalna
i ne razumijem to pitanje bas odnos tezina snaga i sta ja znam u poredjenju sa ova dva motora... 3.0 ima 1000 kubika vise, 2 cilindra vise i to se ne moze porediti ide na pola gasa bolje od ovog....znam jer sam imao ta auta a to su dobri motori pusti te price ne valja itd.... svaki motor ima svoje mane pa sta sad ne treba ni jedno auto voziti?
 
Član
allroad je napisao(la):
ako ce vec 2001 godinu zasto ne gleda 2002 facelift a razlika u cijeni je minimalna
i ne razumijem to pitanje bas odnos tezina snaga i sta ja znam u poredjenju sa ova dva motora... 3.0 ima 1000 kubika vise, 2 cilindra vise i to se ne moze porediti ide na pola gasa bolje od ovog....znam jer sam imao ta auta a to su dobri motori pusti te price ne valja itd.... svaki motor ima svoje mane pa sta sad ne treba ni jedno auto voziti?

Bas tako svaki motor ima manu... Cak i dvojka Bosh punpa ode na 200000 ne valja ni ona :lol::lol::lol:
 
Super Moderator
pa realno za koji god se motor pita uvijek govore ne valja

I ne trose puno ni jedan a ni drugi motor neznatna je razlika u potrosnji pri normalnoj voznji
 
Top