BI-XENON PROJEKTORI ... ;)

BI-XENON PROJEKTORI ... ;)

Član
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

Ja mislim da bi ti jeftinije bilo da ti neko to odradi nego uradi :lol::lol::lol:
 
Član
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

svaka cast za ovaj rad, na kecu je leglo do jaja :cool:
bas mi se svidja ;)
 
Legend
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

da malo ozivim i ovu temu:

drug Enees sa foruma je ukazao povjerenje i nabavio sebi navedeni set, sam je ugradio:
33cc121.jpg


upasano u far ......

b46io9.jpg


pa sam onda i drugi rijesio i to je to .... ;)

10pd1zo.jpg


:cool::cool::cool:

HVALA na povjerenju...

drug Stilo, takodje sa foruma...




:cool::cool::cool:
 
Legend
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

ArminM je napisao(la):
mocno na stilu pravo ispalo,extra

Momak se potrudio... ;)


......................................................................................................................
a ovdje je mali projekat ugradnje koju sam sam sproveo... u pitanju je alfa 147...
evo link, jer ima dosta slika:

http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=50121.0

;););)
......................................................................................................................
 
Član
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

A slika po noci, na zidu, sa strane, na putu .... nista ?
 
Legend
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

menjic je napisao(la):
A slika po noci, na zidu, sa strane, na putu .... nista ?

vidis da su projekti u toku... tako da kad i ja cekam... ;)
 
Član
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

Dobro, samo polako ali nemoj zaboraviti :D Bitnije je kako to sve na kraju sija i kako je rasporedjeno po putu nego kako izgleda na autu. Pitam jer i ja hocu nesto slicno da radim.

Ugradio sam jedna prije, ali mi se i nisu bas svidjela po noci, bilo je bolje nego fabricki far bez sociva ali ne bas ono sto sam ocekivao.

Koliko ja shvatam za najbolji rezultat trebalo bi da je svjetlost rasporedjena tako da je najdalji dio polja koje osvjetljavaju farovi malo jaci nego najblizi dio autu. I da je to polje sto je moguce sire, i da nema prelaza izmedju jaceg i slabijeg osvjetljenja. Nego da je sve fino pokriveno bez ikakvih rupa, linija, prekida i kojecega :D

Mozda ja mnogo trazim ali to mi je cilj i dok tako ne napravim nisam zadovoljan :)

Dobar primjer ovoga sto govorim su fabricki xenoni na Audiju 2007-2008 recimo.



Evo recimo ovo valja, odnosno perfektno je za voziti po noci:

img0179l.jpg





A ovo i nije bas sjajno, sto ce reci ne valja :

img0407g.jpg
 
Legend
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

menjic je napisao(la):
Mozda ja mnogo trazim ali to mi je cilj i dok tako ne napravim nisam zadovoljan :)

Ne trazis mnogo... to i jeste cilj ovih projektora... jadno je sminka, a drugo njihova isplativost, tj. sta se dobije u konacnici...
al vjreruj mi, a i oni koji su ovo izabrali ce ti potvrditi o kakvoj se rasvijeti radi...
postoji slika snopa i na kutiji, al bilo bi bolje da sacekamo i vidimo update na jedanom od ovih projekata... pa da se vidi i uzivo... ;)

ja sam u nekoliko navrata testirao i jako sam zadovoljan, tako da bi ti najsigurniji argument bio da se nadjes sa nekim od ovih momaka i da pogladas snop u zivo...
;)

p.s.
ovi ptojektori idu i meni na auto, cim skontam koje... :lol:
 
Član
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

Posatvim ja slike samo da kupim novi balast,a na osnovu ovog jednog sto sam vidio zadovoljan sam pravo ;)



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

Jedino ako mogu da primjetim, ovi svi gore su ugradili vec i postavili slike kako izgleda na autu ali niko nije slikao kako sija po noci :)

Stilo ovo dobro izgleda koliko ja vidim odavde :) Ajde kad to sredis, slikaj i na otvorenom i prema nekom zidu ravno al se malo odmakni da se vidi i sirina snopa makar 10ak metara. Ako ti nije problem.
 
Član
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

Liga je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Mozda ja mnogo trazim ali to mi je cilj i dok tako ne napravim nisam zadovoljan :)

Ne trazis mnogo... to i jeste cilj ovih projektora... jadno je sminka, a drugo njihova isplativost, tj. sta se dobije u konacnici...
al vjreruj mi, a i oni koji su ovo izabrali ce ti potvrditi o kakvoj se rasvijeti radi...
postoji slika snopa i na kutiji, al bilo bi bolje da sacekamo i vidimo update na jedanom od ovih projekata... pa da se vidi i uzivo... ;)

ja sam u nekoliko navrata testirao i jako sam zadovoljan, tako da bi ti najsigurniji argument bio da se nadjes sa nekim od ovih momaka i da pogladas snop u zivo...
;)

p.s.
ovi ptojektori idu i meni na auto, cim skontam koje... :lol:

ja na svom autu imam projektore vec 18 mjeseci, prodao sam FK angel eyes radi sociva, radi ne 100% vec 100000000% boljei dobro
sto se tice H1 H7 H4 svi su bi-xenon, naravno imate vise mogucnosti hi-lo
liga je majsto No1 za ovo, bla bla itd...

menjic je napisao(la):
Jedino ako mogu da primjetim, ovi svi gore su ugradili vec i postavili slike kako izgleda na autu ali niko nije slikao kako sija po noci :)

Stilo ovo dobro izgleda koliko ja vidim odavde :) Ajde kad to sredis, slikaj i na otvorenom i prema nekom zidu ravno al se malo odmakni da se vidi i sirina snopa makar 10ak metara. Ako ti nije problem.
sija za 1000-rku
kad se sve postavi odete na tehnicki i podesite svjetla kako ide za 3 KM
a kad puknes duga ubiseeee...
 
Član
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

:slike:


Prema tome ako imas 18 mjeseci daj slike brate, parkiraj se negdje po noci pa skljocni koju sliku.
 
Član
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

menjic je napisao(la):
:slike:


Prema tome ako imas 18 mjeseci daj slike brate, parkiraj se negdje po noci pa skljocni koju sliku.
kod mene se nemogu uslikati jaki su za aparata..
 
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

Jel se mogu poslati u srbiju i za koju cifru bi isli???:icon_question:
 
Top