Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
Dok cekam da se ugriju grijaci cuje se neko zujane iza km sata :S (ponekad), eo maloprije mi blinka lampica od ulja i cuje se to isto zujanje :icon_question:

Bilo ko, sta bi moglo da bude :icon_question:
 
Član
Jedno brzinsko: Mogu li ručica ablender i ručica brisača sa novijeg tipa golfa na stariji tip golfa dvice?, pošto sam na novijem vidio i prekidač za žmigavce, pa me buni....
 
Član
Ne odgovara, nisu isti džekovi, mada bi se dalo napraviti, ipak je to dvica.

EDIT:
Ako su ti stare, tanke ručice onda možeš staviti deblje ručice sa dvice 88-89, jer kod nje nema tog prekidača za žmigavac a mislim da je instalacija ista. Inače meni je totalno blesavo kad je prekidač za sva četiri na ablenderu...
 
Član
XTech je napisao(la):
Ne odgovara, nisu isti džekovi, mada bi se dalo napraviti, ipak je to dvica.

EDIT:
Ako su ti stare, tanke ručice onda možeš staviti deblje ručice sa dvice 88-89, jer kod nje nema tog prekidača za žmigavac a mislim da je instalacija ista. Inače meni je totalno blesavo kad je prekidač za sva četiri na ablenderu...

Neće mi voda za prskanje stakala, kad povučem ručicu prema sebi rade mi brisači, ali voda neće, a rade za zadnje staklo, pa sam na netu našao ručice od novije tipe te sam ih mislio zamjeniti sa svojima..... eh sad, neznam da samo stavim deblje ručke, hoću li riješiti svoj problem
 
Provjeri motoric za prskanje, da li je ispravan. On se da lako testirati, izvadi se iz posude, i spoji se na akku, ako zuji onda je motoric ispravan i problem je u instalaciji ili rucici. ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Provjeri motoric za prskanje, da li je ispravan. On se da lako testirati, izvadi se iz posude, i spoji se na akku, ako zuji onda je motoric ispravan i problem je u instalaciji ili rucici. ;)
Motorić zuji i baca vodu samo na jednu stranu (nazad), medjutim kad povučem ručicu prema sebi onda neće... nije mi jasno šta se ima u ručici za pokvariti, dvije plčastike i tri bakrena limića
 
Član
da li za citroena c3 2008god trebaju can bus xenoni ili obicni mogu, ili kako da provjerim koji idu :icon_eek::icon_smile:
neznam da li je bitno, ali ima automatsko paljenje svjetala i nekakav senzor(kad je na automatskom paljenu, ne mogu se upaliti duga ako nije mrak);))
 
Član
Yellow je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Provjeri motoric za prskanje, da li je ispravan. On se da lako testirati, izvadi se iz posude, i spoji se na akku, ako zuji onda je motoric ispravan i problem je u instalaciji ili rucici. ;)
Motorić zuji i baca vodu samo na jednu stranu (nazad), medjutim kad povučem ručicu prema sebi onda neće... nije mi jasno šta se ima u ručici za pokvariti, dvije plčastike i tri bakrena limića

Imao isti problem, rucica mi otisla, ja sam svoju rastavio ocistio naspricao WD-om sad rade bez problema;)
 
Član
Grga je napisao(la):
da li za citroena c3 2008god trebaju can bus xenoni ili obicni mogu, ili kako da provjerim koji idu :icon_eek::icon_smile:
neznam da li je bitno, ali ima automatsko paljenje svjetala i nekakav senzor(kad je na automatskom paljenu, ne mogu se upaliti duga ako nije mrak);))

Trebaju sigurno, ipak je to novije auto. Kod mene je 2006 godina i treba.
 
Yellow je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Provjeri motoric za prskanje, da li je ispravan. On se da lako testirati, izvadi se iz posude, i spoji se na akku, ako zuji onda je motoric ispravan i problem je u instalaciji ili rucici. ;)
Motorić zuji i baca vodu samo na jednu stranu (nazad), medjutim kad povučem ručicu prema sebi onda neće... nije mi jasno šta se ima u ručici za pokvariti, dvije plčastike i tri bakrena limića

ma ne pokvari se ono da nesto crkne, nego se izlizu oni kontakti ili se prosiri pa nemogu limici da ostvare kontakt... niko se sa tim ne zeza da to sad popravlja, svi to zamijenu a ti ako imas volje mozes to i popraviti :icon_smile: jedino ako je neki problem sa instalacijom pa se kontakti rucice istope tj. ona plastika onda je mozes baciti ;)
 
Član
Da, izližu se, oksidiraju ili se skroz polome bakarni limići kao kod mene. Najbolje je to skinuti i pregledati, tada ćeš znati na čemu si.
 
Član
mara- je napisao(la):
Grga je napisao(la):
da li za citroena c3 2008god trebaju can bus xenoni ili obicni mogu, ili kako da provjerim koji idu :icon_eek::icon_smile:
neznam da li je bitno, ali ima automatsko paljenje svjetala i nekakav senzor(kad je na automatskom paljenu, ne mogu se upaliti duga ako nije mrak);))

Trebaju sigurno, ipak je to novije auto. Kod mene je 2006 godina i treba.
hvala kolega ;)
 
Super Moderator
Moze li mi neko provjeriti (jer ja ne znam kako ni gdje), koliko kosta lezaj za bmw 5 e60 (ide lezaj sa glavcinom zajedno)? Zanima me koliko kosta orginalni a koliko zamjenski i ono sto me jos zanima je da li je isti na modelima 2003-2006 i 2007+ (tj. da li je isti na e60 i na e60 facelift)?

Hvala unaprijed
 
zdraFo celjadi moja ovako

treba mi ime diode sklopke ili kojega k.... sto se stavlja na daljinsko zakljucavanje da se povezu zmigavci...

//cuo sam od nekih da ima u tv tih gluposti :icon_question:///

unaprijed hvala
 
Top