Automehanicar za Ford Vozila Sarajevo

Automehanicar za Ford Vozila Sarajevo

AmmarMazda je napisao(la):
Naime, tražim dobrog majstora za Ford vozila u Sarajevu.. Inače vozim Ford Fokus 2005 1.6 16v

bio je prije kod ogrevtransa u marka marulica na malti bas majstor za ford..ne znam da li jos uvijek ima pogledaj...
 
Legend
golf2 je napisao(la):
daki je napisao(la):
www.f-ac.ba ford servis wtf stace ti garazni majstori

druze kakav f-ac, nemaju dijagnostiku kako treba a ne nesto drugo, a da ne kazem kako deru sa cijenama ...

Nemaju diagnostiku. Za sta nemaju diagnostiku za Ferrari ? ??

Druze F-AC ne da ima jednu nego imaju dvije u sarajevu, dvije u Mostaru i jedna u BanjaLuci, jer sva tri ta objekta su njihovo vlasnistvo. Znaci sto se tice Forda, Volva i Mazde garantujem da imaju. Mozda nema za Jaguar, al njega i ne prodaju i cak mislim da su sad dobili i za LandRover.

Kad odvuces kao kolega ervix kola garaznom majstoru pa nakraju sjebu kola i izadje te skuplje pita nego tepsija vidices. Mislim nadam se da zapravo nikad to neces dozivjeti, to je uzas. Ulje i filtere moze svako zamjeniti, plocice i neke gluposti osnovne, al ostalo kad je ford u pitanju nije za svakoga. Pola garaznih majstora nezna na Focusu zamjenit zubcasti, nemaju alat, i neozube dobro.
 
Član
u pitanju je ford focus mk1, odvucen u ovlasteni nije izbacio dijagnostiku kako treba, pola stvari nije izbacio sto nije bilo uredu , odem nakon toga u bihamk gdje mi je sve zivo nezivo izbacio i otklonjen kvar nakon toga.. a znam iz iskustva f-ac sarajevo zove "garaznog majstora" kad ne znaju otkloniti kvar pa ga pitaju kako sta, a da ne pricam o f-ac serviseru kako i sta radi...mozda je u TZ drukcije, ali ja znam podosta ljudi kako se zali na ovlasteni..
 
Legend
golf2 je napisao(la):
u pitanju je ford focus mk1, odvucen u ovlasteni nije izbacio dijagnostiku kako treba, pola stvari nije izbacio sto nije bilo uredu , odem nakon toga u bihamk gdje mi je sve zivo nezivo izbacio i otklonjen kvar nakon toga.. a znam iz iskustva f-ac sarajevo zove "garaznog majstora" kad ne znaju otkloniti kvar pa ga pitaju kako sta, a da ne pricam o f-ac serviseru kako i sta radi...mozda je u TZ drukcije, ali ja znam podosta ljudi kako se zali na ovlasteni..

Nema sanse da ce ti univerzalna dijagnostika wurth i ta sranja ocitat ford ecu. Hoce, al nece ocitat ispravno, moze reci ako nesto neradi pa ima gresku zabiljezenu ali da izmjeri neke parametre nema sanse. Nebih ulazio u detalje sta se desilo u F-AC svaka prica ima dva kraja, al druze Mirso je elektronicar i po, i znaci momak razvaljuje i to se neodnosi samo na Ford, a Focus MKI nema nista posebno od napisan PCM tako da neznam sta to nisu mogli nac. U cemu je bio problem tog focusa pa ga nije znao ovlasteni ali Bihamk jest :D

Tuzla prica za sebe...
 
Član
Iskreno Daki, ali ni moju Fiestu u ovlastenom nisu mogli otkloniti kvar, pa sam otisao do jarana koji mi je nasao gresku na dijagnostici sa svojom recemo kineskom dijagnostikom i plus sam jeftinije prosao. Nije sve imati dijagnostiku, valja znati i princip rada motora i koristiti logiku, oni meni kazu u Fordu: spojen je na dijagnostiku nisam mogli ustanoviji sta vam je sa autom, po nama je sve OK, a auto trokiralo i izbacivalo gresku na cilindru 3., ja im fino kazem promjenjeni su kablovi i svjecice, originalne, reko moze li biti do bobine, kazu ne, ona kada ne radi ne radi nikako a ne samo povremeno, i ja to sve napravim kod jarana, naravno bio je kvar bobina.

;)
 
Legend
Brum Brum je napisao(la):
Iskreno Daki, ali ni moju Fiestu u ovlastenom nisu mogli otkloniti kvar, pa sam otisao do jarana koji mi je nasao gresku na dijagnostici sa svojom recemo kineskom dijagnostikom i plus sam jeftinije prosao. Nije sve imati dijagnostiku, valja znati i princip rada motora i koristiti logiku, oni meni kazu u Fordu: spojen je na dijagnostiku nisam mogli ustanoviji sta vam je sa autom, po nama je sve OK, a auto trokiralo i izbacivalo gresku na cilindru 3., ja im fino kazem promjenjeni su kablovi i svjecice, originalne, reko moze li biti do bobine, kazu ne, ona kada ne radi ne radi nikako a ne samo povremeno, i ja to sve napravim kod jarana, naravno bio je kvar bobina.

;)


Da budemo nacisto, boli me za F-AC da se razumijemo, samo sam htio reci da imaju dignostike. A ako su ti tako rekli onda su jebeni idioti i taj koji ti je reko treba mu odma dat otkaz. Nema neznamo sta je sa auta, to je nemoguca misija. A razlog sto sam napisao je sto je drug kupio golfa II 1997 godine dvojka 1991 godiste, i do prije par mjeseci je vozao tog golfa i odrzavao u NIPEX-u. Zamjeni golfa tog za Focus MKI benzin i covjek od kojeg je kupio Forda kaze nemoj da idemo na servis imam ja servis gdje sam odrzavo forda neka ti oni urade zubcasti. U Fordu zubcasti kosta 380 KM, a on je platio 250 KM. Medjutim lik nije znao da imaju kajle na Focusu i da moras imat halat i da nije ozubit Focusa isto sto i golfa i kadetta, i nije dobro to uradio i jebo mu motor, i onda su nastale muke isusove dok je izaso na kraj sa tim majstorom koji je samo reko neznam ja nista nije do mene, cojk sto je reko da idu njemu reko nije do mene i onda se moro jebavat sa njima natezat i sa policijom itd, i nakraju ga je doslo puno puno skuplje i jos sad ima motor koji ko zna sta mu jos nevalja.
 
Izvinjavam se sto dizem staru temu, ali da ne postavaljam novu. Gdje da uradim veliki servis ford 2009 god, 1,6 dizl? Sarajevo i okolina.
 
Top