Autobahn i ogranicenja

Autobahn i ogranicenja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako, molio bih sve koji znaju i koji mogu da mi pomognu da ovde napisu to...Radi se o sledecem:
Da li postoji ogranicenje brzine na nemackom autobahnu, il kako se vec zove, i ako postoji ili ne postoji, molio bih ako moze neki dokaz za to, neki sajt na kome pise ima ogranicenja ili nema, nesto kako da kazem, zvanicno gde pise ima li nema...Pa ko moze, nek pomogne, jako sam zainteresovan za ovo...Hvala lepo
 
BHT Ovisnik
nema,barem sam prosle godine sa samog sjevera njemacke pa ovamo isao,imas normalno samo na pojedinim dijelovima,al to je sve na kratko i ostatak goni,al kad dođes u austriju popusti:cool:
 
Član
Bila je nekad emisija na tv-u o tome kaže dolaze turisti u Njemačku iznajme auto i vožu se autoputem jer nema ograničenja...
 
Član
Kako gdje, negdje imas, negdje nemas :icon_biggrin: Uglavnom, imaju znakovi o ogranicenjima gdje ima. Koliko sam ja skuzio, autoputevi sa dvije trake imaju ogranicenja, a oni sa 3-4 i vise traka su obicno no limit. Uglavnom, budi pazljiv, jer ljudi se tamo pridrzavaju propisa i ne ocekuju papka da im uleti u lijevu traku bez najave il kad su mu preblizu. To nije Bosna, svi su disciplinirani maksimalno. Ako vozis lagano drzi se najsporije trake, jer ove lijeve su jako brze, meni su i u srednjoj kad vozim 180-190 km/h znali blicati da se micem skroz desno. A u lijevoj traci ocekuj aute koji voze i 230+ km/h redovno...
 
Član
na njemačkim autobanovima brzina nije propisana saobraćajnim propisom nego isključivo znakom , gdje nema znaka ograničenja vozi koliko možeš, barem dva puta godišnje sam u D u posjeti prijatelju koji vozi isto auto kao ja i uživamo u brzinama nesmetano i bez bojazni ali dobro prati znakove , pozzz
 
Član
Naravno da ima,zato se mnogi i sj*u kad ih policija zaustavi,al to je samo na odredenim djelovima sad zbog cega nebih ti znao rijet al ima ogranicenja i na njihovim autoputevima............
 
Član
ograničenja postoje ali ima dosta mjesta i postavljeni su znakovi gdje prestaje ogranjičenja tako da mozes raspaliti
 
Član
Prvo, hvala svima na odgovorima...drugo, postavio sam temu jer drugu nemogu da dokazem da postoje odredjena ogranicenja, on meni ne veruje, decko tvrdi da tu mozes po celom putu da teras koliko mozes, a koliko sam ja shvatio iz vasih odgovora to nije bas tako...:D
 
Član
pa imaju kao i svugdje prvo baustelle izgradnja sa ogranicenjima . na primjer Wuzburg ako tu nabijes vise od 100 km/h skidam odma kapu hehehe jer tu je vec duze vrijeme kolona da nema pregleda
 
Član
MES3922.jpg


http://www.worldofstock.com/closeups/MES3922.php
 
Član
rinaldo je napisao(la):
BMW-GTI je napisao(la):
Prvo, hvala svima na odgovorima...drugo, postavio sam temu jer drugu nemogu da dokazem da postoje odredjena ogranicenja, on meni ne veruje, decko tvrdi da tu mozes po celom putu da teras koliko mozes, a koliko sam ja shvatio iz vasih odgovora to nije bas tako...:D

naravno da imaju ograničenja ali ona su isključivo regulisana saobraćajnim znakom ali ograničenja brzine na autoputu u D nema u saobraćajnim propisima ( kao u nekim drugim zemljama 130 ), tako da na dionicama autoputa gdje brzina nije propisana saob.znakom možeš voziti koliko god možeš tako ako tvoj drug tvrdi da postoje dionice autoputa u D gdje se može voziti bez limita na brzinu onda je u pravu ali da možeš tjerati koliko možeš po cijelom autoputu nema šanse jer ograničenja postoje i jasno su vidljivi znakovi.
 
Član
Ogranicenje je u EU na 130.km..... samo sto se na autobanu dopusta brzina veca od ove, i tolerise se time sto je manja kontrola, al ako te podere presretac prodaj kucu:):)....mada je to rijetkost al et zna se desit:)
 
Član
smajke je napisao(la):
Ogranicenje je u EU na 130.km..... samo sto se na autobanu dopusta brzina veca od ove, i tolerise se time sto je manja kontrola, al ako te podere presretac prodaj kucu:):)....mada je to rijetkost al et zna se desit:)


Svaka država ima svoje zakone i propise tako i zakon o saobraćajnim propisima i to nema veze sa EU , zakon je decidan i jasan i nepoznaje nazive "dopušta" ili "toleriše", slažem se da je u većini zemalja koje su članice EU brzina regulisana u gore navedenom zakonu i propisima ali ne i u D, u D je brzina na autoputu ograničena samo saobraćajnim znakom!
 
Član
smajke je napisao(la):
Ogranicenje je u EU na 130.km..... samo sto se na autobanu dopusta brzina veca od ove, i tolerise se time sto je manja kontrola, al ako te podere presretac prodaj kucu:):)....mada je to rijetkost al et zna se desit:)

Nije tacno, imas dijelove koji su bas autobahn, i na kojima nema nikakvog ogranicenja.....provjereno iz prve ruke......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top