Auto vergla normalno, ali neće da upali.

Auto vergla normalno, ali neće da upali.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo imam sad jedan problem sa svojom tricom.
Jutros auto normalnu upalilo, otišao stari ne znam gdje uglavnom oko 60 km, nakon sat vremena ja prešao 30 km sve normalno bilo samo kad sam se vraćao kući malo mi je zatrzalo kao da će se ugasit ali nije.
Nakon dva sata stojanja auta kad sam ga pokušao upalit nije moglo.
Akumulator i grijaci mjenjani prije 10 dana, a bosh pumpa reparirana prije oko 2 mjeseca. Da napomenem da su mi kodirani kljucevi sto sam cuo da moze biti i da se zbog toga nemoze upalit.
Hvala unaprijed na pomoći. ;)
 
Početnik
Franki je napisao(la):
Evo imam sad jedan problem sa svojom tricom.
Jutros auto normalnu upalilo, otišao stari ne znam gdje uglavnom oko 60 km, nakon sat vremena ja prešao 30 km sve normalno bilo samo kad sam se vraćao kući malo mi je zatrzalo kao da će se ugasit ali nije.
Nakon dva sata stojanja auta kad sam ga pokušao upalit nije moglo.
Akumulator i grijaci mjenjani prije 10 dana, a bosh pumpa reparirana prije oko 2 mjeseca. Da napomenem da su mi kodirani kljucevi sto sam cuo da moze biti i da se zbog toga nemoze upalit.
Hvala unaprijed na pomoći. ;)

Moze i do kljuceva ali kako kazes da je zatrzao sumnjem na nedostatak goriva,pri tome nemislim da ga nema u rezervaru vec da nije pumpa rikavela ili neko zacepljenje,spoji ga na infuziju pa onda probaj,ako upali negdje vodovi goriva zacepljeni ili pumpa. ;)

A mozda je i povuko zrak :icon_confused:
 
Član
Ma auto vergla normalno sve 5 ništa nelupa niti išta sve najnormalnije.
Ono providno crjevo što ide sa filtera na bosh pumpu ima u njemu goriva ali ima i zraka, isto onako kao na vaser vagi ako si ikad vidio. I kao da je malo bučnije radio jučer ali to nisam siguran jer je stari vozio pa stao pored mene ja bio u drugom autu.
Baca ono gorivo gledao sam iza filtera zadnje crjevo do motora.
 
Član
Ne znam ga odzračit ne baca ništa na auspuh niti je ikad
Sad probao upalit i dodje do oko 200 obrataja kazaljka taman kad sam pustio kljuc i poslje toga nista
 
Početnik
nek neko vergla a ti uzmi kljuc i odvrni malo onaj saraf sto drzi holender na dizni,nezavrci dok nekrene gorivo na njega,,ajde bjezi sad u garazu i probaj,ja msm da nedobija gorivo,
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
provjeri filter goriva....

Provjerio sam poslje njega znači da ide kroz filter.



Da ga skroz odvrnem tj skinem? bilo koji?
Skidao sam ono gumeno crjevo sa njega i baca gorivo kroz njega.
 
Član
cekaj, a kod tebe je dizel... nisam ni primjetio... i meni smrducka na to da ne dobija gorivo... krenes od malih stvari, filtera, crijeva pa provjeris pumpu itd..

sto se tice ovih kljuceva... istina je da nece da upali, tj vergla ali nista...
 
Početnik
GOLF TZ je napisao(la):
cekaj, a kod tebe je dizel... nisam ni primjetio... i meni smrducka na to da ne dobija gorivo... krenes od malih stvari, filtera, crijeva pa provjeris pumpu itd..

sto se tice ovih kljuceva... istina je da nece da upali, tj vergla ali nista...

Da jer da ima gorivva dok vergla dimio bi bjelkasto nazad a to je zagrijano a nezapaljenoi gorivo tako da nek ga ozraci i neka proba. ;)
 
Član
Ako je zadnja točka kontakta goriva na diznama onda tu dobiva gorivo jer sam to skidao i tu ga baca kad zaverglam. Samo ne znam je li to dovoljno da upali
 
Početnik
Franki je napisao(la):
Ako je zadnja točka kontakta goriva na diznama onda tu dobiva gorivo jer sam to skidao i tu ga baca kad zaverglam. Samo ne znam je li to dovoljno da upali
Uradi kako sam ti reko pa onda javi jeli upalio ili nije ;)
Nemozemo nista dok neprobas ;)
 
Početnik
Franki je napisao(la):
Uradio sam skino sam skroz onu metalnu cijev i nece da baci na nju kad se vergla.

Zacepljenje ili ti je riknula pumpa niskog pritiska u rezervaru.
Provjeri jeli filter zacepljen,ako nije onda ili je pumpa u rezervaru rikavela ili je se zacepila ako ti je auto cesto na rezervi ali koliko sam upucen nemoze se ona ni popraviti ni procepiti tako da nazalost negine ti nova :icon_cry:
 
Član
Pa da je pumpa u rezervaru kako bi gorivo dolazilo do dizni?
Ja skinem crijevo od dizni i ide gorivo kad verglam.
Ne znam jesu li mogli grijači riknit nove stavio prije desetak dana :icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top