Auto upaljac

Auto upaljac

Član
zanima me da li mogu prespojiti upaljac u autu da radi kad nije dat kontakt, rijec je o astri G imam preko upaljaca diode se ukljuce pa kad se sjedi negdje sa drustvom, kamp i ostalo da se ima rasvjeta za navece ali mi problem sto mora radit kontakt stalno da bi mi to ferceralo...ima li ko kakvo rjesenje ???
 
ima, nadji zicu za pozicije, tj kada ukljucis poziciju da gori ona lampica u upaljacu (ako je ima) pa uzmi sa nje, ili dovedi direkt + sa table osiguraca (ili negdje blize - recimo od kasetofona), pa stavi sebi na poseban prekidac......
 
:icon_confused::icon_confused:

pa sta bi, da ti stalno gore???????? ne kontam, kako i gdje da ih spojis a da ne koristis nikakav prekidac????? kako bi onda "diktirao" kada da su upaljene a kada ne????


ne razumijem sta hoces ???
 
Član
vidis imaa na onom sto se gurne u upaljac prekidac za te sijalicee samo mi je problem sto mi upaljac radii samo kad je kontakt dat u autu
 
Vjerovatno hoce, lupam, kada bez kontakta kljuca stavi fm transmiter u upaljac da mu taj isti radi sve dok ga ne izvadi iz upaljaca ;)
 
ako samo hoces da ti je upaljac non stop aktivan bez obzira na kontakt, nadji zicu koja je pod stalnim naponom i zamjeni je sa onom koja je trenutno pod naponom samo pod kontaktom (najjednostavnije sa + zicom od playera),,,, to sam vec napisao gore....
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Vjerovatno hoce, lupam, kada bez kontakta kljuca stavi fm transmiter u upaljac da mu taj isti radi sve dok ga ne izvadi iz upaljaca ;)
tako je ;)


zen_3dom je napisao(la):
ako samo hoces da ti je upaljac non stop aktivan bez obzira na kontakt, nadji zicu koja je pod stalnim naponom i zamjeni je sa onom koja je trenutno pod naponom samo pod kontaktom (najjednostavnije sa + zicom od playera),,,, to sam vec napisao gore....
ahaa, too mene zanima samo jos kad bi se razumio oko tih zica, menii je to svee spansko selo ova zica ona zica, dok mi ne nacrtas sta kako, odakle, koja zica neam ja pojma o struji :icon_smile:
 
Član
ugl. hvala na savjetima otici cu elektricaru i nek to odradi ili kao sto dragon kaze direktno na aku
 
Top