auto prekida i pocinje da se gusi pri postizanju temp.

auto prekida i pocinje da se gusi pri postizanju temp.

E ako znam odakle da pocnem.. Uglavnom ovako, drug mi vozi golfa trojku gti 2.0 16v.. Evo vec neko vrijeme ima problema s njim, auto kad je ledan odlicno ide, a kad postigne temperaturu prekida i pocne da se gusi, pa onda probije i ide.. Posto je prvo sumnjao na pumpu, u auto je stavljena pumpa od 4 bara, regulator promijenio na rampu stavio od 3 bara pa od 4..i opet isto. Posle toga je uvedena mogucnost da je do senzora radilice, to je provjereno nije to..Bobina je isto provjerena. Moze bit da su dizne, dok vergla auto kad iskopca dizne on malo upali, odma ih ukopca i radi ali brka dok ne sagori visak.. Auto je prikopcano na kompjuter i nije mu nadjena greska.. Znaci senzor promijen, bobina radi, pumpa ima pritisak, senzor temperature zamijenjen, potenciometar klapne radi, instalacija prevezana (zice sto su izgorele), regulator pritiska mijenjan, ima od 3 bara. Sad treba da uzme kompjuter od jednog momka da vidi da nije do toga jer on nesto brka nece da ga zavrti kako treba. Bas je sve provjereno i ne zna vise ni sto da dovede u mogucnost kvara.. Jedino jos taj kompjuter da vidi, ne znam ako neko misli drugacije neka pise, isto tako ako neko zna nesto o tome ili je imao slicno iskustvo, neka pise u temu.. Hvala
smiley.gif


P.S - Moze li bit da je do sonde nesto?
 
Član
Bilo kakva elektricna greska pa i ECU bi prijavilo da ima neki error ili slicno, moze probati zamjenom ECU-a, ovako na pamet je tesko to reci, to se treba ispitati da se vidi kako baca struju i da li na leru kad se ugrije da li ga pocne gusiti kad stoji auto i kad ga turira? ili samo u voznji? i npr sto ide u sve vecu brzinu i sto vise ubrzava sve ga vise gusi? sve to zavisi...
 
gusi ga jedino kad ga upre malo vise.. sto vise ubrzava sve ga vise gusi, jer dok je ledan ide odlicno cim postigne temp. prekida i pocinje da gusi.. Najvjerovatnije je taj komp. nema sto drugo vise.
 
Član
gledaj mora prvo izmjeriti na povratu koliki mu je pritisak da zna, mora vidjeti kompresiju motora, mora vidjeti dizne jer u diznama imas namotaje i kad se auto ugrije namotaj se naravno siri i ako je namotaj negdje u prekidu dizna ce prestati da baca, mada ne vjerujem da je to jer bi to cijelo vrijeme radilo prekidalo a ne samo na ubrzanjima, jer to gusenje, tacnije gubitak snage kad se ubrzava dovodi ili do manjka goriva u cilindrima, a to moze doci od slabog pritiska na pumpi goriva ili da jednostavno ventil na povratu ne druzi dovoljan pritisak, neravnomjernog dobigavanja goriva, losa lamda sonda, neodgovarajuci protokomjer, ali posto ne prijavljiva greske nikakve znaci lamda vjerovatno nije, protokomjer moze da ne izbaci gresku a da bude neodgovarajuci, da ne pase.
Kad auto turira na leru i on prima besprijekorno gas i super kao da je sve uredu, a kad krene prva je donekle dobra, druga vec se gusi treca nista gusi se i nema snage? Ako tako radi to ti moze samo biti nesto oko dovoda goriva i pritiska goriva jer za ler mu ne treba snaga da bi vrtio motor, moze to lako raditi jer nema nikakvog opterecenja, dok kad vozis sto vise ubrzavas sve teze je odupirati se otporu zraka i i tezini auta koju motor treba da vuce i sto vise ubrzava sve mu je teze i teze jer nema dovoljno goriva da proizvede dovoljno snage... Ovo znaci ako je sve ok sa protokomjerom racunarom lamdom sondom kao sto kazes da je sve uradjeno jos samo ECU da proba, ako njega proba i ubde isto neka se vrati opet pa pumpu i pritisak pumpe i mjeri na povratu i sve opet nanovo...
 
nek upali auto i skine klemu nek onda proba dali moze bez akuua da radi i vuce
nek provjeri punjenje akkua
nek ocisti glavne mase na motoru i sasiji pa nek onda vidi to je barem džaba da ne baca pare ;)
 
Član
nek upali auto i skine klemu nek onda proba dali moze bez akuua da radi i vuce
nek provjeri punjenje akkua
nek ocisti glavne mase na motoru i sasiji pa nek onda vidi to je barem džaba da ne baca pare ;)

Ali niposto na upaljenom autu skidati kleme, tako samo moze se spaliti ECU i ostala elektronika jer izgubis masu :p bolje je nek skine micro remen sto pokrece alternator ako hoces da proba tako, ali akumulator i kleme ne smije skidati zbog elektronike jer ce da izgori...
moze punjenje ispitati jednostavno preko alternatora koliko fila ;)
 
Meni su isti simptomi bili, u pitanju je bio MAF senzor koji je totalno
otisao, sad kod druga se mozda samo zaprljao maf pa mu jedno ciscenje moze pomoci,,
vidim da je senzor temp motora zamjenjen njega poslije zamjene obavezno ispitati kako radi
jer zamjenski su cesto nekvalitetni i znaju praviti problem, ako nista nek pokusa drugi maf posuditi
samo identicnih oznaka sa istog motora pa neka proba onda kako se ponasa auto.
 
Član
možda je smiješno ali ja bi prvo zamjenio kablove na svjećicama, imao sam isti problem na meganu, sve izmjenio na kraju već mi prekipilo i iz huje kliještima presječem jedan od kablova na svijećici, pa kad sam se smirio sve ih skinem kupim nove, namontiram, sve uredu.
 
Ali niposto na upaljenom autu skidati kleme, tako samo moze se spaliti ECU i ostala elektronika jer izgubis masu :p bolje je nek skine micro remen sto pokrece alternator ako hoces da proba tako, ali akumulator i kleme ne smije skidati zbog elektronike jer ce da izgori...
moze punjenje ispitati jednostavno preko alternatora koliko fila ;)

Nisam mislio da skida obe kleme nego samo klemu od + i kad je skine nek mjeri punjenje
tj. punjenje u leru i pod gasom jer kod komsije se desavalo da auto potone pri vecim obrtajima i sve bilo do struje na leru mu punilo 14,1 V a pod gasom je to padalo na 13,4 V sto nevalja a nijedan potrosac nije bio upaljen samo je auto radilo i to je to
a kad se stave klema na akuu onda mu pokazivalo da puni 14,6 V u leru a pod gasom 13.6 V
nakon promjene reglera ili ti ga cetkica auto se ustabililo nije mu opadala voltaza skoro nista bez akuua puni 14,5 ler a pod gasom 14,4 s akuuom 14,6 ler pod gasom 14,5 (bez potrosaca)
 
Član
Ma ne smije se kod novih auta ni jedna klema skidati zbog elektronike. Bar kod mog, ima čak posebna procedura promjene akumulatora, moram čekati da se ugasi komp auta pa tek onda.
 
Meni glava puca od svih silnih infromacija i mogucnosti :D
evo vidjecemo sto cemo napravit kad ovaj kompjuter stigne, pa ako zakoci nedje opet cu vam se obratit nema sto :))
 
Top